Fotoalbum - Kráľovský víkend - marec 2011 - maškaráda

Záchranári

Keďže jarné obdobie je časom pre fašiangy, vznikol nápad, urobiť si prehliadku masiek aj spoločne so psíkmi. Ja som mala veľké množstvo nápadov, ale bola som veľmi zvedavá na to, čo vymyslia priatelia. Trošku som sa obávala, či sa im to nebude zdať detinské, ale ukázalo sa, že to väčšinu prítomných nadchlo. Informácia o maškaráde bola zverejnené dostatočne vopred, aby si všetci mohli masky pripraviť už doma. Niektorým sa to podarilo perfektne.

V rámci navodenia atmosféry sme sa nesúťažne predviedli my. Teda ja a moje Trio Black sme zahrali krátku scénku o práci zachranárskeho tímu. Ja ako lekárka, Afrika ako zdravotná sestra s batohom lekárskej výbavy, Cortina ako pes - záchranár a najmladšej Fidži prischla úloha zraneného. Neuveriteľne svedomito zahrala obeť so zranenou hlavou, zlomenou nohou. Všetko si nechala ošetriť, obviazať, zniesla aj fiktívnu infúziu a prenos na rukách. Prítomní tvrdili, že sa k tomu aj tvárila patrične ubolene. Nečudo, Fidži je riadna herečka. Atmosféru dotvárali aj pobiehajúce autíčka s blikačkami a sirénami (požiarnici, policajti a sanitka), ktoré nesmú chýbať pri žiadnej katastrofe.

    

Všetci ostatní maškarníci súťažili o najkrajšiu masku. O výsledky sa postaralo všeľudové hlasovanie všetkých prítomných.

Partizánska brigáda
Absolútne bezkonkurečne vyhral Everest so svojimi majiteľmi. Masku partizánov mali prepracovanú úplne dokonale. Obleky, prilby, zbrane, vesta pre Everesta aj s vreckami na granáty. Na mieru mu bol vyrobený aj vozík na proviant a teda nechýbal ani proviant sám. Korunu celému dojmu nasadila aj vlajka partizánskej brigády s portrétom Everesta. A to nebola žiadna odfláknutá napodobenina. Bola to echtovná textilná vlajka.

Klobúk dole, Everestovci si dali naozaj záležať. Uvidíme, či ich v budúcnosti niekto tromfne.Včielka Maja

Kostým včielky Maje veľmi pristal Chelsea a jej majiteľke. nebola to síce vlastná výroba, ale bol to výborný nápad. Chelsea vyzerá v tých okuliaroch trošku ako mucha Puk. Žlto čierne zladenie Zuzky a Chelsea bolo dokonalé. Zaujímavé bolo, že Chelsea tie krídla vôbec neprekážali a predvádzala sa ako rodené modelka.  .
Červená čiapočka

Krásne pôsobila aj Lucka a Great Britain v úlohe Červenej čiapočky a vlka prezlečeného za zožratú babičku.  Greit sa tvárila veľmi veselo a keby bola vlkom, naozaj by presvedčila každého, že je tým najmilším a najpriateľskejším vlkom
 

 


   

Hokejistky

Dievčatá Ema a Eva s Brittany a Chinou vytvorili útočnú hokejovú štvoricu.

Masky boli dokonalé aj vďaka tomu, že dievčatá reálne hrajú hokej. Svedomito trénujú v dievčenskom tíme a vraj sú veľmi šikovné.
Ešteže nenatiahli korčule aj psiciam. To by bolo iné rodeo.

  

Piráti z Karibiku

Rodinka s Franciou si zobrali nápad z filmu Piráti z Karibiku a prezliekli sa za pirátov. Ako správni piráti mali všetci čiernu pásku cez oko. Veľmi vtipne vyriešili problém s tým, že na čiernej Francii by čiernu pásku nebolo vidieť tak Francia dostala pásku bielu.

Normálne nás aj chceli ozbíjať, ale boli sme v presile, tak sme sa spoločne ubránili.

Modelka

Chiara sa predviedla ako modelka so spodným prádlom. Bola to maska vyrobená za pár minút na mieste. Pôvodne mali pripravenú vraj krásnu masku troch chrobákov z rovnomenného filmu.
Cestou na víkend však viezli deti k starým rodičom a s ich batožinou tam vyložili aj pripravenú masku. Je to veľká škoda, že sme ich nemohli vidieť v pôvodnom kostýme.

Ale Chiara sa vie veľmi dobre škeriť aj ako modelka. Podľa jej úžasných výstavných výsledkov naozaj aj modelka. je. 

reportáž z celého víkendu                     fotoalbum z výcvikovej časti víkendu

návrat na úvod do fotoalbumu