Afrika - výstavné úspechy (súťaže o CACy a CACIBy)

Trieda šampiónov

8. 5. 2005 - Celoštátna výstava psov Banská BystricaZ NVP BB má Rika už druhú medailu, inú, ale opäť krásnu.

                    výborná 1, CAC, Víťaz Slovenska

Rozhodca: Gabriela Ridarčíková - SK

Rika rozšírila svoju zbierku trofejí o ďalší krásny pohárikV súboji o titul Víťaz Slovenska sme mali silnú konkurentku predovšetkým v Dafneé Indiánska maska, ktoré zvíťazila v medzitriede. Tentokrát sa však Rika skutočne pekne predvádzala, bolo na nej vidieť, že s radosťou a tak sme od Dr. Ridarčíkovej prijímali gratuláciu k Víťazovi Slovenska my.

V súboji o BOBa sme potom zas my gratulovali k víťazstvu Ozimu Las Ksiezniczek.

Posudok: Dobre stavaná suka s dobrou hlavou, dobrá horná aj dolná línia, korektne zauhlená, dobrý pohyb.  Tento titul sa dá získť len raz za rok. Pre rok 2005 patrí Afrike.

    Afrikin prvý CAC  na Grand šampionát Slovenska

Týmto vystúpením Rika krásne ukončila svoju výstavnú aj pracovnú kariéru pred svojimi prvými materskými povinnosťami. Jej správanie naznačuje, že skutočne čaká šteniatka, tak jej doma všetci držíme palce, aby to v zdraví a pohode zvládla.  

 

Tak, čo, budem prvá? Trošku pohybu nezaškodí   Spoločná radosť z verdiktu rozhodkyne So súperkou a kamarátkou Dafneé So súperkou a kamarátkou Dafneé

Po tom, ako Afrika úspešne odchovala svoje prvé šteniatka, zašli sme si na výstavu do Nitry overiť, ako sa bude Afrika páčiť rozhodcovi sťaby čerstvá mamička. Posudok má krásny, až na tú nešťastnú nadváhu, s ktorou sme už mali takmer vyhraté, ale vďaka mojej dlhšie trvajúcej imobilite je pohybu zas menej a iba znižovanie kŕmnej dávky u  Afriky nezaberá. Takže mi neostáva iné, len sa čo najskôr vyliečiť, aby sme zas mohli chodiť von a opäť aj  na cvičák.

6. 11. 2005 - Medzinárodná výstava psov Nitra - výborná 1, CAC

 

Rozhodca: Andrzej Stepinski - Poľsko

 

Posudok: Dobre stavaná suka s dobrou  hornou aj dolnou líniou, dobré úhlenie predných aj zadných končatín, vzadu úzky postoj. Dobrá hlava, pekný výraz. Vďaka nadváhe ťažkopádnejší pohyb. Rád by som ju videl v lepšej kondícii..  

 

 

Týmto titulom sa Afrika o veľký krok priblížila k získaniu titulu Grand šampión krásy Slovenska. Stačí jej získať už len jeden CAC, hoci aj na národnej výstave a budeme môcť spoločne oslavovať. Fotka je trošku netradičná, ale lepší úlovok sa nám v Nitre nepodaril.

Oveľa dôležitejšie bolo, že na výstave už bola aj Afrikina dcéra Cortina. Zatiaľ len na čumendu a kvôli tomu, aby sa zoznámila s výstavnou atmosférou. Na prvý krát v hale to zvládla v pohode. Veríme, že časom budeme môcť na týchto stránkach prinášať informácie aj o jej úspechoch.

 

19. 3. 2006 - Národná výstava psov Nitra - výborná 1, CAC

 

Rozhodca: Tibor Havelka

Posudok: Suka požadovanej sily, jemne modelovaná hlava, dobrý front, dobre zaúhlená, dobrá v pohybe. V1, CAC

Afrika a Ayrin Afrika sa škerí aj na šmykľavej podlahe. CAC-ová kartička Medaila pre Afriku

 

Rika nám od novembrovej výstavy v Nitre schudla 2 kg, vďaka krmivu Royal Canin Maxi light a tak už posudok neobsahuje žiadne "invektívy" ohľadom "blahobytnej kondície".

Týmto tretím CAC získaným v triede šampiónov splnila všetky podmienky potrebné na udelenie titulu Slovenský Grand šampión. Viac o výstave v Nitre si prečítate tu.

9. 4. 2006 - Národná výstava psov Ostrava - výborná 1, CAC

 

Rozhodca: Vladimír Adlt

Posudok:  3,5 ročná čierna fena s dobrým profilom hlavy, správny chrup, svetlejšie oko, príkladná chrbtová línia, výborný postoj a predvedenie, správny pohyb, obzvlášť vzadu.

CAC-ová medailička do zbierky CAC - kartička

Viac o výstave v Ostrave si prečítate tu.

 

30. 4. 2006 - Medzinárodná výstava psov Opole - výborná 2

Rozhodca: Elžbieta Chwalibóg

Posudok:  Proporcionálna suka, dobrá horná aj dolná línia, elegantná hlava, v pohybe užšia vzadu.

  

Na výstavu do Opole sme sa prihlásili preto, že mala posudzovať pani Ridarčíková, ktorá už má nemalé skúsenosti s hovawartami, posudzovala aj slovenskú aj českú klubovku hovawartov. Čo čert nechcel, na výstavu sa k p. Ridarčíkovej prihlásilo 82 bernských salašníckych psov a tak hovawartov presunuli k pani Elžbiete Chwalibóg, ktorá vo svojej doterajšej kariére posudzovala hovawarty len raz.
Jej posudzovanie sa ukázalo vskutku podivuhodné a ani domáci vystavovatelia neboli s verdiktami a hodnotením spokojní.
Napr. u Afriky ju asistent - vedúci kruhu upozornil, že suka má horné P1 zdvojené na oboch stranách, tak sa k nej vrátila, dvakrát jej tie zuby prstom prepočítala a vyhlásila, že žiadne zuby zdvojené nemá. Pritom je fakt, že asistent mal pravdu.
Afrikina konkurentka bola vcelku pekná sučka, ale s nadmiernu prehnutým chrbátom. To videla aj rozhodkyňa, preto kázala majiteľovi, aby si ju inak postavil, že ten chrbát má hrozný. Tak ju tam skúšali kadejako prestavovať, chrbát aj tak stále vyzeral rovnako prepadnutý. Tak to potom nechali tak, ale sučku aj tak dala na prvé miesto. Čo už.

Ešte väčšiu zaujímavosť vyrobila v triede mladých, to si môžete prečítať tu.

7. 5. 2006 - Národná výstava psov Banská Bystrica - výborná 1, CAC
Rozhodca: Sándor Koscis (H) 

Posudok:
.
4 ročná typická suka, veľmi dobrej miery, veľmi dobrá stavba, oči by mohli byť tmavšie, dobrý krk aj jeho stavba, výborný hrudník aj hĺbka, dobrá vrchná aj spodná línia, veľmi dobré zaúhlenie, veľmi dobré sfarbenie aj pigment, výborný pohyb.

2. 6. 2006 - Národná výstava psov Senec - výborná 1, CAC
Rozhodca: Ing. Jaroslav Matyáš (SK) 

Posudok:
Dobrý formát, dobre modelovaná hlava, svetlejšie oko, veľmi dobre zaúhlená, dobrá spodná i horná línia, veľmi dobrý pohyb.

 

4. 6. 2006 - Medzinárodná výstava psov Nitra - výborná 1, CAC

Rozhodca: Bojan Matakovič (CRO)

 

Posudok: 3,5 ročná suka správneho typu, oko dostatočne tmavé, správny predok aj horná línia. Dobre zaúhlená, potrebuje silnejší pohyb.

  

 

 

 

 

 

 Aký bude posudok? Na ktorom som mieste? Kandidátky na CACIB

 

13. 8. 2006 - Oblastná výstava psov Dolný Kubín - výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz

Rozhodca: Bedřich  Meszáros (SK) 

 

Posudok: Ušľachtilá hlava, dobré ucho, svetlejšie oko, dobrý krk, vyznačený kohútik, pevný, rovný chrbát, dobrý chvost, výrazné predhrudie, priestranný hrudník, menej vtiahnuté brucho, korektné končatiny, výborná mechanika pohybu, štandardná srsť.

 

5. 11. 2006 - Medzinárodná výstava psov Nitra - výborná 1, CAC, res. CACIB

 

Rozhodca: G. Ridarčíková

 

Posudok: kompaktná suka dobrého formátu, dobrá hlava, dobrá horná aj dolná línia, obojstranne správne zauhlená, dobrý postoj aj pohyb.  

 

 

Túžobne očakávaný posledný CACIB potrebný na získanie titulu Interšampión sme si síce nezapísali, ale ku cti nám slúži fakt, že sme prehrali so sučkou, ktorá v konečnom dôsledku získala aj titulu BOB.

V zime sa pokúsime "zarobiť" na šteniatka, tak sa na výstavách s Rikou objavíme (dúfajme) až niekedy v lete 2007.

Afrika v triede pracovnej

späť na výstavy