Naše akcie - ako sa nenudíme...
Preteky v poslušnosti hovawartov - PRO SPORT Pohár - 1, ročník


Nástup účastníkov Motivácia k výkonu Pre úspešných poháre, pre snaživých dobroty

HOVAWART PRO SPORT

Plemeno hovawart bolo vyšľachtené ako strážne plemeno, ktoré sa v krajine svojho pôvodu – Nemecku - používa aj v služobnej kynológii. Predovšetkým v Nemecku, ale aj v Rakúsku má pracovné využitie hovawartov veľkú tradíciu a športová kynológia má v týchto krajinách širokú členskú základňu aj z radov majiteľov hovawartov. Skúšky najvyššieho stupňa ako IPO3, SchH3 tam nie sú u hovawartov žiadnou výnimkou.

Na Slovensku je ešte stále hovawart v športovej kynológii skôr atrakciou, hoci toto plemeno má vynikajúce predpoklady predovšetkým na čuchové disciplíny.

O niečo lepšie je to v ČR a tak sa práve na západ od rieky Moravy dali nadšenci a priaznivci pracovného využitia plemena hovawart dohromady a založili spolok HOVAWART PRO SPORT. A hneď v začiatkoch svojej činnosti zorganizovali 1. medzinárodný ročník PRO SPORT Pohára hovawartov v poslušnosti, ktorý sa konal v Štěpánově pri Olomouci 28.10.2006.

Pretek mal 3 hlavné kategórie:

  •              detskú – základná ovládateľnosť

  •              psa poslušnosť podľa ZM

  •                           poslušnosť podľa ZVV1

Slovenská výprava Slovenská výprava aj s rozhodcom J. Václavským Cortinka na stupni víťazov Mama s dcérou ako najmladší a najstarší pes

Slovensko tu malo 5 svojich zástupcov, ktorí sa medzi zúčastnenými rozhodne nestratili a v dvoch kategóriách sa umiestnili na stupni víťazov:Dorca zo Šarfie - 2. miesto v detskej kategórii

Detská kategória:                      2. miesto – Petra Ábelová a Dorca zo Šarfie

Poslušnosť podľa ZM:               2. miesto – Martina Babíková a Cortina Kráľovská stráž

Poslušnosť podľa ZVV1:            4. miesto – Rita Horňáková a Corina zo Šarfie
                                                  6. miesto – Martina Babíková a CH. Afrika Gora Monte
                                                  8. miesto – Vojtech Horváth a CH. Inéz z Hlohovníka

Okrem týchto disciplín boli vyhlásení aj ďalší ocenení: najstarší a najmladší psovod, najstarší a najmladší pes, najlepší aport a najrýchlejšie privolanie (merané na vzdialenosť celého štadióna).

Organizácia bola skutočne na vysokej úrovni, účastníci aj diváci si mohli pochutnať nielen na občerstvení v klubovej kantýne, ale aj na domácich koláčikoch oprganizátora, na víťazov čakali bohaté a krásne ceny.

Niektoré z nich si odviezli aj členovia našej výpravy: poháre za umiestnenie na stupni víťazov, a ocenenia pre najmladšieho a najstaršie štartujúceho psa, ktorými boli najmladšia Dorca zo Šarfie a zhodou okolností najstarším psom bola Dorcina mama Inéz z Hlohovníka.

V kategórii poslušnosť podľa ZVV1 pripadla Rite s Corinou nepopulárna zemiaková medaila. Na stupeň víťazov im však chýbal len jeden jediný bodík. Dúfajme, že im to bude motiváciou do ďalšej spoločnej práce. A nielen im, ale aj ďalším majiteľom hovawartov a že o rok bude mať slovenská výprava na 2. ročníku PRO SPORT Pohára oveľa početnejšie zastúpenie.

AFRIKA v akcii

 

CORTINKA v akcii
    
 


návrat na akcie