Fotoalbum - Buddy Boston Kráľovská stráž: Výška 66 cm, váha 41 kg, DBK 0/0.
                    Bonitačný kód: 5 B11 J1 L10 R / AAA
Buddy Boston
Je to taký malý obrík. Gaika sa s ním trápila vyše 4 hodín. Narodil sa až po injekčnej podpore o 21:30. Vážil 630 gr 

10 dní po narodení.
Už mám kilo a pol a prvý krát som na čerstvom vzduchu s Baffinom. 

Prvý deň a už taký valibuk Ešte stále som malý, ale počkajte za rok Vyhrievanie na slniečku
Mám 3 týždne, ale akosi sa viac podobám na vydru než na psa, no budem s tým musieť niečo spraviť.
Tiež som práve oslávil 5 týždňov, ale žiadnu tortu mi nespravili. A 5 kg som mal už dávno.
Dostali sme zaujímavého kamaráta. Volá sa Bertík a je to kocúr. Je celkom milý, tak sme sa rozhodli, že ho nezožerieme. Hostina s kocúrom
Čím starší, tým som krajší (9 týždňov):
A bol som aj plávať: Fuj, celý som z toho unavený.

Hrátky pri vode Kde tá voda končí? Unavený po plávaní

Na výlete:
Ja som zostal s maminkou ešte o týždeň dlhšie ako Baffin a dúfal som, že zostanem už natrvalo, ale prišli si aj pre mňa. Úžasná rodinka s tromi deťmi, ktoré sa budú so mnou stále hrať. Bol som im na ruky už trošku ťažký, veď som vážil 13 kg. Boston s novou rodinou
A tu som už v novom domove v Púchove a čudujem sa, čo tu robí moja chovateľka. Žeby ma chcela vziať naspäť? No to teda ani náhodou. Veď už tu mám svoju vlastnú búdu! 
Našťastie ma iba fotila.
Boston v novom domove

Čas letí a ani som sa nenazdal, už mám vraj prvé polovičné narodeniny. Polovičné preto, že zatiaľ mám len pol roka. Ale zato som už veľký chlapec. Mám 58 cm a 35 kg. Vraj by som mohol menej jesť, ale čo mám robiť, keď mi chutí?

Bostonko v júli oslávil 1. rok svojho života. Jeho narodeniny sme síce nestihli, ale v auguste sme ho boli navštíviť. Rastie z neho pekný pes. Už sa na šteniatko nepodobá, ale povahu má stále veľmi veselú a priateľskú.
Rok ubehol ako voda a Boston oslávil svoje druhé narodeniny. Tentokrát sme ich oslávili spolu s ním, pretože je u nás doma, kým jeho rodina sa potuluje niekde po Egypte. Využili sme tento čas na to, aby sme Bostona odvážili, zmerali, ale hlavne dali mu urobiť RTG na dyspláziu. Máme mimoriadnu radosť, lebo výsledok je 0/0. Povahovo je Boston stále veľmi veselý, priateľský a temperamentný, ale pritom poriadny strážny pes. Aby sa u nás nenudil, vzali sme ho aj na cvičák aj k vode si zaplávať.  Určite nám bude doma chýbať, keď si preňho zase prídu. Ja sa hanbím No dobre, tak sa pozrite, aký som fešák Ešte jedno foto Aj z druhej strany Och, to je robota, musím si trochu sadnúť Alebo si rovno ľahnem Prosím, už naozaj stačilo, veď je táááák teplo.   A teraz mi už daj tú hračku, veď som pózoval dosť! 
Buddy Boston úspešne zbonitoval  a stal sa otcom šteniatok našej sučky Afriky. Teda vlastne len jedného šteniatka, lebo Dakara sa narodila ako jedináčik. Dakara rovnako úspešne prešla všetkými chovateľskými akciami. Mala úspešnú výstavnú kariéru, RTG DBK 0/0 a veľmi pekný bonitačný kód s povahou AAA.
Dúfame, že sa jej podarí odchovať aspoň jedny šteniatka, aby tak Bostonova veselá a priateľská krv kolovala aj v ďalších generáciách hovawartov.
 
Bostonovi osud vymeral len 9 rokov krásneho života s jeho početnou rodinkou. Tu je list od jeho majiteľky, ktorá s Bostonom prežila svoje tínedžerské roky a vstupom medzi dospelých (ako 18 ročná) sa musela so svojim štvornohým priateľom rozlúčiť:

S veľkým smútkom Vám musíme oznámiť, že náš milovaný psí kamarát nás v sobotu 23.7.2011 musel navždy opustiť. Bostonkovi bola 4. mája 2011 diagnostikovaná rakovina konečníka.

Bostona som milovala, bol to najúžasnejší pes na celom svete aký už nebude. Bol výnimočný. Napriek mnohým chybám v jeho výchove z neho vyrástol dokonalý pán pes. Kúpili sme ho keď som mala sotva 9 rokov. Za mlada bol veľmi búrlivý, mala som od neho toľko modrín, rozbitých kolien, škrabancov, spálenín od vodítka, že sa to ani nedá spočítať. Ale bol to môj psík, moja spriaznená duša, môj najlepší kamarát. Ďakujem, že Bostonka ste dali práve nám. Mnohé nás naučil a navždy ostane v našich srdciach.

Dominika

návrat na úvod do fotoalbumu B-čiek