Reportáže z výstav

Medzinárodná výstava psov - Duocacib BRNO
7. - 8. 2. 2009
posudzovala Sabine Kerschner (Rakúsko) a
Ing. Luděk Novák (ČR)

Na výstavu do Brna sme vyrazili v nie veľkom počte. Len Eston, Coral Sea a Cortina Kráľovská stráž. Veľmi dobre vieme, že na výstavách v ČR je medzi hovawartami vždy veľká konkurencia a neraz majú rozhodcovia ťažkú prácu, aby si v tom množstve krásnych hovawartov vybrali tých najkrajších. Štandard plemena je síce len jeden, ale každý rozhodca má iné oko a uprednostňuje iné charakteristiky jedincov. Ak sa človek vyberie na výstavu, kde v jeden deň posudzuje chovateľka rakúskeho hovawart klubu a na druhý deň expredseda hovawart klubu v ČR, musí byť pripravený na prísne posudzovanie a na to, že títo rozhodcovia určite žiadny nedostatok hovawarta neprehliadnu.

Po oba dni sa v Brne prezentovalo okolo 60 hovawartov. Keďže posudzovanie bolo naozaj precízne, dosť sme sa načakali. Trieda šampiónov - sučky prišla na rad až niekedy po 14-tej hodine. To sme už boli aj my ľudia, aj psy riadne unavení. Nebolo to však márne.

Eston Kráľovská strážEston Kráľovská strážEston v triede mladých veľa vody nenamútil, ale vieme, že je to veľmi pekný pes, len potrebuje čas, aby zmohutnel, nabral svaly.
Nateraz je hodnotenie veľmi dobrý zodpovedajúce jeho štádiu vývoja.
Viac o výstave z pohľadu Estona a jeho majiteľky sa dozviete na Estonovej web stránke.

 

Coral Sea Kráľovská strážZato jeho sestry Cortina a Coral Sea Kráľovská stráž nezapadli do priemeru.Plavá - Coral Sea a čiernoznakatá - Cortina

Cortina v triede šampiónov získala po oba dni hodnotenie výborná 1, CAC.

Coral Sea v triede otvorenej získala v sobotu hodnotenie výborná 3
a v nedeľu výborná 1, CAC, CACIB.

Je to úžasný úspech. Po tom, ako Corálka získala CACIB na Slovensku, v Rakúsku a teraz aj v Českej republike, chýba jej už len jeden CACIB na to, aby jej bol udelený titul MEDZINÁRODNÝ VÝSTAVNÝ ŠAMPIÓN.

Corálke aj majiteľke zo srdca gratulujeme a budeme im veľmi držať palce aj na ďalších výstavách.

Corálka Cortina Hviezdy pózujú ... a ešte aj z profilu 

Autorkou fotografií je Hanka Jemelková z HK ČR.

Kompletné výsledky z oboch výstav
Web stránka Corálky             

 prehľad výstavných úspechov

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F