Reportáže z výstav

Celoštátna výstava psov - Banská Bystrica
máj 2009
posudzoval Piotr Król (Poľsko)

                 

Eston s majiteľkou a jeho chovateľka s CortinouEstonova medaila za CAJC.Dnešná výstava v Banskej Bystrici bola pre Kráľovských strážnikov viac-menej úspešná. Eston konečne začína vyzerať ako pes a nie ako anorektická baletka a zaslúžene si z výstavy odniesol svoj prvý CAJC (na fotke so šťastnou majiteľkou). Everest sa prvý krát predviedol v medzitriede, ale medzi staršími psami sa mu so známkou výborný ušlo len tretie miesto. Fidži bola v triede mladých spolu s ďalšími 3 sučkami a na počudovanie všetky 4 dostali známku veľmi dobrá. Veľká radosť zavládla v triede otvorenej - sučky, pretože Corálka konečne získala posledný potrebný CAC na udelenie titulu Šampión krásy Slovenska.
Dakara už pomaly tiež uzatvára potrebnú zbierku CACov a res. CACov a dnes si teda pripísala hodnotenie výborná 2, res. CAC.
Cortinka má už na dosah titul Grand šampión Slovenska, ale ten posledný potrebný CAC z triedy šampiónov jej opäť unikol o psí chlp.

Suma - sumárum sme teda dopadli takto:

PSY SUKY
Trieda mladých:  
Eston  Kráľovská stráž - V1, CAJC
Trieda mladých:  
Fidži Kráľovská stráž - VD3
Medzitrieda:
Everest  Kráľovská stráž - V3
Trieda otvorená:
Coral Sea Kráľovská stráž - V1, CAC
Dakara Kráľovská stráž - V2, res.CAC
  Trieda šampiónov:
Cortina Kráľovská stráž - V2, res.CAC

Už tradične súťažia Kráľovskí strážnici aj o ocenenie "Najlepší z ch.st. Kráľovská stráž". Dnes boli kandidáti dvaja: Eston s titulom CAJC a Coralka s titulom CAC. Keďže Coralka vo svojej triede porazila viac súperov, právom si toto ocenenie zaslúžila.

 

 

Úspešná výprava Kráľovských strážnikov:

zľava: Everest, Cortina, Fidži, Dakara, Coral Sea, Eston

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F

domovská stránka