Vrh "F" Kráľovská stráž - fotoalbum FERGUS
Fergus Kráľovská stráž - pes, čierny, narodený 14.5.2008, tetovacie číslo 742
                                           bydlisko: Banská Bystrica - Králiky
Posudok z kontroly vrhu:
dňa 9.7.2008
Eergus (742): mohutný čierny pes, oči, uši, chvost OK, semenníky hmatné, zhryz nožnicový, mohutné laby, žiadny biely chlp, perfektná povaha. Hmotnosť: 7,5 kg

Posudok zo zvodu mladých: kód: AL6S
Zhryz: nožnicový, Výška: 65,5 cm, A - typický predstaviteľ plemena, L6 - voľné lakte, S=Farba: čierna

 

Fotené v 8. týždni veku


 

V novom domove

Správy z nového domova:

19.7.2008 - SMS po prvom dni - "Neskutočne inteligentný havo. Dnešný deň zvládol bravúrne. Správa sa, ako keby sme boli spolu nie deň, ale minimálne rok."

4.10.2008 - Fergusa sme boli pozrieť, keď mal necelých 5 mesiacov. Väčšina šteniat sa pri návšteve chovateľa veľmi teší. Extrém bola Francia, ktorá sa od samej radosti išla pominúť a nebola schopná sa ukľudniť takmer štvrť hodinu. Celkom opačným extrémom bol práve Fergus. Prišli sme k nemu podvečer, keď už bola tma. Keď počul, že ide návšteva, bežal nám s radosťou oproti. V okamihu, keď zistil, kto prišiel (teda jeho chovateľka), mastil naspäť do svojho pelechu a po celú našu návštevu sa držal buď pri pelechu, alebo pri svojom pánovi, ale zjavne najradšej pri svojom 4-ročnom ľudskom kamarátovi Jakubovi, ktorého sa jemne držal zúbkami za rukáv.

Veľmi živo si viem predstaviť, čo sa mu odohrávalo v hlave: od prvého dňa, ako odišiel do svojho nového domova si svoju novú rodinu veľmi obľúbil a návšteva chovateľky v ňom evidentne vyvolala paniku, že by mal snáď novú rodinu opustiť a vrátiť sa do svojho rodiska.
Na jednej strane je to veľmi príjemné, keď nás naše šteniatka vítajú s radosťou, ale v tomto prípade je pre chovateľa zadosťučinením aj to, že šteniatko je v novom domove také spokojné, že by ho neopustilo ani s chovateľom, u ktorého vyrastalo.
 

Vrh "F" - základné informácie o šteniatkach                                                   Kontrola vrhu
Vrh "F" rodičia - základné informácie o rodičoch                                          váhová tabuľka       ZVOD MLADÝCH - r.2009

Spoločné fotoalbumy - ako šteniatka rástli
album 1.týždeň        album 2.týždeň       album 3.týždeň    album 4.týždeň     album 5.týždeň       album 6.týždeň

Albumy súrodencov:
Fidži      Filipína        Florida       Francia        Falkland       Fargo       Farrell                     Finn