Kráľovská stráž - na snehu (2008)
 

V našom okolí je pekná príroda, kde sú krásne prechádzky aj v lete aj v zime. V posledných rokoch je snehu pomenej, ale predsa aspoň občas napadne. Naše psie dievčatá sa v ňom veľmi radi váľajú. Keď je pekné počasie, sú nádherné výhľady na Malú a Veľkú Fatru. A len čo udrú prvé mrazíky, zastavíme sa na prechádzkach vždy pri šípkových kríkoch. Psom veľmi chutia také mrazom šibnuté šípky. Obsahujú veľa vitamínu C. Keď nie sú šípky, zmlsnú si aj na trnkách.

  Afrika   

Fidžina je zo dňa na deň šikovnejšia a tak sme ju pasovali za psa - záchranára. Vyfasovala na krk súdok s rumom a drží pohotovosť pre prípad núdze. Zatiaľ núdza nenastala, ale človek nikdy nevie, je lepšie byť pripravený.

Fidži Kráľovská stráž

Avšak najkrajším zážitkom našich prechádzok je Fidži s loptou na špagáte. V hre s takouto loptou je absolútne sebestačná a jej výkony sú priam virtuózne. Dobrú polhodinku sa s loptou sama naháňa, vyhadzuje si ju a chytá vo vzduchu, točí si ju popod predné nohy a preskakuje a predvádza ešte mnoho iných kúskov. Niečo z toho sa dá vidieť aj na fotkách, ale naživo je to nezabudnuteľný zážitok.

marec 2009 - Keď to už vyzeralo, že zima zase poriadne nebude, prišla riadna fujavica. Napadli kopy snehu, vydržali asi mesiac a potom prišla jar, rozkvitli aj snežienky. V polovici marca sme sa už pomaly chystali aj na leto, keď sa zima ozvala, že sa len tak ľahko nevzdá a behom jednej noci dala riadnu snehovú nádielku.

 

naspäť na úvod do fotoalbumu                                                                                           domovská stránka