Naše akcie - ako sa nenudíme...
Výcvikový tábor Slovenského hovawart klubu - Bojnice - Hlboké - apríl 2009


Naša najmladšia hovawartka Fidži už dorástla do veku, kedy treba začať intenzívnejšie cvičiť a tak sme predposledný aprílový týždeň strávili neďaleko Bojníc na výcvikovom tábore hovawartov. Tréning bol dvojfázový - dopoludnia poslušnosť a meranie na výstavy, zvod a bonitáciu, popoludní tréning vystavovania, socializácie a obrany.

Fidžinke to dosť pomohlo, pekne aportuje loptičku, celkom sa chytá na povel "štekaj" a úžasne ju baví loviť korisť na udičke, čo je základ pre nácvik obrany.

Spoločnosť počas tábora nám robila aj Afrika, ktorá nemala žiadne povinnosti a užívala si dovolenku. Vo voľných chvíľach sme chodili na neďalekú (8 km od tábora) priehradu Nitrianske Rudno. Psice sa tam vybehali, dobre si zaplávali, predovšetkým Fidži, ktorá už spoľahlivo aportovala rôzne papečky. Od našej novej kamošky Sisy za to dostala titul "vodník 1. triedy".

Keďže väčšinu účastníkov tábora tvorili rovesníci v mladom veku, mimo výcvikového areálu sme ich pokojne mohli púšťať na voľno, aby sa spolu vyhrali a vybláznili. Aj to patrične využívali. Konečne socializácia, ako sa patrí.

   
 

Z Kráľovských strážnikov sa výcviku zúčastnila aj Francia, ktorá v domácom okolí nemá možnosť zúčastňovať sa výcviku. Za týždeň urobila veľké pokroky, čím si v disciplíne obrana vyslúžila titul "skokan tábora v obrane".

Na záver tábora sa konala Klubová výstava hovawartov a v nedeľu zvod mladých a bonitácia.

Na výstave sa Kráľovskej stráži moc nedarilo, všetci mladí dostali hodnotenie veľmi dobrý, rovnako aj Dakara v triede otvorenej, ktorá si to pokazila behom, keď sa tvárila maximálne otrávene. Jediný, kto zachraňoval česť Kráľovskej stráže, bola
Cortina, ktorá v triede pracovnej získala hodnotenie výborná 2, res.CAC.
To nás teší hlavne preto, že týmto splnila aj poslednú podmienku pre udelenie titulu KLUBOVÝ ŠAMPIÓN SHK.

 

Na záver výstavy nás predsa len ešte niečo potešilo a to, že
v súťaži chovateľských skupín sa Kráľovská stráž v zložení Cortina, Dakara, Eston umiestnila na 2. mieste, lepšia bola len ch.sk. z ČR, teda zo slovenských chov. skupín sme boli najlepší.
Ďakujeme strážnikom za reprezentáciu.


Vľavo Kráľovská stráž, vpravo víťazná chov. skupina

V nedeľu sa najmladší strážnici z vrhu "F" (Fidži, Francia a Farrel - všetci celočierni) zúčastnili zvodu mladých.
Všetci traja boli ohodnotení veľmi pekne:

Francia: AL6S
Zhryz: nožnicový
Výška: 60,0 cm
L6 - voľné lakte
Farba: čierna
pozn. Vtáča labky v pohybe
Fidži: AS
Zhryz: nožnicový (chýbajú obe M3)
Výška: 62,2 cm
Farba: čierna
pozn. Vtáča labky v pohybe
Farrel: AL6S
Zhryz: nožnicový
Výška: 65,5 cm
L6 - voľné lakte
Farba: čierna

späť na akcie