Vrh "E" Kráľovská stráž - fotoalbum ETNA
ETNA Kráľovská stráž - sučka, čierna so znakmi, narodená 30.1.2008, tetovacie číslo 709
                                                  bydlisko: Praha - Kersko
Posudok z kontroly vrhu:
7. Etna (709): suka, čierna so znakmi
suka čsz, oči, uši, chvost OK, znaky nad očami, na papuľke i na hrudi dobre vyvinuté a správne vyfarbené, malý pruh, veľmi aktívna, dominantná

Výstavné hodnotenia: veľmi nádejná, výborná 4 na MVP Praha

 

V novom domove


 

"Dobrý deň,  včera sme docestovali dobre. Etna bola celú cestu veľmi dobrá. Myslím,že by sme s ňou mohli cestovať až do Londýna. Skoro celú cestu prespala. Privítanie z našim ratlíkom dopadlo tiež celkom dobre. Naplánovali sme to tak, aby sa stretli na ulici a potom už sme išli spoločne domov. Celý večer sa potom oňuchávali."

POSUDOK Z KLUBOVEJ VÝSTAVY V BOJNICIACH - 20.4.2008

3 mesačná fenka, veľmi mohutná, čierna so znakmi, mohutná hlava, dobré stredne hnedé oko, veľmi dobrý pigment, nožnicový zhryz, kompletné, stredne plavé znaky, na papuli a hrudníku by mohli byť výraznejšie, osrstenie je šteňacie, veľmi dobrej štruktúry,  korektný chvost, veľmi dobre nosený, v pohybe zadné končatimy korektné, predné mimimálne voľné, trošku vyjavená z kruhu, priateľská - veľmi nádejná 3. miesto

Etna sa chystá na Klubovú výstavu hovawartov a zvod mladých v Miloviciach 12.10.2008. Bude tam jediná zástupkyňa našej chovateľskej stanice a keďže aj ona aj jej majitelia sú vo výstavnom "kolotoči" začiatočníci, budeme im spoločne držať palce aspoň takto na diaľku.

Aktuálne fotky vo veku 6-8 mesiacov:

Etna je tak nádherne vyfarbená, že na jej fotkách môžem oči nechať. Verím, že sa mi podarí ju vidieť aj naživo.

POSUDOK Z KLUBOVEJ VÝSTAVY V MILOVICIACH - 11.10.2008

8 mes. fenka, čierna so znakmi, mohutného typu, silná kostra, silná hlava, korektne nasadené uši, svetlo hnedé oko, voľnejšie viečka, správne úhlenie všetkých končatín, veľmi krásna srsť, korektné znaky, na hrudi by mali byť ohraničené. V kruhu neistá.

 

 

ZVOD MLADÝCH HOVAWARTOV - MILOVICE 12.10.2008

To, že Etna bola v kruhu neistá, to sa u 8 mes. šteňaťa ešte dá pochopiť. Ale, že starí kluboví harcovníci nerozoznajú plavého hovawarta od čierneho so znakmi, to už je na "povážení". Otázne je, či aj zvyšok posudku zo zvodu patrí Etne, alebo niekomu inému.
Ak by sme predpokladali, že len vo farbe nemala zvodová komisia jasno, tak potom zuby má Etna kompletné a bezchybné, má svetlejšie oko a dlhší chvost, na konci s háčikom. Čo sa týka dĺžky, tak všetci E-čkoví súrodenci majú chvosty dlhé ako treba. Štandard hovorí, že chvost musí byť minimálne pod päty, ale nie až po zem. Čo potom znamená pojem dlhší chvost? Dlhší od čoho? Lebo akákoľvek dĺžka chvosta medzi úrovňou piat a zemou je zodpovedajúca štandardu. A o háčiku na chvoste výrazne pochybujem, keďže ho nemala ani pri kontrole vrhu, ktorý posudzovala predsedníčka Slovenského hovawart klubu, p. Eva Križová, ktorá si dáva mimoriadne záležať práve na prehliadaní chvostov, ani na Klubovej výstave v Bojniciach, kde posudzovala renomovaná rozhodkyňa pre hovawarty - Sigrid Darting-Entenmann a dokonca ani deň pred zvodom na Klubovej výstave HKČR, kde posudzovala rovnako renomovaná špecialistka na hovawarty - p. Ans Schellekens. Teda tri špecialistky na hovawarty nenašli na Etninom chvoste žiadny problém, žiadny háčik, ale zrazu na zvode sa tam háčik kdesi zjavil. Ešte raz sa pýtam, je to vôbec Etnin posudok? Výsledný kód v ňom ani nie je napísaný, ani nie je vyznačený celkový vzhľad, môžem si len tipnúť, že seriózne ten kód asi mal vyzerať takto: 5/2a/D2.

Vek cca 1,5 roka: na Medzinárodnej výstave psov v Prahe získala Etna hodnotenie výborná 4. Gratulujeme majiteľom Etny.
 
 

Máj 2010 - Etna má 2 roky a 4 mesiace

je veľmi pekná, má nádhernú, lesklú čiernu srsť a krásne znaky. Býva v lese, kde si svoje strážne povinnosti plní na jednotku.
Parťáka jej robí malý, ale veľmi akčný ratlík.
S Etnou sme sa stretli prvý krát od jej odchodu z rodného hniezda. Napriek tomu si ma ako chovateľku pamätala. Síce najskôr na mňa pozerala trošku neisto, asi spomínala odkiaľ ma pozná. Akonáhle jej to došlo, bola potešená a veľmi priateľská, čo vraj k cudzím ľuďom vôbec nie je. Zjavne majú psy dobrú pamäť. Na fotkách je aj so svojou staršou sestrou Cortinou.

Vrh "E" - základné informácie o rodičoch                                           váhová tabuľka

Spoločné fotoalbumy - ako šteniatka rástli
album 1.týždeň        album 2.týždeň       album 3.týždeň    album 4.týždeň     album 5.týždeň    album 6.týždeň   album 7.týždeň
Album sneh            Zvod mladých hovawartov     E-čka na výstavách   

Albumy súrodencov:
Elba           Europa                             Ellis        Edmonton        Emirat              Eston          Everest