Agaia a jej výstavné úspechy

Trieda mladýchNa výstave v Miloviciach 2003

 • Národná výstava Nitra marec 1999 - výborná 2
 • Národná výstava Banská Bystrica 1999 - výborná 1
 • Národná výstava Košice 1999 - výborná 2

Trieda otvorená

Posudok: 5 letá fena, správný rámec, hlava ušlechtilá, oko tmavé, pigment odpovídá plavému zbarvení, nužkový skus, uši správně nasazené a nesené, prostorný hluboký hrudník s výborně utvářeným předhrudím, pevná hřbetní linie, ocas správně nesen, správné úhlení hrudních i pánevních končetin, prostorný krok, kvalitní srst.  

Posudok: mohutná fena, pekná výrazná hlava, dobrá chrbtová línia, hlboký hrudník, dobré predhrudie, vpredu aj vzadu by mohla byť lepšie zaúhlená, dobrý pohyb.  

Trieda seniorov

 • Špeciálna výstava SHK - Hronec 2004 - výborná 2

Posudok: Sučka väčšieho rámca, dobrého formátu s proporcionálnou hlavou, s nie celkom korektne nesenými ušami, veľmi dobre zaúhlená s trochu volnejšími lakťami. Dobrá štruktúra srsti, momentálne rozpĺznutá.

 

 • Klubová výstava SHK - Duchonka 2005 - výborná 3

Posudok:  

 • Špeciálna výstava SHK - Varín 2005 - veľmi dobrá 2

Posudok: 7,5 ročná, veľmi mohutná a pevná suka, výborná hlava, dostatočne tmavé oko, premenlivý nos, tmavé pysky, nožnicový zhryz, nie celkom korektne nasadené ucho. Rovný chrbát, dobrá dĺžka chvosta, korektné úhlenie končatín, nie celkom ideálny pigment srsti, momentálne veľmi prepĺznutá a v príliš blahobytnej kondícii.

Gaika si vždy veľmi rada vystavovala, je to rodená herečka. Vždy je vysmiata, vyškerená. Aj keď nie je ona stredobodom pozornosti, vždy sa nejakým spôsobom vopchá do záberu a pokazí nám tak nejednu fotku, keď namiesto pôvodného objektu, je na fotke Gain chrbát, hlava, alebo aspoň chvost.
Keď sme niekedy vzali na výstavu aj Gaiku aj Afriku, ale prihlásili sme len Afriku, Gaia bola urazená, že ona nebola behať v kruhu a ju nikto neobdivoval. Pre pokoj v rodine sme v takých prípadoch urobili aspoň to, že sme sa boli s Gaikou prebehnúť v nejakom kruhu, kde už bolo skončené posudzovanie.

Trieda veteránov

 • Národná výstava psov - Nitra marec 2006 - výborná 1, Najkrajší veterán - 3. miesto  
  Posudok (T. Havelka):
  Mohutná suka, silnej kostry, kvalitnej hlavy, už menej výrazne nosené ucho, silný chrup, pevný chrbát. Vďaka dobrému uhleniu a výraznej muskulatúre výborný pohyb. Viac sa dočítate tu.
 •  Klubová výstava SHK - Skalica máj 2006 - výborná 2
  Monika Blaha A
  Posudok: 
  8,5 ročná, dobre mohutná suka, dobrá hlava, stredne tmavé oko, nožnicový zhryz, dobrá línia krku a chrbta, dobrá šírka a hĺbka hrudníka, v pohybe, výborne zauhlená, dobre zosvetlená, výborný pohyb. 
   
 • Národná výstava psov - Banská Bystrica máj 2006 - výborná 1, CAC
  (Sándor Kocsis - H)
  Gaika dostala titul CAC - veterán Stupeň víťazov ušiel Gaike o psí chlp - skončila na 4.-5. mieste 
 • Národná výstava psov - Senec jún 2006 - výborná 1
  Posudok (Ing. Jaroslav Matyáš):
  8,5 ročná suka, dobrá fyzická kondícia, pevná kostra, dobre modelovaná hlava, nie celkom korektne nosené uši, veľmi dobre zaúhlená.
  Aha, toho rozhodcu poznám. Čo o mne hovorí? V takom hnusnom počasí som mohla byť už aspoň lepšia než je 4.-7. miesto. Hnusné počasie nás nahnalo aj so psami do auta.
 • Medzinárodná výstava psov - Nitra jún 2006 - výborná 1
  Posudok (Bojan Matakovič):
  8,5 ročná, veľká suka, výraz hlavy by mal byť jemnejší. Dobrá horná línia, dobre zaúhlená, výborný pohyb na svoj vek. 
  No, veteránko, hýb kosťami. Hneď lepšie, keď bežať netreba Ešte tu budeme dlho???? Aspoň, že mám čosi na čítanie Prezentácia najkrajších veteránov. Z najlepšej 13-ky sme už ďalej nepostúpili.
 • Národná výstava psov - Košice júl 2006 - výborná 1, Najlepší veteránGaika v záverečnej súťaži

Posudok (Ing. Jaroslav Matyáš):
8,5 ročná sučka v dobrej fyzickej kondícii, pevnej konštitúcie, s proporcionálnou hlavou, nie celkom korektne nesené uši, pevný chrbát, veľmi dobre zauhlená,  výborne osrstená, s dobrou mechanikou pohybu.

 

 • Oblastná výstava psov - Dolný Kubín august 2006 - výborná 1, Najlepší veterán

Posudok (Bedřich Mészáros):
8,5 ročná veteránka, dobre modelovaná hlava, silný krk, dobré predhrudie, pevná záď, dobre stavané končatiny, výborná kondícia, štandardná srsť, svetloplavá. 

 • Medzinárodná výstava psov Duodanube - Bratislava august 2006 - 2xýborná 1

Posudok (sobota - Hans Bierwolf - A):
8,5 ročná, typická pre plemeno, ktorá veľmi dobre reprezentuje rasu, i teraz sa ukazuje veľmi pozorná, v kruhu s dobrou agilitou, pohybuje sa pekne, ľahko a prajem majiteľke tejto peknej sučky ešte veľa krásnych rokov.

Posudok (nedeľa - Thovar del Solan, Alfonso - ESP):
dobrý typ, dobre osvalená, dobrá hlava, správne sfarbenie, výborná kostra, výborné zauhlenia.

 • Medzinárodná výstava psov Wroclaw -24.9.2006 - výborná 1

Posudok (Vibor Ježek - Chorvátsko):
výborná v type, dobrá línia chrbta, dobrá hlava, mocná šija, pevný chrbát, dobré úhlenie, kvalitne osrstená, dobrý pigment, veľmi sympatický veterán.
 

 

 • Národná výstava psov Zabrze -15. 10. 2006 - výborná 1

Posudok (Miroslav Václavík - ČR):
pekná hlava, dobrý pohyb, dobrá kondícia

 

 • Národná výstava psov Nitra -18. 3. 2007 - výborná 1,
  v záverečných súťažiach medzi siedmimi Najlepšími veteránmi výstavy

Posudok (Gabriela Ridarčíková - SR):
suka na svoj vek (9 rokov) vo výbornej kondícii, veľmi pekná hlava, výborná horná línia, výborná hĺbka hrudníka, dobre zauhlená, dobrý pohyb.
 

 • Špeciálna výstava hovawartov - 26. 8. 2007 - veľmi dobrá 1, víťaz triedy veteránov

Posudok (Ans Schellekens - Holandsko):
10 ročná, silná fena, pevná konštrukcia tela, mohutná hlava, dobrý výraz feny, trochu dozadu nasadené, doboku nosené uši, stredne hnedé oko, mohla by mať lepší pigment, nožnicový zhryz, I2 je vytrhnutý, dobrá línia chrbta, dobre zauhlená, v nadváhe, dobrý chvost, dobré predhrudie a telo, dobré osrstenie, dobrý pohyb.
 


Späť na výstavné úspechy