Fotoalbum -  s kamarátmi
Hovawart potrebuje veľa pohybu a každý pes potrebuje kontakt so svojími štvornohými kamarátmi, aby sa správne socializoval, naučil sa správaniu voči iným psom a vyrástol z neho pokojný vyrovnaný priateľ človeka. Preto (a samorejme pre radosť) chodievame s Gaiou denne na prechádzky do prírody, našťastie bývame na okraji sídliska a tak do polí, lúk a lesov máme naozaj len na skok.

AndyUž ako šteňa sa Gaia zoznámila s Andym, s ktorým sú rovnako starí. Keďže Andy bol nájdený v lese, priviazaný k stromu, odhadli sme jeho vek podľa toho, že vymieňal zuby v rovnakom čase ako Gaia. Andyho sa ujala kamarátka Lydka a Andy si môže gratulovať, že po predchádzajúcich zrejme zlých skúsenostiach natrafil na ľudí, u ktorých sa má "ako prasa v žite".

      
Toto maličké sme stretli náhodou, bolo na prechádzke s deťmi, ktoré nevedeli, či je to kríženec, alebo nie. Gaii sa každopádne páčilo a najradšej by si ho vzala domov, ostatne ako takmer každé šteňa. Už aby mala svoje vlastné.

  S Lydkou máme nepísané pravidlo, alebo skôr zvyk, že ja nosím psom vodu a ona piškóty. Preto sa ani Gaia ani Andy od nej nechcú pohnúť ani na krok,Zlodej Andy kým nevymámia všetky piškóty. Až potom sa idú hrať. Raz sa Andy prejavil ako veľký lakomec, lebo kým Gaia pila vodu, on tajne za chrbátom vyžral zo sáčku všetko, čo našiel.

  A keď je po piškótach, nájdu si vždy nejakú zábavku. Najradšej sa naťahujú o papeky a čím  väčšie, tým lepšie. Andy sa veľmi rád schováva vo vysokej tráve a keď ho Gaia hľadá, tak ju na poslednú chvíľu vždy naplaší.
 
Daj, piškótku, daj Ham Máš ešte? Aj doma by za piškóty hádam aj z okna skočili.

Cezar Cezar - nemecká doga V Martine máme kamaráta Cézara - nemeckú dogu...


Fešák FilipČo teraz vyvedieme?... a v Bystrici zas Filipa - írsky seter (alebo ako vravia niektorí - sveter). Na lúku chodievame okolo "jeho" paneláku a Gaia vždy letí rovno pred ich vchod a nepohne sa odtiaľ, kým nezazvoním na zvonček Ak ide von aj Filip, tak predvádzajú tryskový let po lúke a klbčia sa, kým vládzu dýchať. Ak Filip nie je doma, je Gaia celá nešťastná a už sa stalo aj to, že odmietla ísť bez Filipa na prechádzku, vrátili sme sa domov a radšej ležala pod stolom.

Keď psy stratia hlavu 1 Keď psy stratia hlavu 2 A takto to vyzerá, keď psy "stratia hlavu".

Gaia má však svojich kamarátov aj medzi deťmi. Najnovšie je to 2-ročná Anička, ktorej dovolí naozaj všetko, dokonca občas nosí aj jej klobúk.

 Nerozlučné kamarátky  Spoločné foto  Gaika, daj si klobúk, daj. Chytím Ťa za chvost... ... a Ty ma budeš ťahať.

 


návrat na úvod do fotoalbumu

s