Vrh "C" Kráľovská stráž - fotoalbum 4. diel
 


7.-8. týždeň života Kráľovských strážnikov

na reportáži z tohoto obdobia sa usilovne pracuje

Posledný víkend a týždeň pred odchodom sme strávili spolu so šteniatkami na výletoch do prekrásnej prírody v okolí Martina. Drobci sa dosýta vybehali a potom pospávali aj priamo na poľnej cestičke. Najčastejšie boli spolu vždy dvaja čiernoznakáči. Corálka sa radšej pridala ku Gaii (žeby sa orientovali podľa farby srsti?). Pomáhala jej vyhrabávať diery na poli a snažila sa čo najviac odkukať, aby si neskôr už poradila aj sama.  Obrázok našej prírody - priam gýčový, ale krásny. Cortina: to myslíte vážne, že mám ísť až na koniec tejto cesty? Tuuudle, tu si ľahnem a nepohnem sa ani za tri svety. Cortinka, však máš voľný flek, ľahnem si k Tebe. No konečne spia aspoň dvaja. Opovážte sa pohnúť, ja idem trochu hrabať myšacie diery, tak nech vás tu potom oboch nájdem !!! Tak čo povieš? Dobre sme ich vychovali?
Na lúkach Malej Fatry je krásne v každom ročnom období. Neďaleko je prírodná voda na kúpanie, kde si boli veľké psice zaplávať. Malí mali príliš veľa práce s lietaním po lúkach, takže odpadli skôr, než by sa stihli dostať k vode. Cortina sa už nevládala posadiť ani k miske s vodou a pila v neuveriteľnej ležiacej polohe. Hoci sú len traja, je to riadna vylomeninová svorka. Čo budú robiť, keď zostanú každý sám?  Och, toľko kvietkov, veď všetky ich nestihnem ovoňať ani za týždeň. Granuleeeeee, čakajte ma, letím, kým ma Cardiff nepredbehne. Lebo ten všetko zožerie sám. A toto zelené prečo nevonia? Aká je to radosť, sledovať vlastné deti, ako veselo šantia. Taká som smädná a unavená, že už ani hlavu nevládzem zdvihnúť. Kucapaca
Doma na dvore sme ešte rýchlo využívali chvíle krásneho slnečného počasia na fotenie a filmovanie. Afrika trávila celý čas hrami so šteniatkami, stala sa z nej vzorná vychovávateľka. 
Bitkárov usmerňovala, porazených povzbudzovala. Dostali tak dobrý základ do budúceho života a psychického vývoja.
Hoci má každý vlastnú misku, treba sa rýchlo ponáhľať, lebo Cardiff príde kradnúť aj z cudzích misiek. Ešte póza na posledné foto. Pozorní poslucháči na prednáške o nástrahách života.  Nebavte sa a počúvajte, čo vám vravím. Snáď nechcete ísť do sveta sprostí? Som ja len zvedavá, či tí pojašenci pochopili aspoň niečo z toho, čo im vtĺkam do hlavičiek.
 
Fotoalbum 1. diel                                  Fotoalbum Cardiff 
Fotoalbum 2. diel
                                  Fotoalbum Cortina                        Fotoalbum Cortina II
Fotoalbum 3. diel                                  Fotoalbum Coral Sea                    Vrh "C"

Odchod z domu