Vrh "E" Kráľovská stráž - fotoalbum EUROPA
EUROPA Kráľovská stráž - sučka, plavá, narodená 30.1.2008, tetovacie číslo 710
                                                  bydlisko: Nová Dedinka pri Senci
Posudok z kontroly vrhu:
8. Europa (710): suka, plavá
stredne plavá sučka, výborné zosvetľovanie, výborný pigment na nose aj pyskoch, zhryz nožnicový, oči, uši, chvost OK, veľmi malý pruh, pokojná, prítulná, vyrovnaná

V novom domove

Europa je povahovo úžasné šteňa, veľmi sebavedomé, dominantné a rýchlo sa učiace od veľkých psov. Doma bola medzi šteňatami líderkou, prvá všetko objavovala, na prechádzkach sa púšťala vlastnou cestou bez ohľadu na to, kam išiel zvyšok svorky. Bola natoľko presvedčená, že doma je jej teritórium, ktoré ovláda, že odchod do ďalekého sveta (neďaleko Bratislavy) bol pre ňu veľkým šokom. Už po ceste robila všetko možné preto, aby sa dostala z auta von. Po vystúpení a chvíľke oddychu v novom domove zas robila všetko možné preto, aby sa dostala späť do auta, ktoré by ju podľa nej malo odviezť späť domov. Na to všetko ešte nešťastníčka musela spať sama vonku v ohradenom priestore, čo sa jej už vonkoncom nepáčilo, aj keď s búdou bola od prvej chvíle spokojná.
Europa svoj odchod do nového domova znášala zo všetkých našich šteniatok najhoršie, možno by jej situáciu bolo uľahčilo, keby ju boli vzali na noc spať do domu, kde by aspoň cítila nejakých ľudí. Nestalo sa tak a tak môžeme len dúfať, že ďalšie správy od Európy už budú aspoň o trošku optimistickejšie. 

jar 2008

Europa (doma nazývaná Rika - po svojej mame), už trošku podrástla a rozhodla sa, že si musí dvor a záhradku trošku upraviť podľa svojich predstáv. Tie však nezodpovedajú predstavám majiteľov a tak na tom Europa pracuje, len kým je doma sama. Potom s nevinným pohľadom čaká na to, či sa to bude domácim páčiť, alebo nie. Správnu odpoveď si asi domyslíte.

leto 2008

Europa je už mladá slečna a tak sa vybrala s celou rodinou na výlet po Slovensku. Pobehala toho naozaj veľa a veríme, že sa jej to páčilo.

 

 

 

máj 2009

V máji 2009 sme sa konečne dostali aj k tomu, aby sme cestou z Bratislavy navštívili aj Europu (Riku). Má už vyše roka a vyrástla na nádhernú hovawartiu slečnu. Veľmi sa podobá na svoju staršiu (4 r.) sestru Coral Sea Kráľovská stráž, ktorá má na svojom konte už mnoho cenných výstavných titulov. Dúfame, že aj Europa sa niekedy ukáže na výstave a bude sa rozhodcom páčiť rovnako ako Corálka. A ak termíny dovolia, možno ju uvidíme už na letnom (augustovom) tábore hovawartov v Lomnistej.

 

 


 

Vrh "E" - základné informácie o rodičoch                                           váhová tabuľka

Spoločné fotoalbumy - ako šteniatka rástli
album 1.týždeň        album 2.týždeň       album 3.týždeň    album 4.týždeň     album 5.týždeň    album 6.týždeň   album 7.týždeň
Album sneh            Zvod mladých hovawartov     E-čka na výstavách   

Albumy súrodencov:
Elba                            Etna             Ellis        Edmonton        Emirat              Eston          Everest