Víkend v Bratislave

Prvý júnový víkend 2006 sme si vymysleli tak, že v piatok sa zúčastníme Celoštátnej výstavy v Senci, sobotu strávime spoločne s Corálkou a jej majiteľmi v prírodnom okolí Bratislavy a v nedeľu ráno odfrčíme na výstavu do Nitry. Človek mieni, ale počasie mení. Bolo tak hnusne, zima a daždivo, že sme plány museli radikálne zmeniť a žiadna opekačka a grilovačka sa nekonala. Aby sme aspoň nejako unikli dažďu, vybrali sme sa do Auparku, kde sa práve v sobotu konal Deň detí v organizácii televízie JOJ. Program tvorili a sprevádzali rôzne známe osobnosti, ale vyzeralo to tak, že nikto nemal taký úspech ako naše tri chlpaté grácie. Ľudia mohli na nich oči nechať, každý ich chválil, chcel si pohladkať. Určite to bola pre deti najlepšia atrakcia a veru aj pre mnohých dospelých.

Pre naše psice to zas bol dobrý socializačný tréning. Jednak na množstvo detí, ľudí, mladých i starých, s paličkami, balónmi a inými nezmyslami. Tiež si potrénovali chôdzu po rôznych povrchoch, po presklených mostíkoch, beh cez samootáčacie sa dvere a jazdu na chodiacich schodoch i bežiacom chodníku. Zvládli to všetko super, urobili nám veľkú radosť a plemenu úžasnú reklamu.

   

Večer sa predsa len trošku vyčasilo, tak sme aj s Corálkou zabehli do prírody. Je tam krásne, ale veľa kliešťov, dúfame, že si slečny nedoniesli domov nejaké následky. Corálka bola konečne aj trochu vyškerená, že po okupácii jej teritória našimi psicami, sa s nimi môže aj riadne vynaháňať. 

 

  

V nedeľu ráno sme naozaj odfrčali do Nitry, kde už bolo počasie celkom dobré a nám sa so všetkými tromi psicami zadarilo.
Tu sú výsledky z výstav: Cortina, Afrika, Gaika.


naspäť na novinky