Vrh "E" Kráľovská stráž - na snehu
 
ETNANapriek tomu, že šteniatka vychádzali prvý krát na dvor vo februári, mali spočiatku krásne počasie, ako na jar- cez deň plus 12°C. Zato v marci, keď sme už jar očakávali akosi naisto, prišli mrazy a dokonca napadol aj sneh. Chceli sme zdokumentovať aj túto skúsenosť šteniatok a ich zoznámenie so snehom. Aj na tejto fotke vľavo sedelo šteniatko. Ešte v okamihu stlačenia spúšte tam bola Etna, kým to však cvaklo, Etny nikde, ostali po nej iba stopy v snehu. Očividne bola rýchlejšia ako blesk. 

Keď mali šteniatka 8 týždňov a skončila lyžiarska sezóna, zobrali sme ich na výlet do lyžiarskeho strediska Valča pri Martine. Dobre sa tam vybláznili. Ďalší sneh už uvidia asi až o rok.
Boli tam nielen na výlete, ale aj na tréningu. Cez potok tom vedie kovový mriežkovaný most, cez ktorý je vidno dole na vodu. Mnohým psom takéto mosty robia problém a nie sú ochotné cez ne prejsť práve preto, že si pod nohami nevidia pevnú zem. Tieto naše hurikány cez most prehučali tam aj späť tak rýchlo, že sme ich ani fotiť nestihli. Kto teda chce tento most vidieť, nech príde do Valče, je tam fakt krásne.
  Europa  Elba   Emirko Monty Cortinka

Vrh "E" - základné informácie o rodičoch                                           váhová tabuľka

Spoločné fotoalbumy - ako šteniatka rástli
album 1.týždeň        album 2.týždeň       album 3.týždeň    album 4.týždeň     album 5.týždeň    album 6.týždeň   album 7.týždeň
Album sneh            Zvod mladých hovawartov     E-čka na výstavách                                           

Albumy súrodencov:
Elba            Europa          Etna             Ellis        Edmonton        Emirat              Eston          Everest