Afrika - výstavné úspechy (trieda dorastu a mladých)

Trieda dorastu

Klubová výstava SHK Hronec 3.5.2003 - veľmi nádejná 1, Najkrajší dorast
Rozhodca: Ing. Luděk Novák 
Kompletné výsledky

Vo výstavnom postoji Foto pre publikum Budúca šampiónka? Kokarda za víťazstvo v triede dorastu Spoločná radosť

Bola to Afrikina prvá skúsenosť s výstavou. Na začiatočníčku sa predviedla veľmi pekne, dostali sme pochvalu za dobré predvedenie a Afrika za pozornú povahu. Spoločne sme sa veľmi tešili z našich prvých trofejí : kokardy a pohára.Kokarda za víťazstvo v triede dorastu Pohár za Najkrajší dorast

Posudok: 8,5 mes. černá fena, harmonická stavba těla, hlava jemne modelovaná, již dnes dobře utvářené předhrudí a hrudník, pevná hřbetní linie,  korektní postavení a úhlení hrudních i pánevních končetin, prostorný pohyb, pozorná povaha. Dobře předvedená. 

Trieda mladých

Klubová výstava HK ČR Kroměříž 17.5.2003 - výborná 4
Rozhodca: Petr Řehánek

Hoci štvrtá, ja tak som krásna

Posudok: 9 mes. fena správného rámce, hlava ušlechtilá, oko střední intenzity, nužkový skus, hrudník hluboký, správně utvářené předhrudí, rovná hřbetní linie, ocas správně nesen, správné úhlení hrudních i pánevních končetin, srst kvalitní, výrazně černá. Prostorný pravidelný krok.  

 

 

Svetová výstava psov Dortmund SRN 31.5.2003 - veľmi dobrá 6
Rozhodca: Ulrike Tragbar - Nemecko

Posudok: Znenie posudku v originali   Viac informácií z výstavy

Medzinárodná výstava psov Nitra 8.6.2003 - výborná 3
Rozhodca: Monika Blaha - Rakúsko

Posudok: 10 mes. čierna fena, dobrá veľkosť, veľmi pekná hlava, svetlejšie oko, nožnicový skus, veľmi dobre vyvinutý hrudník, správna horná aj dolná línia, správne uhlenie hrudných aj panvových končatín, veľmi dobrá kvalita srsti, správny pohyb.

Trofej: Trofej z jubilejnej 20. výstavy Nitracanis     Kompletné výsledky

Medzinárodná výstava psov Praha 15.6.2003 - výborná 1, CAJC
Rozhodca: Petr Řehánek

 Konkurencia v triede mladých  Sústredené čakanie na verdikt rozhodcu Radosť z víťazstva Budúca šampiónka? jeden úsmev pre fotografa S medailou na krku   Kartička CAJC Medaila   Kompletné výsledky

Posudok: 10 mes. fena správného rámce, hlava ušlechtilá, oko střední intenzity, nužkový skus, hrudník prostorný se správně se utvářejícím předhrudím, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen a nesen, správné úhlení hrudních i pánevních končetin. Prostorný pravidelný krok, hezky se předvádí, srst výborné kvality, výrazného zbarvení.

- Tento úspech je pre nás o to cennejší, že bol získaný v konkurencii ďalších 8 sučiek - starších od Afriky (okrem jedinej, ktorá bola mladšia o 3 týždne). 

Celoštátna výstava psov Košice  20.7.2003 - výborná 1
Rozhodca: Tibor Havelka

Posudok: čierna suka, dobrej kostry, jemne modelovaná hlava, dobré ucho, svetlejšie oko, dostatočne zaúhlená, nepatrne prestavaný zadok, výborná mechanika.

Komentár: Pán rozhodca na tejto výstave vo všetkých plemenách udeľoval tituly, akoby ich sypal z rukáva, napriek mnohým chybám, ktoré jedincom vytkol, o niektorých sa vyjadril, že mu dosť vadia - napr. vysoko zatočený chvost, predsa udelil CAC, či CAJC. Preto je pre nás absolútne nepochopiteľné, že Afrike CAJC neudelil, napriek tomu, že v záverečnom vyjadrení je nič podstatné nevytkol, zhodnotil len, že jej neladí predok so zadkom, čo nikto zo zúčastnených nepochopil. Predpokladám, že to bol dôsledok toho, že sme boli u tohto rozhodcu na tejto výstave už 46. posudzovaný pes, bolo nenormálne teplo a sám sa vyjadril, že už nevládze. Inak si jeho stanovisko neviem vysvetliť.

Oblastná výstava psov Dolný Kubín  2.8.2003 - výborná 1
Rozhodca: Bedřich Mészáros

Posudok: Konštitučne jemnejšia sučka, dobré ucho, svetlé oko, úplný chrup, nožnicový zhryz, dobrý krk, správne predhrudie, korektné končatiny, správny kohútik, rovný chrbát, dobrý chvost, osrstenie štandardné, mechanika pohybu správna.

 

Medzinárodná výstava psov Bratislava  16.8.2003 - výborná 1 , CAJC
Rozhodca: Bedřich Mészáros

Posudok:  typovo dobre živená mladá sučka, ušľachtilá hlava, nožnicový zhryz, hnedé oko, dobré ucho, jemnejší krk, vyznačený stop, pevný chrbát, dobrý chvost, priestorný hrudník, korektné končatiny, štandardná srsť, farba čisto čierna.

Súboj a CAJC Súťaž o BOBa  Prehliadka najlepších mladých 

Medzinárodná výstava psov Bratislava  17.8.2003 - výborná 2
Rozhodca: Vibor Ježek - Chorvátsko

Posudok: Stredne veľká, problém s okom, korektný chrbát, korektné úhlenie, dobrý typ, hlava, krk, srsť a pohyb.

Nedeľa - V2 S kamarátom Angusom

Špeciálna výstava hovawartov Kamenný mlyn  24.8.2003
                            výborná 1, CAJC, 2. miesto v súťaži o BOB (79 účastníkov)

Kompletné výsledky

Rozhodca: Elisabeth Dietschi - Švajčiarsko (asistentka prezidenta IHF - medzinárodnej federácie hovawartov)

Posudok: .1-ročná čierna sučka, čisto čierna s hnedým nádychom, korektná hlava, úplný nožnicový skus, P1 vľavo aj vpravo hore zdvojené, uši viac vzadu, korektne nesené, svetlé oko, rovný postoj predných končatín, chvost korektný, veľmi dobrá spodná aj horná línia, plynulý pohyb, veľmi priateľská povaha.

 

    

Národná výstava psov - Brno 21.9.2003 - výborná 1, CAJC

Kompletné výsledky

Rozhodca: Vladimír Adlt

Posudok: .13 měsíční fena s pěkným profilem hlavy a kvalitní srstí, správný chrup, krk, hřbetní linie, úhlení a posuv končetin. Dobře formovaný hrudník a v pevných končetinách.

 

 

V postoji  Prezentácia kvalitného chrupu

Špeciálna výstava HK ČR - Milovice 27.9.2003 - výborná 3

Výsledky

Rozhodca: MVDr. Gabriela Ridarčíková

Posudok: Fena dobře stavěná a kompaktní se správně utvářenou hlavou, světlejší oko, výborná hřbetní linie, hluboký prostorný hrudník, vpředu dobře, vzadu strmější úhlení, osrstění by mohlo být výraznější.

Konkurentky Medailová pozícia - 3  Trofej za 3.miesto

Európska výstava psov - Bratislava 5.10.2003 - výborná 1, CAJC
                                                                             Európsky víťaz mladých

Výsledky

Rozhodca: Gabriela Hollbacher

StuhaPosudok: 13 mesačná čierna sučka, veľmi pekný tvar hlavy, korektné uši, kompletný nožnicový zhryz, svetlejšie oko, korektné úhlenie končatín, veľmi dobrá horná aj dolná línia, korektný chvost, správny pohyb, znamenitá povaha, mohla by byť štíhlejšia.
Kokarda Kartička CAJC Kartička Európsky víťaz mladých 
 Medaila Šťastné víťazky                                 Pokračovanie