Fotoalbum - keď sa šteniatka pustia do diela
Mať doma šteniatko je úžasné, mať 2-3 šteniatka je veľmi veselé, ale mať ich naraz 8-10 je nezabudnuteľný zážitok. Pozorovať takú tlupu výtržníkov, je lepšie, než všetky televízne programy dohromady. Ich spoločné dielo nám ešte dodnes pripomínajú niektoré artefakty. Všetci aktéri nasledovných záberov sú už dávno u nových majiteľov a my sa nevieme dočkať chvíle, keď sa náš dom bude opäť ozývať šteňacím džavotom.
Tu máte možnosť vidieť 2 papuče z jedného páru. Prvá je v pôvodnom stave, druhá po dvoch minútach pozornosti šteniatok. Výsledný pár papúč už asi používať nebudeme. Konkrétny vinník prichytený nebol a tak sa verdikt zviezol na kolektívnu vinu.

 

Keďže šteniatka sa nám narodili v januári a vonku bola aj vo februári veľká zima, trávili hodne času vo vnútri. Kto by bol povedal, že popri spoločnej večeri stihnú ešte potriediť aj drevo z krabice. Asi si mysleli, že sú to puzzle, ale poskladať sa im to nepodarilo. Možno preto, že sme ich činnosť rázne ukončili.
Kým sme sa pokúšali dať ako - tak do poriadku jednu miestnosť postihnutú šteniatkovským tajfúnom, drobci si nenechali pokaziť radosť a ďalej sa realizovali v chodbe. Človek by ani nepovedal, čo všetko sa v takom stojane na topánky skrývalo. Kontrola obsahu všetkých poličiek ich našťastie už natoľko zmohla, že uprostred svojho diela pospali spánkom spravodlivých. Kto vie, o čom sa im snívalo? Nepochybujem, že aj v snoch spriadali nápady na ďalšie vylomeniny.

 

A veru prišli na to, čo ešte nestihli preskúmať. Niektorým sa cez zábranu podarilo prešmyknúť na medziposchodie, kde sa zimovali kvety a veru taká zem v kvetináči - hotový raj pre šteňacie labky a ňufáčiky. Niektoré kvety zrejme vyhovovali ich vkusu, tie zostali nedotknuté. Niektoré boli šteniatkami odsúdené na zánik, niektoré len presadené. No a niektoré kvetináče boli preskúmané až po samé dno. Dnes sa už asi nedozvieme, či tam našli zlatý poklad. Verte, či nie, ale celé toto kvetinové dielo zvládli spoločne len Elba a Monty.

Monty sa vôbec rád zúčastňoval demolačných činností. Aby v prípade prichytenia pri čine nebol v tom sám, vždy mal nejakú spoločníčku. Pri likvidácii pelecha bol prichytený pri čine Monty spolu s Etnou. Ani po dlhom výsluchu neprezradili, ktorý z nich to vymyslel. Čiernoznakatá Etna je evidentne hrdá na ich dielo a na znak víťazstva nad pelechom si naň hrdinsky položila pravú labku. Veľké psice sa už len udivene pozerajú na to, čo sa stalo s ich obľúbeným pelechom.
 
Vrh "E"
album 2. týždeň        album 3. týždeň                  album 4. týždeň          album 5. týždeň                                album 7. týždeň

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E

hlavná stránka