Cortina - výstavné úspechy (trieda mladých)

9. 4. 2006 - Národná výstava psov Nitra - výborná 2
Rozhodca: Tibor Havelka 

Posudok Cortina: Jemne modelovaná hlava, dobré ucho, správny chrbát, dobre zaúhlená, výborná v pohybe, 
                              nie najlepšie predvedená. 

Obrázky a viac informácií o výstave.

30. 4. 2006 - Medzinárodná výstava psov Opole  - výborná
Rozhodca: Elžbieta Chwalibóg 

Posudok:
Elegantná suka, zdanlivo krátkeho rámca, dobre úhlené končatiny, užší postoj vzadu.

Možno ste si už prečítali, ako na tejto výstave dopadla Afrika, ak nie, link na jej posúdenie je nižšie.
V triede mladých bola udelená 5 x známka výborná a tak nás rozhodkyňa nechala bežať o umiestnenie. Obávam sa, že asi nevie ani do 5 napočítať, pretože začala sučky umiestňovať od 4. miesta, postupne cez 3. a 2. miesto a nakoniec nechala bežať o prvé miesto dve sučky - našu Cortinu a plavú Amandine. Na prvé miesto vybrala našu konkurentku, čo by nebolo až také hrozné, ale horšie je, že tým, že sme prehrali súboj o prvé miesto a miesta 2, 3, 4 už boli obsadené, tak nám nezostalo nič, len výborná bez poradia. Človeku nad tým tak zostal rozum stáť, že sme sa nezmohli ani na protest. Človek si povie, že veď o nič nejde, ale za tie peniaze (45 EURO za jedného psa) by ten rozhodca mohol podať aj serióznejší výkon. A potom vraj treba reprezentovať slovenský chov v zahraničí.

Som ešte veľmi zvedavá na to, či sa nájde aj iný rozhodca, ktorý posúdi Cortinu, že je krátkeho rámca. Doteraz sme si mysleli, že je po otcovi dlhá ako týždeň pred výplatou.

 

Výstavy sa zúčastnila aj Afrika.

6. 5. 2006 - Klubová výstava psov Skalica - výborná 3
Rozhodca: Monika Blaha (A) 

Posudok:
11 mes. čsz suka s výbornou hlavou, dobrej mohutnosti, stredne hnedé oko, nožnicový zhryz, korektné znaky, dobrá pigmentácia, dobrá horná línia, dobré kríže, dobrá šírka a hĺbka hrudníka, dobre zauhlená, korektná v pohybe, dobrá kvalita srsti.

 

reportáž z výstavy

7. 5. 2006 - Národná výstava psov Banská Bystrica - výborná 3
Rozhodca: Sándor Koscis (H) 

Posudok:
11 mesačná suka, dobrej miery a stavby, typická sučka, výborná farba očí, dobré končatiny, dobrá kvalita srsti aj osrstenie, dobrá farba aj pigment, výborný pohyb.

reportáž z výstavy

 

 

2. 6. 2006 - Národná výstava psov Senec - výborná 3
Rozhodca: Ing. Jaroslav Matyáš (SK) 

Posudok:
Dobrý formát, veľmi dobre modelovaná hlava, svetlejšie oko, voľnejšia v chrbte, ale v pohybe dostatočne pevná, veľmi dobre zaúhlená, dobre predvedená.
Už aj na "národkách" býva celkom slušná konkurencia V strede je naša blonďatá Corálka a vpravo Cortina  

4. 6. 2006 - Medzinárodná výstava psov Nitra - výborná 1, CAJC

Rozhodca: Bojan Matakovič (CRO)

 

Posudok: 11 mesačná, správny výraz hlavy, na svoj vek dobrý predok a horná línia, dobre nasadený chvost, dobrý pohyb.

Cortinka toto hodnotenie a svoj prvý titul CAJC získala v konkurencii 8 sučiek výbornej kvality, pretože všetky dostali známku výborná. Navyše pri voľbe víťaza plemena (BOB) sa v závere pán rozhodca rozhodoval medzi Cortinkou a mladým psom, ktorý ten titul nakoniec aj dostal.

8 sučiek v triede mladých - to už je konkurencia Cortinka, pekne stoj! Trošku pobehneme..... no až tak trošku to nebolo, dostali sme riadne zabrať. 4 najlepšie mladé sučky. Aké bude výsledné poradie? Huráááá, rozhodca povedal, že sme "The best" Cortina, si najkrajšia. No toto, ešte len prvý krát vyhrala a už jej prší do nosa. Takto vyzerá čakateľka na juniorského šampióna Pekná, však? Nástup do súťaže o BOBa, šancu majú aj mladí. Budeme sa páčiť?Ešte raz si musíme zabehnúťDostali sme sa na 3. miesto o BObaEšte individuálny beh...Už sme v BOBovi na 2. mieste (a tam sme aj zostali)Cortinka alebo veeeeľmi oddychuje, alebo nám ukazuje, kde všetko to naše naháňanie za titulmi má.

16. 7. 2006 - Národná výstava psov Košice - výborná 2

Rozhodca: Ing. Jaroslav Matyáš (SK) 

 

Pán rozhodca Matyáš posudzoval  Cortinku aj pred mesiacom (viď vyššie výstava v Senci) a jeho dva posudky sa neveľmi zhodujú. 

 

Dnes to videl takto

Posudok: Ročná sučka dobrého rámca, s proporcionálnou hlavou, trošku svetlejším okom, menej výrazným pálením na papuli. Veľmi dobrá horná aj dolná línia, voľnejšie lakte, strmšie úhlenie zadných končatín. Štruktúra srsti zodpovedá veku. 
Vyrovnaná povaha, dobre predvedená. 

 

V zásade sa s týmto posudkom dá súhlasiť až na jednu vec: voľnejšie lakte Cortina nemá, nech sa už človek na to pozerá odkiaľkoľvek.

 

 

13. 8. 2006 - Oblastná výstava psov Dolný Kubín - výborná 1, Víťaz triedy

Rozhodca: Bedřich  Meszáros (SK) 

 

 

Cortinka svoje víťazstvo získala v konkurencii 3 sučiek v triede mladých.

 

Posudok: Suka dobrej výšky, dobrého rámca, typická hlava, úplný chrup,  nožnicový zhryz, tmavé oko, dobré ucho, dobrý krk, správne predhrudie, priestranný hrudník, správny chvost, štandardná srsť.

 

 

19. 8. 2006 - Medzinárodná výstava psov Bratislava - výborná 1, CAJC

 

Rozhodca: Hans Bierwolf (A) 

 

 

 

Posudok: 14 mesačná suka, zodpovedajúca veku, dobrá stavba tela, pekná hlava, oko by malo byť tmavšie, nožnicový zhryz, mali by byť väčšie zuby ???, dobrá spodná línia, priestranný pohyb.