Afrika - nový člen našej chov. stanice

Od 12.10.2002 nás prekvapuje svojou nebojácnosťou, zvedavosťou a samostatnosťou.

Z očí jej kukajú len samé šibalstvá:

       

Afrika morduje Anteho:

Rozkukala sa u nás veľmi rýchlo a tak už morduje nielen kocúra Bertíka ale aj Gaiu.

26.10.2002 26.10.2002 26.10.2002 26.10.2002 26.10.2002 26.10.2002 26.10.2002 26.10.2002

Zo dňa na deň Afrika rastie a krásnie. Takýmito portrétmi oslávila svojich 10 týždňov na tomto svete:

   
Afrika je veľká labužníčka. Rýchlo zistila, kde je najlepšie a čo je najlepším štvornohým priateľom nielen človeka, ale aj psa (aspoň tam, kde majú psov radi). Že neviete? No predsa posteľ. A Afrika si v nej vie lebediť skutočne závideniahodne: Afrika - vegeťáčka
Ale nemyslite si, že Afrika je nejaký gaučový povaľač, či sofawart, ako s obľubou hovorievajú naši kolegovia spoza rieky Moravy. Keď to počasie len trošku dovolí, podnikáme spoločne rôzne výlety do okolia, či do ruchu civilizácie. Vyskúšala si už, že voda v Turci je mokrá, že myši vedia rýchlo utekať a ryba smrdí od hlavy. Občas sa ešte všeličomu čuduje, ale v svojom veku (3 mesiace) má na to nárok. Prečo som taká mokrá? Aha, kačky letia.
Tohto roku sa zima akosi s nádielkou snehu neponáhľa a tak si  na zoznámenie Afriky so snehom budeme musieť ešte počkať. Máloktorý Afričan má možnosť sa váľať v snehu, ale veríme, že našej Afrike, hoci je černejšia ako ten najpravejší Afričan, sa bude sneh páčiť. Zatiaľ sme ju zoznámili aspoň s omrznutou čečinou - neprotestovala a nechala sa fotiť, aby sme si pamätali, ako vyzerala v 4 mesiacoch. Pohoda v lese Ticho! Teraz sa fotíme!
Či chceme, či nie, rok sa schýlil ku koncu a nastal čas radostný, čas Vianoc. Pre naše načančané Afričanče sú to prvé Vianoce a prvá nádielka darčekov. Našlo sa tam všeličo aj pre psiu časť našej domácnosti. Afika, ako naše "bábätko" dostala dva vitamínové cumlíky. Ale ako správna kamoška, nebola egoistka a s Gaikou sa podelila rovným dielom. Gaia v duchu hesla "keď dávajú, ber" svoj cumlík hneď aj schrúmala. Afrika si ho šetrila a každý deň zjedla iba kúsok. Zatiaľ ako jediná z našej rodiny má rozum a udržiava si štíhlu líniu. Šetrila, šetrila, až prišli na návštevu Axa a Blondy až z ďalekého zahraničia a zbytkami cumlíka sa obslúžili aj bez ponúkania. Nech im padne na úžitok, veď sú tiež naše kamarátky. 
Nech už bolo pod stromčekom čo chcelo, pre nás bola najkrajším darčekom, hoci v predstihu sama Afrika.
Vianočný darček chutí dobre. Kamaráti sa o darčeky delia rovným dielom
Rozbaľovanie darčekov bolo veľmi únavné
A nakoniec ani sneh nedal na seba dlho čakať. Vianočné prázdniny sme strávili všetci spolu prechádzkami na neďalekých poliach a lúkach a  hrátkami so psími kamarátmi. Popritom už Afrika pričuchla aj k výcvikovému chlebíčku. Ako prvé sa už v 4 mesiacoch celkom zodpovedne naučila ukážkové privolanie s predsadnutím. To jej môže závidieť ktorýkoľvek psí dospelák. Postupne sa učíme štekať na povel a zdá sa, že to nebude problém. Má pekný vzor v Gaike, od ktorej môže beztrestne odkukávať. Aspoň sa teraz zúročí všetka tá snaha, ktorú som investovala do Gainho výcviku. Takto nejako vraj budem musieť stáť na výstave Škola hrou. Zdvihnutý prst? Aha, to mám štekať.
Privolanie, to ja viem, však to nerobím zadarmo.
Daj sem tú odmenu, veď som bola šikovná! 
Hlavnou náplňou našich zimných víkendových výletov bola lyžovačka vo Valči, kde sa dosýta vybehali aj Gaika s Rikou. 
Obidve sneh milujú a nikdy sa im nechce ísť domov. Ani sa im nečudujem, veď pri spúšťaní sa dole kopcom na sáčku 
máme vždy veľa zábavy. Už teraz sa spoločne tešíme na ďalšiu zimu.

 Super deň Veget na snehu Čo budeme robiť teraz? Netrep hlúposti 
Ši-fu, ši-fu vláčikom Este neeechcem ist domov! Tak, posledná maškrtka a ideme !!! 

ďalšie fotky

návrat na úvod fotoalbumu