Naše akcie - ako sa nenudíme...
Medzinárodné výstavy Nitra - december 2012

 

Začiatok decembra sa pre nás niesol v znamení dvoch Medzinárodných výstav psov v Nitre. Naše dospeláčky už majú mnoho titulov a na Slovensku už nemajú veľmi o čo bojovať. Účasť na výstavách teraz čaká našu najmladšiu Jamaicu. Svoj prvý výstavný zážitok mala na Špeciálnej výstave hovawartov v Podskalí. Ďalšiu účasť sme plánovali až do triedy mladých, kde sa už súťaží o tituly CAJC a Slovenský šampión krásy mladých. Do tejto triedy sa môže psík prihlásiť od veku 9 mesiacov. Jamaice to tu v itre ušlo o 1-2 dni. Ona bude mať 9 mesiacov 3. 12. 2012 a výstavy sa konali 1. a 2. 12. 2012. Tak sme sa vybrali aspoň na výlet podporiť našich odchovancov. Darilo sa im takto:

VÝSLEDKY OBOCH VÝSTAV v Nitre:

1. 12. 2012 - MVP Nitra (posudzovala poľská rozhodkyňa Magdaléna Kozlowská)

psy - trieda dorastu:
JEMEN Kráľovská stráž - veľmi nádejný 1
JANTAR Kráľovská stráž - nádejný 2

sučky - trieda stredná:
ISABELLA Kráľovská stráž - veľmi dobrá 4

  psy - trieda šampiónov:
Ch. GOLFO Kráľovská stráž - výborný 1, CAC, res. CACIB

sučky - trieda šampiónov:
Ch. CHIARA Kráľovská stráž - výborná 2, res. CAC

2. 12. 2012 - MVP Nitra (posudzoval poľský rozhodca Ján Gajewski)

psy - trieda dorastu:
JANTAR Kráľovská stráž - veľmi nádejný 1

sučky - trieda šampiónov:
Ch. CHIARA Kráľovská stráž - výborná 1, CAC

 
Väčšie zastúpenie sme mali v sobotu, kde sa už predviedli dvaja Jamaicini bratia. Golfo získal už svoj tretí CAC v triede šampiónov a splnil tým podmienky na udelenie titulu Slovenský Grand šampión. Palce sme držali aj Isabelle, ktorá pred dvomi mesiacmi bola v krásnej kondícii a na ŠV SHK získala u Ing. Nováka ocenenie výborná 2 v triede mladých. Bohužiaľ sychravé jesenné počasie a zaneprázdnenosť rodiny kvôli rekonštrukcii spôsobila, že Isabella pomaličky, potichúčky pribrala nejaké to kilo navyše a to jej vo výstavnom kruhu neprospelo.

Nuž, kým iní si budú užívať hojnosť počas vianočných sviatkov, Isabellka bude držať dietu a absolvovať zvýšené dávky pohybu. Snáď sa jej podarí vylepšiť si líniu.

  Jantar a Jemen

Zážitkom pre nás bolo aj stretnutie s Jeffersonom Kráľovská stráž, ktorého sme od jeho odchodu z rodného hniezda videli dnes po prvý krát. Je vysoký, krásny, s nádhernou hlavou a kompletným chrupom. Dúfajme, že ho v budúcnosti tiež uvidíme na niektorej z výstav. Možno aspoň v Nitre, keď to má priamo doma.

JEFFERSON Kráľovská stráž

JANTAR Kráľovská stráž

JEMEN Kráľovská stráž

  

GOLFO Kráľovská stráž

ISABELLA a CHIARA Kráľovská stráž

 

 


späť na akcie

hlavná stránka