Vrh "C" Kráľovská stráž - reportáž z odchodu do nového života
 

Odchod našich šteniatok do nového života bol možno trochu netradičný. Všetko začalo rozhodnutím, že Cardiff bude žiť v Rakúsku. Jeho noví majitelia nás požiadali, aby sme ho priviezli niekam ku slovensko-rakúskym hraniciam, aby stihli cestu pre Cardiffa a späť za jeden deň. Súhlasili sme a za miesto stretnutia sme zvolili Bratislavu. A keďže Coral Sea mala žiť v Bratislave, bolo by nelogické hnať jej budúcich majiteľov do Martina. Takže sme dohodli spoločný termín (presne v deň, keď drobci oslávili 2 mesiace) a miesto stretnutia - v budúcom domove Coral Sei. Najskôr sme vymysleli, že zoberieme aj Afriku, aby ju majitelia Cardiffa mohli vidieť, ale hlavne preto, že Afrika miluje cestovanie. Ukázalo sa, že doma nechce zostať nikto a tak sme museli naložiť aj Cortinu, aby nebola celý deň  o hlade. Prvú polhodinku šteniatka lozili po aute, ale potom sa už unavili a spali. Akurát Cardiff sa nezaprel, že je riadny jedák, ešte pred cestou stihol napchať do brucha nejaké granule, ktoré sa po hodinke cesty chceli ísť pozrieť, kadiaľ ideme. A aj sa im to podarilo. 
V Bratislave nás už všetci budúci hovawarťáci netrpezlivo očakávali, lebo sme polhodinku meškali (vďaka zvedavosti a rozbehanosti šteniatok sa prestávka na Zelenči trochu predĺžila"). Corálkini majitelia však pripravili perfektné grilovacie posedenie a maškrtenie. Kým sme si pochutnávali, drobci si riadne pospali. Cardiff sa ani veľmi nestihol prejaviť, lebo spal ako drevo. Trošku sme ich ešte vyvenčili pred domom a potom už Cardiff musel frčať do nového domova.

Ukazuje sa, že spoločná cesta šteniatok aj s mamou bola dobrým nápadom. Keďže drobci mali už za sebou niekoľko spoločných výletov, nebol to pre ne taký veľký stres. 
Pred Corálkiným novým domovom sa všetci (vrátane Afriky) vyvenčili a trochu si pobehali. Corálka aj v ďalších dňoch vraj chodí cikať na to isté miesto, kde bola jej mama Afrika.
 Posledné spoločné skúmanie trávnika pred novým domovom Coral Sei. Musíme rýchlo vyňuchať, čo je tu dobrého, aby to nezostalo iba pre Corálku.  
Cardiffa sme vybavili okrem preukazu pôvodu a očkováku aj pasom, vývozným povolením, hračkami a vankúšikom. Jeho majiteľov samozrejme aj obrazovým a textovým materiálom o hovawartoch a 2 vreciami krmiva pre Cardiffa. Hladovať iste nebude. Ešte pár spoločných fotiek a hurá do sveta.  Cardiff, buď dobrý chlapec, aby Ťa mali radi. Snáď to nie je naša posledná fotka s Cardiffom. Christine a Erich nás pozvali na návštevu, tak verím, že sa nám podarí pozvanie prijať.
Tak čo, pristanem nám to spolu?Ako sme vyprevadili Cardiffa, malé slečny ožili a zvyšok popoludnia strávili v spoločnej hre. Ešte sa boli spolu vyvenčiť, takže Coralka sa stihla naučiť už aj rozoznať, ktorá brána vedie domov. Nová majiteľka Zuzana nám ju už ani nechcela dať na ruky, aby sme si ju náhodou neodviezli späť domov :-)). Keď ja nemám takú peknú šatku, ani ty mať nebudeš, daj ju sem. Nechaj mi šatku, tu máš radšej hračku, veď ja sa s tebou rada podelím. No vidíš, veď môžeme byť aj naďalej kamarátky. A povedz doma, že keď pôjdu zas do Bratislavy nech ťa tiež zoberú a prídeš ma pozrieť. Vy už odchádzate? No dobre, ale ja nikam nejdem, mne sa tu páči, zostanem. Už je naša, nedáme ai nepožičiame.
Cortine sa veľmi zapáčila Coralkina plyšová činka. Asi musíme obehnúť obchody, či tiež takú nezoženieme. Bratislava je predsa len príliš ďaleko na to, aby si mohli slečny tú hračku požičiavať. A teraz sa určite čudujete, prečo fotoreportáž končí práve fotkou s kocúrom. 
To sa naša Afrika doma pritúlila ku kocúrovi Berťovi, keď sa jej už deti tak rozpŕchli do sveta.
 Ešte trošku si požužlem, keď ja také doma nemám :-((( No dobre, hračka, nechám Ťa tu pre Corálku. Ja mám doma predsa mamu aj tetu Gaiu. Cardiff s Corálkou sú preč, Cortina za pár dní vyrastie, tak už mi asi zostane len tento kocúr, on už bude stále takýto malý, milý.
Obe nové paničky si vzali týždeň "materskej" dovolenky, aby sa mohli venovať novému členovi rodiny. Je to super, lebo spoločné chvíle hneď v začiatku spolužitia sú ideálnou a nenahraditeľnou investíciou do spoločného vzťahu. Obom odídencom budeme držať palce, aby boli šťastní a budeme sa tešiť na každú novú správu. 

Informácie (telefonické) o prvých dňoch v novom domove od Corálky. 
Jej noví majitelia Zuzana a Marcel si ju nevedia vynachváliť. Keďže objednaná búda ešte nie je hotová, Corálka spáva v predsieni s prístupom na terasu. Prvú noc kňučala 2 minúty, druhú noc už vôbec. Možno jej ani tak neprekážalo to, že sa nemôže dostať dnu do bytu, ako kvetinová úprava terasy. Do rána totiž niektoré kvety vyhodila z kvetináčov celkom, niektoré upravila na svoj vkus. Teraz je už spokojná a spí celú noc. Vraj už krásne reaguje na privolanie, je veselá a ráno sa od radosti celá vrtí a skáče na nich. Zostalo je však jej nepodarené jedenie. V jedle sa viac babre, než ho konzumuje, ale tých 20 dkg granuliek za deň predsa len akosi zvládne. Aspoň si udrží štíhlu líniu.

V utorok dorazili prvé správy aj z nového domova Cardiffa. 
Cardiff úspešne docestoval do Frankenburgu. Cestou na seba opäť upozornil tým, že (ako píše Christine) "vyložil svoje jedlo na jej nohavice". Inak bol celú cestu pokojný a ticho, dokonca nechcel ani vystúpiť z auta, keď si spravili prestávku. Prvé, čo vraj spravil po príchode domov: skočil do bazéna. Keďže sme šteniatka intenzívne s vodou zoznamovali, vôbec ho to neprekvapilo. Alebo že by do toho bazéna skočil práve preto?
Doma vraj preukázal veľkú lásku ku sliepkam. Veľmi sa mu páči, aké sú pojašené, keď medzi nich skočí. Zatiaľ žiadnej neublížil. Práve kvôli rozsiahlemu zverincu na farme, si vybrali plemeno hovawart, ktoré by (podľa svojej charakteristiky) nemalo útočiť a kántriť domáce zvieratá.
Upozorňovali sme Christine, že Cardiff je veľký jedák a budú mu musieť kontrolovať dennú dávku, aby nestlstol. Napísala, že prvé dva dni tomu vôbec nerozumeli, pretože u nich sa Cardiff javil presne naopak, jedol veľmi málo. Dôvod však pochopili ihneď, ako ho prichytili, že vyjedá misky mačkám. Teraz sú už mačacie misky odložené na jemu neprístupné miesto a hneď stúpla spotreba psích granúl. Ale aj tak vraj nemá veľa času na jedlo, pretože má veľa práce s behaním okolo domu. Nuž, majú na farme predsa len väčší pozemok, ako u nás doma. 
Cardiff sa prisťahoval k Chicovi - 14 -ročnej kolii. Chico ho vraj spočiatku celkom ignoroval a tak Cardiff v noci občas kňučal. Druhú noc už spal v Chicovej blízkosti a vyzerá, že sa časom skamarátia.

Fotoalbum 1. diel                                  Fotoalbum Cardiff 
Fotoalbum 2. diel
                                  Fotoalbum Cortina
Fotoalbum 3. diel
                                  Fotoalbum Coral Sea                                  Vrh "C"
Fotoalbum 4. diel