Vrh "N" Kráľovská stráž - 4. týždeň

 

Tento týždeň sa niesol v znamení prechodu od prikrmovania mliečkom (najskôr sušeným šteňacím a neskôr originál čerstvým kozím) ku kŕmeniu tuhou stravou. V prvom kroku to bolo kvalitné hovädzie mäsko. Keď som ho kupovala u nášho regionálneho mäsiara, kde majú stále všetko čerstvé, vysvetľovala som mäsiarovi, že to musí byť úplne čisté, chudé mäsko, pretože bude pre šteniatka. Okolostojaci dôchodcovia ma skoro ukameňovali pohľadmi, pretože to stálo 10 € za kg. Šteniatkam však veľmi chutilo. najskôr ho dostávali samé, potom s ryžou a neskôr aj s mrkvičkou. Keď si ich žalúdky zvykli na tuhú stravu, prešli postupne na granulky. K tomu ich mama stále kojí, takže sa im darí dobre.

Keď si chce Fidži trochu oddýchnuť od svojho potomstva, môže ísť dnu do domu, alebo sa usalašiť vo fotelke. Drobci sa v tomto teple porozkladajú kdekade, hlavne v tieni.


 

Keď sa na dvore objavia nejaké ľudské nohy, hneď sa všetci zhŕknu okolo, niektorí sa odhodlane pustia do rozväzovania šnúrok, niektorí len dúfajú, že sa im ujde trocha pozornosti a pohladkanie.

Jamaica a Fidži     

   Rodičia                       Váhová tabuľka                  Portréty

Album 1. týždeň     Album 2. týždeň

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh IVrh J, Vrh K, Vrh L, Vrh M

hlavná stránka