Vrh "G" Kráľovská stráž - v nových domovoch

"G" vrh
viac informácií o vrhu "G"

GALAXIA Kráľovská stráž

Galaxia sa vydala na svoju životnú púť do Štúrova, kde robí spoločníčku 8 ročnej hovawartke Bele. Otázka bola, ako Bela prijme votrelca do svojho teritória. Všetko dopadlo dobre, Bela je veľká gentlemanka a Galaxia je zase dostatočne priebojná. Gali si rýchlo uzurpovala veľký kus dvora, a Bela nie je súkromníčka,  ustupuje od jedla, keď ho chce Galaxia. Fešandy už pekne spolu spávajú. Akurát, že Bela by si už rada ráno pospala dlhšie a Gali sa chce už od piatej ráno hrať. Určite si časom nájdu spoločný režim a budú nerozlučné parťáčky.

 

GRENADA Kráľovská stráž

Správa z domu krátko po odchode: "pejsek je v pořádku, dobře se aklimatizoval, dnes jsme byli na veterine na očkování. Podle naší váhy vážil dnes ráno 9 kg. Je moc milý.
Majitelia už predtým hovawartku mali, boli s ňou veľmi spokojní a opäť si chceli zaobstarať len hovawartku. Grenada si iste bude mať dobre, pretože jej noví majitelia už môžu využiť poznatky a skúsenosti, ktoré nazbierali so svojou predchádzajúcou hovawartkou.

 


GASCON Kráľovská stráž

Správa z domu: "Gascon nám zvládol príchod aj prvé dni a noci pomerne veľmi dobre. Pomohlo aj to, že máme doma malú fenku, takže sa necítil sám ani v noci. No a teraz, keď sa už rozpozeral, začína vymýšľať, takže ho všetko zaujíma. Vďaka nám a našej malej stíha veľa energie míňať. Niekedy nemá problém zjesť celú porciu a niekedy to len poškádli. Zistili sme, že mu to treba s niečím kombinovat. Postupne zistíme, čo má a nemá rád." Po ďalšom týždni už Gascon tak futruje jedlo, že pribral vyše 2 kg.
 

 

GABUN Kráľovská stráž

Cestu zvládol super, ani doma nekňučal. Má 9 ročnú ľudskú kamošku, tak sa má s kým blázniť celé dni, aspoň kým sú prázdniny. Držíme mu palce, aby mal šťastný život, pretože je nástupcom hovawarta bez PP, ktorý kvôli miske so žrádlom pohrýzol svoju 9 ročnú ľudskú parťáčku a tak išiel do útulku, ale hneď si ho odtiaľ osvojila iná rodina. Malá slečna na psov nezanevrela a z Gabka má veľkú radosť.

 

 

GASTON Kráľovská stráž

Aj Gaston išiel do rodiny, kde už predtým hovawarta mali. Volal sa Vampy Biely démon a vraj to bol riadny divoch. Bol aj chovný a mal potomstvo. Gaston je síce o niečo kľudnejší, ale veríme, že vďaka skúsenostiam jeho majiteľov s plemenom hovawart, čaká aj Gastona veselý život a chovateľská kariéra. Tešíme sa, že Gastona uvidíme niekde na psích výstavách alebo klubových akciách.


 

GORAL Kráľovská stráž
Goral išiel robiť spoločnosť dvom hovawartkám do Močenka. Výhodu má aj v tom, že v tej istej obci bude bývať aj Helenka Kráľovská stráž. Nielen, že budú bývať v jednej obci, ale ich majitelia sú aj dobrí kamaráti a tak dúfame, že Goral a Helenka sa budú často stretávať.

 

 

 

GREAT BRITAIN Kráľovská stráž

Grétka má veľmi zaujímavý začiatok svojho životopisu. Pôvodne mala ostať v Martine, ale majitelia sa nakoniec rozhodli pre psíka a tak si vzali Hurricana. Ľudia, ktorí chceli plavú sučku, už v danej chvíli, keď si vyberali, nemali plavú na výber a tak si rezervovali Hanoi. Ale keď sa Grétka uvoľnila, jednoznačne sa rozhodli pre ňu. Navyše odišli na dovolenku a tak bola Grétka u nás o 3 týždne dlhšie. To ona samozrejme nemohla vedieť, že už je predaná, len si pre ňu prídu o niečo neskôr.
Už ako šteniatko bola veľmi veľká a preto dostala meno Veľká Británia, čiže Great Britain. Spočiatku sa správala dosť dominantne, ale keď začali prvé šteniatka odchádzať a ju si nikto nebral, zmenila postoj.  Začal byť veľmi milá a prítulná. Najskôr chcela odísť s majiteľkou Elby, ktorá bola u nás len na návšteve, potom už veľmi dôrazne chcela odísť s ľuďmi, ktorí si prišli pre Gastona. To už bola Grétka veľmi sklamaná, že aj tí odišli bez nej. Nakoniec sa ukázalo, že asi bola súdená ľuďom, ktorí ju teraz majú doma, lebo keď sme povedali, že ju voláme Grétka (čo sa nám ako meno mimoriadne páči) povedali, že ju musia premenovať. Majiteľka sa totiž tiež volá Grétka a tak by po privolaní nebolo jasné, ktorá Grétka má pribehnúť. Nakoniec sa Grétka volá GREIT.
Keď sa už aj ona konečne dočkala svojej rodiny, po príchode na "jej" nový dvor dala jasne najavo, že jej dominancia sa nikam nepodela, len bola šikovne maskovaná. Len čo ju vypustili z auta, dve hodiny intenzívne a veľmi precízne ocikávala celý dvor. Aby bolo každému jasné, že je jej a že tam žiadneho votrelca nestrpí.

GOLFO Kráľovská stráž

Golfík s Gobim už doma tvorili nerozlučnú dvojicu. Napriek tomu Golfiho ďalší životopis sa bude písať v Bratislave, kde bude žiť s dvomi paničkami a dvomi psími dámami - kokricami. Obe sú kastrované, tak prípadné nechcené potomstvo netreba riešiť. Golfík má veľmi milú, priateľskú povahu, snáď ho dámy v dobrom príjmu do svojej svorky. Zároveň je to nádherný pes, má veľké výstavné predpoklady a tak dúfame, že pôjde v šľapajách svojho staršieho brata Everesta.

GOBI Kráľovská stráž

Gobi sa už u nás celkom udomácnil. Mal svoje miesto na spanie aj na jedenie. Občas sa mu podarilo prepracovať sa aj do postele a pri čakaní na dobrôtky od stola bol rovnocenným členom svorky. Aj pre neho však nastal deň "D", keď prišlo veľké auto, ktoré ho zjedlo a vypľulo až tam, kde spočiatku nebude ničomu rozumieť - v Poľsku. Bude bývať vo Veličke pri Krakove, v dome pod lesom, ďaleko od cesty. Bude chodiť so svojimi ľuďmi do ich práce, veľa na prechádzky a hrávať sa bude s mačkou domácou.


V Poľsku už máme veľa známych a teraz ich bude zas o niečo viac. Aspoň budeme mať dôvod ísť na výstavu do Krakowa a zároveň navštíviť aj Gobiho.
Ja osobne milujem poľštinu, tak sa teším na vzájomnú komunikáciu.

Prvá SMS prišla ešte dnes večer: "Dojechalismy, Gobi zjadl juz. Teraz sie bawi. Wszystko OK. Pozdrawiamy :)." Určite tiež rozumiete, ale pre poriadok preklad:
Dorazili sme domov, Gobi sa už najedol a teraz sa hrá, všetko je OK, zdravíme.

Aj my zdravíme GOBIho alias Gombíka a želáme nielen jemu, ale všetkým našim šteniatkam veľa zdravia a šťastných chvíľ v novom domove.

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H