Vrh "H" Kráľovská stráž - v nových domovoch

"H" vrh 
viac informácií o vrhu "H"

HOLANDIA Kráľovská stráž

Holandia žije v Komárne. Do novej, veľmi milej rodinky zapadla bez problémov.  Má tam dvoch detských parťákov a tak spolu vymýšľajú loptošiny. Hoci sú obaja chlapci, k Holy sú veľmi pozorní a citliví, teraz sú oni jej bodyguardi, ale keď vyrastie, určite im to oplatí. 

 

 

 

HURRICAN Kráľovská stráž

Hurrican ostal bývať v Martine neďaleko svojho rodného hniezda. Býva na dvore spolu s jednou ovcou a dvoma baranmi. Najskôr sa trochu bál, keď na neho ovce zabľačali, ale teraz je už riadny pán dvora. Občas sa príde k nám pohrať s Golfom a Gobim, to je lepšie predstavenie než v telke. Bol s nami aj plávať na štrkovisku Tešíme sa, že budeme Hurricana stretávať aj na cvičáku.

 

 

HAITI Kráľovská stráž

Haiti cestu domu zvládla, vůbec nekňučela, podřimovala, ale dvakrát se nám poblinkala. Měli jsme strach z první noci, že se jí bude stýskat, ale byla klidná. Dcera s ní spala v obývacím pokoji.
Haiti velice chutná. Baští granule, nechutnají jí však namočené. Vždy má dostatek vody. Pokud dostane rýži a těstoviny s vývarem a troškou kuřecího nebo hovězího masa, nemusíme misku ani umývat, protože ji vylíže do posleního zrníčka.Haiti je velice živá a hravá. Stala se z ní pěkná divoška. Zpočátku se jí vůbec nechtělo chodit, teď už Haiti nestačíme. Při procházkách je Haitinka středem pozornosti, každý ji obdivuje a ptá se, co je to za rasu. Hovawarty zná málokdo.


Haiti roste jako z vody. Je úžasný jedlík, od plné misky ji nic nevyruší. Stala se z ní pěkná čertice.  Zoubečky má pěkně ostré. Nic nesmí zůstat na zemi. Co zůstane, Haiti zničí. Na zahradě taky pěkně řádí. Kde se dá, vyhrabe díru. Každý den chodíme  na procházky. Snažíme se, aby chodila u levé nohy, ale je hrozná slalomářka. Myslím, že si zvykla. Stala se miláčkem celé rodiny.
 

 

 

HERACLEA Kráľovská stráž

"Cesta bola fajn, až na malé serpentíny kde sa Cleuška pozvrackala.
Clea sa má dobre, má tu kamarátov sú aj na fotke.
Nechce sa jej moc papať, ale za to je veľká nezbednica a rada sa kúpe.
Momentálne ju ešte socializujem a túto nedeľu sa ideme pozrieť na cvičák."
Cleu čaká výcviková kariéra, s najväčšou pravdepodobnosťou smerom záchranárskym. Budeme jej držať palce, aby sa jej darilo a aby sa jej výcvik páčil.


 

HUDSON Kráľovská stráž

Hudson dostal za majiteľov už skúsených hovawarťákov. Mali už dvoch psov - hovawartov a zjavne im učarovala plavá farba, lebo obaja boli plaví a aj Hudsona si vybrali plavého. Niekoľko rokov mali oboch psíkov súčasne, tak vedia, ako sa žije s dvomi samcami na dvore. Keďže starší psík už nežije, Hudson robí spoločnosť mladšiemu - 4 ročnému hovíkovi - Randymu.

 

HATTERAS Kráľovská stráž

Tery si dochod do novej rodiny načasoval úplne super. Týždeň pobudol vo svojom novom domove a potom hybaj na dva týždne s rodinou k moru. Aj preto sme nemali od neho údaje do váhovej tabuľky. Je to riadny divoch, zo všetkého najviac si trénuje zuby. So slanou vodou  v mori problém nemal, ale aj tak do nej chodil iba po bruško.
Od malička bol výnimočne priateľský, pútal na seba pozornosť všetkých návštevníkov a mnohí si chceli od nás odviezť práve Teryho. Veríme, že mu jeho priateľská povaha zostane a bude miláčikom nielen svojej novej rodiny, ale aj širokého okolia.

 

HOLLYWOOD Kráľovská stráž

Keď Hollywood odchádzal do nového domova, už vtedy vážil viac, než jeho maličká ľudská spolubývajúca. Práve preto má Hollywood (po novom HUGO) od začiatku prísny výcvik, aby mohol chodiť na prechádzky nielen s majiteľkou, ale aj s kočíkom a bábätkom. Snáď sa čo najskôr skoordinujú a budú si dobre rozumieť. Keďže Hugo zjavne vyrastie skôr, bude môcť robiť oporu pri prvých krôčikoch svojej sparingpartnerke.

 

 


HAVANA Kráľovská stráž

Havana necestovala ďaleko, len toť za Humná za Žilinu. Vďaka tomu zvládla cestu bez problémov.

"Prvý deň bola trochu bojazlivá, ale teraz je to už náš šarkan. Je veľmi hravá a máme z nej veľkú radosť. Dokonca sa pýta cikať, zakňučí pri dverách. Stal sa z nej malý tiger, je veľmi hravá a učenlivá. Ešte stále spáva vnútri, ale cez deň ju nechávame aj samú, celkom si zvykla. Jediné mínus je to hryzenie všetkého a všetkých :)))

tu je video ako bojuje o metlu
 

HELENA Kráľovská stráž
Helenka Kráľovská stráž býva v rovnakej obci ako Goral Kráľovská stráž. Nielen, že budú bývať v jednej obci, ale ich majitelia sú aj dobrí kamaráti a tak dúfame, že Goral a Helenka sa budú často stretávať.

 

 

 

HOUSTON Kráľovská stráž

Majitelia Houstona už nepatria medzi tínedžerov, ale zato majú skúsenosti s hovawartami. Houston je už ich tretí hovawart. Ich prvý - plavý psík má už vyše 12 rokov, čsz sučka už nežije. Povaha hovawarta im učarovala natoľko, že už žiadne iné plemeno nechcú. Tým ma presvedčili, že Houstona sa u nich bude mať dobre, lebo vedia, čo od neho môžu očakávať a vyhovuje im to. Houston tam má aspoň na začiatok kamoša hoviho. Nám sa meno Houston veľmi páči a je aj také symbolické - "Houston, Houston, počujete nás? ...máme problém" a Houston to vždy vyrieši: Majiteľom sa však ťažko vyslovuje a tak ho budú volať Luxo, vraj keď je to taký luxusný pes,...

 

HANOI Kráľovská stráž

Hanoi bola spočiatku rezervovaná pre ľudí, ktorí majú teraz doma Greit. Ale keďže tí od začiatku chceli plavú sučku, Hanoi sa uvoľnila po zmenách rezervácií medzi Hurricanom a Greit. Na svojich ľudí nečakala dlho, hoci dôvod, pre ktorý sa jej majitelia rozhodli rýchlo zohnať kvalitného strážneho psa, je dosť nešťastný: po návrate z dovolenky našli vykradnutý dom. Dúfajme, že im Hany rozveselila tie chvíle z nešťastnej udalosti a že svoju úlohu strážcu dvora a domu si bude v dospelosti plniť na jednotku. Čaká ju aj seriózny výcvik, snáď ju kolegovia hovawarťáci niekedy stretnú na cvičákoch v Nitre.  
 

 
Vrh "H"     váhová tabuľka  

Album 1.týždeň   Album 2.týždeň   Album 3.týždeň   Album 4.týždeň   Album 5.týždeň  Album 7.týždeň
spoločný album vrhov G a H:   1. diel,   2. diel  3. diel  4. diel   5. diel   6. diel   7. diel   8. diel

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H

hlavná stránka