Fotoalbum - Kráľovský víkend - jún 2012
Nástup

Na Kráľovskom víkende sme sa zišli už po piaty krát. Po 3 víkendoch v Pružine pri Považskej Bystrici sme sa opäť vrátili do Nových Zámkov, aby to mali bližšie aj naši kamaráti zo západného Slovenska. 

Výcvik poslušnosti

Podľa toho, ako účastníci prichádzali, tak sa zapájali do piatkového tréningu poslušnosti. Spoločný výcvik sme si dali aj v sobotu podvečer a v nedeľu dopoludnia. Každý sa niečo naučil a tí, ktorí nechodia na cvičisko, si aspoň vyskúšali schopnosť sústrediť sa v skupine ďalších psov.

ISABELLA ISABELLA MONTY MONTY IMOLA
ISABELLA ISABELLA INDIAN     

Rozvoj koristníckych vlôh u šteniatok

V sobotné dopoludnie medzi nás prišiel výcvikár a figurant Miro Hanajík, ktorý sa každému psovi venoval individuálne. U šteniatok je zatiaľ cieľom rozvoj koristníckeho pudu,. aby mali chuť a elán loviť korisť, ktorou sa v budúcnosti stane figurantov rukáv.

Jamaica Kráľovská stráž (3 mesiace)

   

Jasmine Kráľovská stráž (3 mesiace)

 

Hosťujúca borderka Kessy (5 mesiacov)

    

Výcvik obrany a nácvik bonitácie

U tých starších už bol na programe rozvoj obranného pudu, ktorý majú hoavwarti dosť silno vyvinutý a príprava na bonitáciu

Ch. Golfo Kráľovská stráž (3 roky)

Jch. Chadwick Kráľovská stráž (2 roky)

 

Ch. Chile Kráľovská stráž (2 roky)

   

Imola Kráľovská stráž (1 rok)

Monty z Páralovy zahrady

Súťaže

Už tradične sme mali na programe zábavné súťaže. Ale aj jednu novinku: Najšikovnejšie šteniatko. Výsledky aj popis je tu.

Najlepšie šteniatko

Tentokrát som v porote nezasadala ja, pretože sme s Jamaicou nastúpili ako súťažná dvojica. Konkurenciu nám robili naši súrodenci Jasmine a Jantár. Ako už býva zvykom, keď človek niečo organizuje, nemá čas na prípravu a výcvik a tak sme s Jamaicou predviedli len takú chabú napodobeninu poslušnosti. S plavou Jasminou, ktorá už pracuje ako veľký pes, sme nemali žiadnu šancu na rovnocenné meranie síl.    

 

Jantárko na 3. mieste nebol o nič menej šikovný, len jeho majiteľ potrebuje získať skúsenosti z výcviku. Hneď po tomto víkende začali v Bratislave už pravidelne dochádzať na cvičisko. Veríme, že budú rýchlo napredovať a bude ich to spoločne baviť.

Jamaica tu mnohé povely počula prvý krát, ale s piškótovou navigáciou si poradila veľmi rýchlo. Naše resty určite rýchlo dobehneme na cvičisku v Martine.
 

Po rozhodnutí trojčlennej poroty zaslúžene zvíťazila Jasmine, druhé miesto obsadila Jamaica a Jantárko si tretie miesto vyslúžil hlavne preto, že na súťaž nastúpil zamazaný ako banícky robotník.

    

Najrýchlejšie privolanie

Starší psíci, ktorí už majú dlhé nohy a vedia rýchlo behať, si zmerali sily v disciplíne "Najrýchlejšie privolanie". Niektorí dosiahli na sekundu rovnaké časy a tak museli nastúpiť do spoločných vylučovacích súbojov, kde sa už rozdiely viditeľne prejavili. Najlepšiu zábavu nám pripravil Golfo, ktorý sa vykašľal na vlastnú paničku a išiel maškrty žobrať do susedov. Tak sa vlastnou pažravosťou porazil sám. Ale to nič nevadí, nejakú odmenu si vybehal každý účastník.

 

Pri vyhodnocovaní výsledkov sa ukázalo, že najrýchlejšie nohy majú najmladší (Indian, Imola). V strede štartového poľa sa umiestnili 2-3 roční dospeláci (Chadwick, Golfo) a Cortina vo svojich siedmych rokoch síce ešte behá ako srna, ale motivácia na maškrtu už nie je taká lákavá. Možno keby bola za odmenu klobáska z grilovačky, dopadlo by to inak. Ale ku grilovačke sme zasadli až po práci.

 

 

Vyhlásenie víťazov Pes a Suka roka 2011

 
Cez obedňajšiu prestávku sme sa pred výdatným dažďom schovali v reštaurácii hotela, ale ani vtedy sme nezaháľali. Trochu sme sa posilnili obedom a ako dezert boli podávané výsledky súťaže Pes a Suka roka 2011 v ch.st. Kráľovská stráž.

Kompletné výsledky sú tu.


 

Voľný čas

Každému musí byť jasné, že tri dni v kuse sa nedá iba pracovať, trénovať a cvičiť. To by nezvládol ani pes, nie to ešte lenivý človek. Hneď vedľa hotela tečie rieka, kde sú krásne priestory na prechádzky. Brehy pokosené, krásne upravené, voda čistá a na hladine lekná. Psiská si to tam riadne užili. Jantár sa rozhodol, že po kúpeli sa treba napudrovať a vyváľal sa v prachu tak, že bol dokonalý plavý hovawart s čiernymi znakmi. Bohužiaľ štandard plemena zatiaľ takúto farebnú variantu nepripúšťa.

JAMAICA JAMAICA JAMAICA JASMINE JANTAR JAMAICA AFRIKA a CORTINA

Areál hotela má jednu veľkú výhodu hlavne pre takých lenivcov ako som ja, že v zadnej oplotenej časti má aj trávnik na výcvik, aj terasu s posedením a občerstvením. Poviem vám, nie je nič lepšie, ako si hovieť v kresle, popíjať pivko, alebo kofolu a pozerať sa na tých, čo sa potia pri tréningu :-)
Každý sa raz unaví. Neminulo to ani 3 mesačné šteniatka, ktoré pospali tam, kde sa práve nachádzali.


JANTAR

Grilovačka

Hlavným grilmajstrom bol stanovený Jaro a svojej úlohy sa zhostil na jednotku. Tak sme si všetci mohli užiť voľný čas a jedinou našou povinnosťou bolo skonzumovať všetko, čo Jaro ukuchtil. Dámy Golfové vytvorili úžasné uhorkové tzatziky a aj ďalší prispeli niečím dobrým pod zub. Spoločne sme si vytvorili dobrú atmosféru. Bolo nám sveta žiť.

 

 

reportáž z celého víkendu

návrat na úvod do fotoalbumu

                                                                                             hlavná stránka