Fotoalbum -  mit den Freunden
Der Hovawart braucht viel Bewegung. Jeder Hund braucht auch Kontakt mit seinen Vierbeinern, damit er richtig sozialisiert ist, damit er lernt, wie man sich gegenüber anderen Hunden verhalten soll, und damit aus ihn ein ruhiger und ausgeglichener Menschenfreund wird. Deshalb (und natürlich aus Freude) gehen wir mit Gaia jeden Tag ins Freie spazieren. Wir wohnen glücklicherweise am Rand einer Siedlung, und Felder, Wälder und Wiesen gibt es in der Nähe viele.

AndySchon als Welpe traf Gaia den Andy, mit dem sie gleich alt ist. Andy ist ein Hund, den man im Wald, gekettet zu einem Baum, fand. Sein Alter haben wir also davon geschätzt, dass bei ihm die Zähne in derselben Zeit wie bei Gaia ersetzt wurden. Meine Freundin Lydka hat den Andy zu ihr genommen. Andy kann sich gratulieren, dass er nach seinen schlechten Erfahrungen Leute fand, bei den er ein wunderschönes Leben hat.

      
Toto maličké sme stretli náhodou, bolo na prechádzke s deťmi, ktoré nevedeli, či je to kríženec, alebo nie. Gaii sa každopádne páčilo a najradšej by si ho vzala domov, ostatne ako takmer každé šteňa. Už aby mala svoje vlastné.

  S Lydkou máme nepísané pravidlo, alebo skôr zvyk, že ja nosím psom vodu a ona piškóty. Preto sa ani Gaia ani Andy od nej nechcú pohnúť ani na krok,Zlodej Andy kým nevymámia všetky piškóty. Až potom sa idú hrať. Raz sa Andy prejavil ako veľký lakomec, lebo kým Gaia pila vodu, on tajne za chrbátom vyžral zo sáčku všetko, čo našiel.

  A keď je po piškótach, nájdu si vždy nejakú zábavku. Najradšej sa naťahujú o papeky a čím  väčšie, tým lepšie. Andy sa veľmi rád schováva vo vysokej tráve a keď ho Gaia hľadá, tak ju na poslednú chvíľu vždy naplaší.
 
Daj, piškótku, daj Ham Máš ešte? Aj doma by za piškóty hádam aj z okna skočili.

Cezar Cezar - nemecká doga V Martine máme kamaráta Cézara - nemeckú dogu...


Fešák FilipČo teraz vyvedieme?... a v Bystrici zas Filipa - írsky seter (alebo ako vravia niektorí - sveter). Na lúku chodievame okolo "jeho" paneláku a Gaia vždy letí rovno pred ich vchod a nepohne sa odtiaľ, kým nezazvoním na zvonček Ak ide von aj Filip, tak predvádzajú tryskový let po lúke a klbčia sa, kým vládzu dýchať. Ak Filip nie je doma, je Gaia celá nešťastná a už sa stalo aj to, že odmietla ísť bez Filipa na prechádzku, vrátili sme sa domov a radšej ležala pod stolom.

Keď psy stratia hlavu 1 Keď psy stratia hlavu 2 A takto to vyzerá, keď psy "stratia hlavu".

Gaia má však svojich kamarátov aj medzi deťmi. Najnovšie je to 2-ročná Anička, ktorej dovolí naozaj všetko, dokonca občas nosí aj jej klobúk.

 Nerozlučné kamarátky  Spoločné foto  Gaika, daj si klobúk, daj. Chytím Ťa za chvost... ... a Ty ma budeš ťahať.

 


návrat na úvod do fotoalbumu

s