Vrh "F" Kráľovská stráž - fotoalbum 1. diel - 1.týždeň života
 


Cortinka rodila takmer celý deň a priviedla na svet 10 krásnych šteniatok. Je na ne veľmi hrdá, nechce od nich odísť ani na chvíľu. Kŕmi ich takmer bez prestávky, lebo kým sa jedni najedia, ďalšie sú už hladné. Zatiaľ jej do toho moc "nekecáme", ale zrejme nepotrvá dlho a bude treba prikrmovať.

Úplne prvé fotky po pôrode nájdete tu.

 

Cortinka je vo svojej povahe veľmi temperamentná a veselá. O to je obdivuhodnejšie, ako rýchlo sa vžila do úlohy matky 10 šteniat. Kontroluje každý ich pohyb, každé zamrnčanie. Najviac je z toho nešťastná Gaika, ktorej Cortina nedovolí sa k bedni ani priblížiť.    
Máme 2 farby - plavú a čiernu.
Zo dňa na deň sú šteniatka väčšie a väčšie. Niektoré si na váhe aj pospia, ale niektoré sú ako živé striebro. Dá to dosť šikovnosti ich odvážiť, nie to ešte odfotiť.
Kým sa šteniatkam vetrá ich pôrodná a pobytová izba, stráži ich Cortinka vo vedľajšej miestnosti. Jednoznačne chce mať všetko pod dozorom.
Cortinka je veľmi straostlivá, až nás to prekvapuje. Predsa len jej mama Afrika bola taká športovejšie založená - nakŕrmiť, obriadiť a fuč z bedne. Cortinka si to so svojím potomstvom pekne užíva. Asi si zobrala príklad z Gaiky, nie z Afriky.
Keď tých drobcov kojí, snaží sa ležať tak, aby sa čo najmenej tlačili a aby sa dostali všetci k mliečku. Je ich 10 a ona má našťastie funkčné všetky mliečne žľazy, tak môžu piť všetci naraz. Účinne si pritom vykladá nohy na bedňu.  
Pri mliečnom bare.     
 
Vrh "F"
album 2. týždeň          album 3. týždeň    album 4. týždeň

hlavná stránka