Vrh "C" Kráľovská stráž - fotoalbum 3. diel
 


5.-6. týždeň života Kráľovských strážnikov

Naši krásavci rastú zo dňa deň. Sú neuveriteľne pohybliví a šantiví a tak je veľkým problémom naaranžovať ich na pekné fotky. Rika už tiež usúdila, že sú dosť veľkí na to, aby ich kojila po stojačky. Tak im aspoň rýchlo ujde, keď už, podľa nej, majú dosť. Ale to fotenie dlho trvá, nám sa tu už nechce sedieť. No už len v koši budeme sedieť. Si myslíte. Alebo ujdeme, alebo ho pohryzieme. Aha ja už začínam držiakom. Za dobrú práca, dobrá odmena, kto sa dal odfotiť, dostane trošku mliečka.
Denné aktivity sa už rozšírili aj o školu hrou. Či už sú to názorné ukážky osobnej hygieny, alebo výchova k schopnosti podriadiť sa silnejšiemu. Tomuto predovšetkým Cortina urputne odoláva.  Do školy šteniat patria aj lekcie osobnej hygieny. Veď ja Ti ukážem, či sa to patrí takto vystrájať. A ty sa nesmej, lebo tiež dostaneš príučku. 
V 6.týždni veku už rozširujeme skúsenosti šteniatok o nové poznatky. Zoznámili sa s malým potôčikom, na vlastnej koži zakúsili, čo je to stretnúť sa s malým nezbedným chlapcom a aj odvážnym kocúrikom. No super, mama tu behá ako blázon, hore - dole, a my čo? Necháme sa zahanbiť? Zober si piškótku, je dobrá. A ty si čo za strakaté čudo?
Na jednom z výletov sme zablúdili nielen do krásnej prírody v okolí Martina, ale navštívili sme aj reštauráciu s terasou. 
V areáli akurát budovali prístupové cesty, pracovali tam asfaltovacie autá aj cestné valce. Našich malých strážnikov to však vôbec nevyviedlo z rovnováhy. Krátku zastávku na fotenie ihneď využili na malé občerstvenie.
 Bože, ešte pôjdeme ďaleko? Ale nie, už sme tu, no nie je tu pekne? Trošku schladiť labky vo vode a bude sa pokračovať. Hm, nový hotel. Keď bude sneh, prídeme sem lyžovať.
Och tie decká sú hrozné, musí sa vytrepať rovno na mňa?Po všetkých tých výchovných povin- nostiach a výletoch sú zmohnutí všetci, malí aj veľkí. Každý sa snaží nájsť nejaké vhodné miesto na oddych, hoci aj Gaii na chrbáte. Už nám sem nesvieť, chceme spať ! Nejako sme narástli, keď sa už ani pod posteľ poriadne nezmestíme. Unavené opatrovateľky
Netrpezlivé čakanie na obedKoniec 6. týždňa veku sa nesie v znamení súbojov, vrčaníc a iných povahových prejavov šteniatok. 

Z hľadiska socializácie je to veľmi dôležité obdobie, kedy sa šteniatka učia správne používať aj čítať reč tela. Pri kŕmení sa najdominantnejšie prejavuje Cardiff tým, že vrčí vždy, keď mu niektorá sestra chce ísť do jeho misky, ale sám je presvedčený, že on sestrám môže chodiť vyjedať. V potýčkach sa najčastejšie klbčia čierni súrodenci navzájom, často valcujú Coralku, ale ona je fiškus, na oplátku vždy, keď sa oni o niečo doťahujú, využije vhodnú príležitosť a predmet sporu im ukradne. Hold, kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva.
Každý už má svoju misku. Ale Cardiff aj ak stále vykráda aj cudzie misky. Povedzte mu už konečne niečo! Veď mi zase skoro všetko zožral !!!
 
Fotoalbum 1. diel                                  Fotoalbum Cardiff 
Fotoalbum 2. diel
                                  Fotoalbum Cortina                       Fotoalbum Cortina II
                                                              Fotoalbum Coral Sea                    Vrh "C"
Fotoalbum - 4. diel                
Odchod z domu