Fotoalbum - na plti
 

Príchod jesene 2007 sme v práci oslávili grilovačkou na brehu rieky Váh. Keďže to bolo v prírode, zobrala som so sebou aspoň jednu psicu - v tomto prípade Afriku. Ona je taká pohoďáčka - hladkačka a hlavne - nekradne jedlo. Nesklamala a správala sa veľmi spôsobne. Z domu som jej zobrala zopár špekačiek, aby aj ona mala z grilovačky nejaký zážitok. Podvečer kolegovia vymysleli, že sa dáme splaviť na plti. Chcela som ísť aj ja, ale nechcela som Afriku nechať samú, tak sme išli spolu. Pri brehu sme si vyskúšali, či jej plť nebude vadiť. Nevadila a tak sme nastúpili a hodinku sme sa plavili z Dubnej skaly pod Strečno. Dozvedeli sme sa veľa historických faktov, videli sme skaly Margita a Besná, ktoré v minulosti boli veľmi nebezpečné a mnohých pltníkov stáli život. V tých časoch vyše 90% pltníkov nevedelo plávať a pád do búrlivej rieky bol zvyčajne osudný. Dnes tie skaly už také nebezpečné nie sú, lebo ich najhoršie časti boli odstrelené. Kto o nich nevie, ani by ho nenapadlo, že práve prechádza okolo Margity a Besnej, takých známych z povestí.

Niekoľko zujímavostí spod Strečna:

  • je len jedno miesto odkiaľ sa dá súčasne vidieť Strečno a Starý hrad a to len z vody
  • pod Strečnom sa stretávajú 3 druhy dopravy - cestná, lodná a železničná
  • neďaleko Strečna ponad Váh je najdlhšie visuté vedenie elektrickej energie na Slovensku, kde je od stĺpa po stĺp cca 900 m
    dlhšie je ešte na južnom Slovensku, ale to sa neráta, lebo jeho časť je až za hranicami s Maďarskom

Na obrázkoch môžete vidieť, že Afrika si splavovanie celkom užívala, zvedavo si obzerala okolie a ja som si vyskúšala riadenie plte. Je to fakt zábavné.
   


návrat na úvod do fotoalbumu

domovská stránka