Výlety za hranice všedných dní

Česká republika

Praha - máj 2003


Zvyčajne, keď ideme na výstavu niekam ďalej, spojíme si to aj so zaujímavými výletmi. Napríklad výstavu v Prahe sme využili aj na návštevu mesta Prahy, prešli sme sa po Hradčanoch, Karlovom moste a navštívili sme aj Staré mesto. Chlpáčky sa okúpali aj vo Vltave, lebo im v tých kožuchoch bolo príliš teplo. Ako správni reprezentanti chovateľskej stanice Kráľovská stráž sme sa odfotili s hradnou strážou na Hradčanoch. Naše 4nohé slečny sme museli naučiť chodiť aj na bežiacich schodoch, lebo to dovtedy nevideli a nebolo pre ne jednoduché nastúpiť na schody všetkými 4 nohami. Na parkovisku Albert sme si to vyskúšali, lebo tam neboli žiadni ľudia a potom sme už v metre boli veľké frajerky. Kto chce trénovať bežiace schody, alebo pohyblivé chodníky, môže navštíviť Aupark v Bratislave, kde je prístup aj so psom. Len dávajte pozor, aby si pes neodtrhol na takých schodoch pazúr.

   

Severné Čechy - september 2003

Ďalšiu výstavu v ČR - v Miloviciach u Hořic (čo je len pár km od Hradca Králové) sme spojili s návštevou okolitých miest - Litomyšla, Jičína a samozrejme ZOO v Dvore Královom. Tam je veľmi príjemné to, že celú ZOO je možné navštíviť aj so psom, čo sme samozrejme aj využili, povozili sme sa na vláčiku a Safari busom sme prešli aj Safari časť. Pre psov sú v celom areáli rozmiestnené misky s vodou, zvieratá sú ohradené buď len zábradlím a vnútornými priekopami, alebo len sklenenými stenami. Nikde tam nie sú mreže, takže výhľad na zvieratá je celkom pekný. Určite sa tam ešte niekedy vrátime.

 

 
 

Maďarsko

Budapešť - január 2004

Ešte sa celkom nezotmeloPosledný januárový deň roku 2004 sme strávili v Budapešti. Je to celkom pekné mesto, hoci vodiči tam nie sú príliš ohľaduplní. Keď sa však človeku predsa len podarí dostať sa tam, kam chce, je to krása. My sme sa aj s Afrikou vybrali na citadelu. Vedie tam krásna lesná cestička. Všade bolo ešte veľa snehu, Afrika mohla spokojne behať na voľno a my sme si mohli zas v pokoji urobiť niekoľko nočných záberov Budapešti.Fotené bez statívu Most cez Dunaj 

Poľsko 

Krakow - jún 2004

V Poľsku sme už navštívili niekoľko národných aj medzinárodných výstav psov a pri jednej takejto príležitosti sme si boli prezrieť aj Krakow, hlavne hrad Wawel. Boli sme v ňom už kedysi ako deti. Dnu sa so psom nedá a tak sme nešli. Ale atmosféra v podhradí bola super, lebo práve mali akúsi slávnosť, hrala hudba, voňali gofry - tiež sme neodolali.

     

Zakopané - august 2004

Výstava v Zakopanom bola posledným Afrkiným vystúpením v medzitriede. Po výstave sme ešte chvíľu diskutovali o spôsoboch pani Szczepanskej a potom sme si išli vylepšiť náladu do turistického centra Zakopaného. Je tam veľa čo vidieť, ale je tam aj veľmi veľa ľudí. Afrika dostala za odmenu podiel na našej zmrzline a spoločne sme sa pofotili aj s tatranským zbojníkom a jeho malou ovečkou. 

Reklamný transparent sme objavili až po výstave Zmrzlinové intermezzo 1 Afrike veľmi chutilo, hoci slovenské zmrzliny vôbec nechce. Zbojník nás ozbíjal o 5 zlotých za odfotenie. Živá socha: na prvý pohľad to tak ani nevyzerá 
Afrika bola tiež zvedavá na ovečku.
Dobre ozbrojený zbojník si zarába zbíjaním turistov :-)) Na koči s koňom sme sa nepreviezli Spucovala skoro celú zmrzlinu za 2 zloté. Zvládla by aj viac, ale pre líniu sa treba aj obetovať.
Ukážka architektúry Panoráma nad Zakopaným Panoráma 2 

Milo nás prekvapilo, ako sa ľudia v centre mesta správali k Afrike. Niektorí chceli pohladkať, niektorí len z ďalej obdivovali ju a jej zlatú medailu, deťom vždy pekne povedali, že okolo ide psík, môžu sa pozrieť a po opýtaní pohladiť. Ani jeden jediný človek nemal pripomienky typu, kde má ten pes košík a čo tu ten pes robí, ako sa to bez výnimky stáva všade na Slovensku. Dojem zo Zakopaného v nás ostal veľmi dobrý a možno sa tam neskôr vyberieme aj po turistických chodníčkoch.

návrat na úvod fotoalbumu