Akcie - ako sa nenudíme...
Návšteva výstavy psov v Trenčíne - január 2006

Na jeseň sme mali dohodnuté prvé stretnutie s Corálkou (odkedy od nás v auguste odišla - sme ju nevideli), ale bohužiaľ, všetci dôležití dvojnožci ochoreli a stretávka sa nekonala. Náhradný termín padol na január a pre istotu rovno 2x. Jedno stretnutie sa konalo na Remate, druhé na výstave psov v Trenčíne. Vykľul sa z toho veľmi príjemný výlet, počasie nám prialo, názory rozhodcu nás neiritovali a tak sme si v pohode užívali výstavnú atmosféru. Slečnám bolo srdečne jedno, čo sa deje v kruhu. Cortina sa tam síce dosť ťahala do kruhu, ale nie preto, aby sa predviedla, ale preto, aby sa mohla ponaháňať s tými, čo v kruhu boli. Pri východe z kruhu chcela všetkých vítať a olizovať. Z množstva ľudí, psov a celkovej tlačenice si ťažkú hlavu nerobila. 

Sviatok pre ňu nastal vo chvíli, keď dorazila aj Corálka a mohli sa beztrestne vynaháňať, klbčiť a pováľa po zemi.

Po skončení posudzovania hovawartov sme si spravili spoločné foto s tými, ktorí hneď neušli.

A na záver dňa sme popozerali, čo dobrého alebo pekného je vo výstavných stánkoch. Konečne sme sa dopracovali aj k stánku, kde predávajú šálky s obrázkami jednotlivých plemien psov. Keď nájdete priesvitnú šálku s fotkou celočierneho hovawarta, spomeňte si na našu Afriku. Je to totiž práve jej fotka. Všetkým, čo si šálku kúpia prajeme, aby im z nej čaj či kávička chutili.

Pred stolíkom s bohatou ponukou víťazných trofejí si slečny zapózovali, aby mali motiváciu do začínajúcej výstavnej kariéry. 
Tie postoje zatiaľ nie sú ideálne, ale časom sa to snáď spoločnými silami vylepší.

Ďalšia výstavná reportáž bude nasledovať po výstave v Nitre, kam sa chystáme v kompletnej zostave: Cortinka s Corálkou budú prvý krát účinkovať v triede mladých, Afrika sa pokúsi získať posledný potrebný CAC na titul Grand šampión a Gaika sa pôjde ukázať v plnej kráse ako čerstvá veteránka. Po dlhšej výstavnej prestávke sa tak opäť môžeme tešiť na stretnutie s hovawarťákmi.


späť