Fotoalbum - pri vode

  Rok 2012

Zloženie našej svorky sa (oproti nižšie uvedeným informáciám) zmenilo. Gaika už nie je medzi nami, ale naša svorka sa rozrástla o Cortininu dcéru Jamaicu.
Plávať však chodíme stále na tie isté štrkoviská. Jamaice to spočiatku nešlo, veľmi dvíhala hrudník a tak padala zadkom dole a topila sa. Ale jedno tréningové popoludnie stačilo na to, aby pochopila, čo má vo vode robiť. Odvtedy je vo vode ako rodená ryba. Nielen pláva, ale sa tam aj blázni, skáče ostatným po hlavách, no jednoducho sa správa akoby bola na suchu. A tiež jej stačil jeden pokus na to, aby zistila, ako je to super voziť sa na nafukovačke. Vďaka tohtoročným horúcim letným dňom si snáď užijeme pri vode veľa zábavy.

VIDEÁ:
Mušketierky pri vode        Jamaica pláva      Jamaica pri potoku        Jamaica pri potoku 2

 

Gaike to vo vode veľmi pristaneRok 2007                    

Gaika bola od malička dobrý plavec, ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie. Afrika si vo vode neuveriteľne labúži, len čo vidí vodu, už aj domŕza, aby som jej do nej hádzala tenisovú loptičku. Tú bude nosiť z vody stále dookola. Cortinka sa pri plávaní tvári veľmi sústredene a keď máme so sebou nafukovačku, inak ako na nej ani do vody nevlezie. Načo by si labky drala, keď sa môže voziť?

Vo svojich 5 mesiacoch sa k nám plavcom pridala aj Dakara. K vode síce chodí často, ale doteraz len k rieke a potoku, takže nemala možnosť plávať. Na prvý pokus to vyzeralo, že sa snáď utopí. Tak zaberala prednými nohami, že jej to tlačilo zadok do vody, stavalo ju to do kolmej polohy a keby nebola tesne pri brehu, asi sa prevráti na chrbát. Prvý deň sme však odchádzali od vody s tým, že mala niekoľko celkom úspešných pokusov, kedy až tak nešpliechala. Povedali sme si, že Moravcová z nej nebude, ale aspoň sa už udrží na hladine.

Dakara bojuje o život Pokrok veškerý žádný Pod dozorom Cortinky sa už aspoň ako tak udrží na hladine. Dlhý pohľad na vodu: "Ako to tie baby robia, že sa netopia?"

Neverili by ste, aký pokrok urobila Dakara na druhý deň. Boli sme pri vode 2 hodinky, ale už po polhodinke Dakara objavila čaro skákania do vody z rozbehu a aportovania predmetov z vody. Človek by to považoval za samozrejmosť, keby sme nevideli, aké problémy mala s plávaním deň predtým. Teraz je už macherka a "rodená" aportérka. Sme na ňu patrične hrdí.

 Ste si mysleli, že som nejaký odkundes? Aj ja viem aportovať, len som sa nechcela prezradiť hneď v prvý deň. Taký kúsok? To preplávam hravo. Plávame všetci Barbora a Dakara: Ideme až na druhú stranu? Radšej nie, na to treba ešte trošku potrénovať. Na dnes stačí, že musím túto haraburdu stále vyťahovať z vody. Tu to máte a už si to opatrujte, kto to má furt vyťahovať z vody?

Smutný pohľad, keď hrozí koniec atrakcie a výstup na breh.  Rok 2006

Naše dve mladšie hovawartky k vodným radovánkam pridali ešte niečo: vozenie sa na nafukovačke. Úžasne si to užívajú. 
Normálne vydržia plávať v jazere aj hodinu (musíme im hádzať tenisovú loptičku, lebo inak by ich to nebavilo a  vyliezli by na breh), no keď vezmeme nafukovačku do vody, odmietajú plávať a driapu sa hore všetkými 4 labami a pri brehu odmietajú vystúpiť.

Rika objavila čaro nafukovačy ako prvá. Dnes sa o túto atrkaciu už musí deliť aj s Cortinou, ktorej sa to tiež nesmierne zapáčilo To sú veci, človek pláva a pes sa vezie. Kam to táto spoločnosť speje? Cortinka Hrdá Cortina sa predvádza, aby každý videl, aké má ona vymoženosti.  

Rok 2001

A takto si vodu užívala Gaika v rokoch svojej roztopašnej mladosti.

Za loptičkou aj doprostred jazera Už ju mám  Už je loptička opäťpri brehu   
 
 
Voda je môj kamarát. Niet lepšej zábavy, ako skákať do vody za tenisovou loptičkou. Keď nie je loptička, môžu byť aj papeky, ale tie na vode dobre nevidno. Zaplávam si aj sama, ale ešte radšej mám preteky s kamarátmi Andym a Filipom (s Filipom ešte fotky vo vode nemáme, je to írsky seter). 

Ako malé šteňa som sa bála tečúcej vody v rieke, ale od dvoch rokov ma už nič nezastaví, aby som si pri prechádzkach popri rieke Turiec v Martine zaplávala aj vo veľkom prúde. A keď ma voda zanesie ďaleko, tak doplávam k brehu a prebehnem to naspäť po zemi.

 Počkajte maaaa, už ho nesiem. Počkajte maaaa, už ho nesiem. Ak ste si mysleli, že ten papek zahodíte, tak ste sa mýlili. Dostihla som ho aj vo vode. Ak ste si mysleli, že ten papek zahodíte, tak ste sa mýlili. Dostihla som ho aj vo vode. 

Však som fešanda, keď som okúpaná? 

  Rok 1999

  Do toho žabinca ma už nik nedostaneDo toho žabinca ma už nik nedostane, si myslia :-)))

Do toho žabinca ma už nik nedostane (dúfala moja pani, ale ja som tu s radosťou  vlezená pri každej návšteve v Lanžhote.

  S mojou sestrou Aireen    
S mojou sestrou Aireen po kúpaní sa v tom žabincovom rybníku. 
Len aby ste vedeli - sme dvojičky J

S kamarátkou Blondy
S kamarátkou Blondy (samé rodinkárstvo, je to moja sesternica)
Aha ryba
Aha ryba ! Škoda, že tu nemám udicu.


návrat na úvod do fotoalbumu