Vrh "E" Kráľovská stráž - fotoalbum ELBA
ELBA Kráľovská stráž - sučka, plavá, narodená 30.1.2008, tetovacie číslo 707
                                            bydlisko: Olomouc
Posudok z kontroly vrhu:
5. Elba (707): suka, plavá
stredne plavá sučka, zhryz nožnicový, oči, uši, chvost OK, výborný pigment, nos aj pysky, zosvetľovanie na hrudi veľmi svetlej plavej farby, za lopatkami a na stehnách správne, paspárky na oboch zadných nohách odstránené, pokojná, maznavá

 

V novom domove

Cestu jsem prospala, jen jednou jsme zastavili, abych se mohla vyčurat a napít vody. Ale když jsme přijeli k tomu nového domu, chtěli abych šla dovnitř, tak jsem si řekla, že raději počkám pod autem, dokud nepojedeme zpátky.
Ale musela jsem do domu. Byli na mě hodní. Přívítali mě i babičky. Ale mě se hrozně stýskalo. Jen jsem ležela, jídlo jsem nechtěla, až později večer. Dali mi granule s vývarem a hovězím masem. To maso bylo dobré, ale granulky jsem nechala. Už mám venku místečko na čůrání. Dvakrát se mi to už povedlo. Nová panička mě moc chválila a dostala jsem dobrotu. Ale jednou taky doma, dokonce i hromádka v obýváku (ale nezlobili se na mě). Druhou hromádku už jsem udělala na zahradě. Spalo se mi dobře. Nová panička mě měla u postele, a každou chvíli mě hladila. Jenom tady mají velikou skříň a v té skříni mají úplně stejného pejska jako jsem já. Štěkaĺa jsem na něho a když jsem do něj chtěla drcnout, bouchla jsem se do nosu. Taky ty kočky se se mnou nechtějí kamarádit. K snídani jsem zase dostala granule, ale zase jsem je nejedla. Ted k obědu bude hovězí maso s rýží. Od paničky se nehnu ani na krok. Myslím, že si tady zvyknu. Mají mě tu rádi.

POSUDOK Z KLUBOVEJ VÝSTAVY V BOJNICIACH - 20.4.2008

3 mesačná fenka, mohutná, trošku lepšie kŕmená, mohutná hlava, korektné uši, stredne hnedé oko, výborný pigment, trochu otvorené pysky, stredne blond zosvetlenie, korektný nožnicový zhryz, veľmi dobrá štruktúra srsti, anatomicky korektný chvost, korektne nesený, korektný chod zadných končatín, strmo úhlená, malý výkrok, priateľská povaha - veľmi nádejná 2. miesto.

Zvodu mladých sa Elba zúčastnila 20.9.2008 v Kroměříži.
Hodnotenie 5/3a:

5 - požadovaná sila, mohutnosť a ušľachtilosť
3a - stredne plavá farba
Zhryz:
nožnicový, kompletný
Výška:
59 cm

Počítanie zubov Meranie kohútikovej výšky Posudzovanie v pohybe Záverečné hodnotenie A spoločné foto na záver

Elba je veľká krásavica, zvodová komisia na nej nenašla žiadnu chybu a tak dúfame, že sa predvedie aj na nejakej výstave, aby ju aj iní mohli obdivovať. Budeme jej držať palce.
 

5.11.2008 - Keďže Elba každým dňom rastie do krásy, nemohli sme si nechať ujsť príležitosť stretnúť sa s ňou osobne. Na "inšpekcii" bola aj Elbina mama Afrika. Elba je veľmi veselá a spokojná, zrejme vedela, prečo ako šteňa ignorovala všetkých prichádzajúcich záujemcov. Akonáhle videla rodinku, u ktorej teraz žije, nechala sa im vziať na ruky s výrazom absolútnej istoty, že toto sú tí správni ľudia pre ňu. Spokojne s nimi odcestovala domov a urobila dobre. Máme jej čo závidieť.

Vrh "E" - základné informácie o rodičoch                                           váhová tabuľka

Spoločné fotoalbumy - ako šteniatka rástli
album 1.týždeň        album 2.týždeň       album 3.týždeň    album 4.týždeň     album 5.týždeň    album 6.týždeň   album 7.týždeň
Album sneh            Zvod mladých hovawartov     E-čka na výstavách   

Albumy súrodencov:
                        Europa          Etna             Ellis        Edmonton        Emirat              Eston          Everest