Mauretania Kráľovská stráž

Mauretania Kráľovská stráž
sučka čierna so znakmi, narodená  7. 5. 2013
Čip: 900182000229769, SPKP 1157, bydlisko: Svidník

RTG DBK A, RTG DLK 0/0

Posudok z kontroly vrhu vo veku 8 týždňov:

dňa 2. 7. 2013
suka, čsz. Najmohutnejšia. Dobrá štruktúra srsti. Znaky stredne plavej farby, správne utvorené, na papuľke zatiaľ chýbajú. Uši výbornej dĺžky, niečo viac vzadu a nižšie nasadené, oko strednehnedej farby, zhryz nožnicový. Chvost dobrej dĺžky, v čase kontroly bez deformácií. Kľudná, rezervovanejšia, na stole trochu neistá.
Hmotnosť: 8300 g.
 
výstavy: Junior šampión Slovenska, Chorvátska, Poľska
veľmi nádejná 2 (v konkurencii 9) na ŠV SHK 2013
               výborná 1, CAJC, Najkrajší mladý
 
 
 
Mauretániu si vybrali majitelia, ktorí už od nás majú sučku Chiaru. Chiara má už tri roky, je to seriózna hovawartia dáma. Urobili s ňou veľkú výstavnú kariéru a zacnelo sa im po šteniatkovských vylomeninách. Mauri si vyberali ako kľudnú sučku v tomto vrhu, ktorá zodpovedá skôr pomenovaniu sofawart, než hovawart. Do nového domova cestovala s  nami, keď sme išli s Jamaicou na výstavu do Veľkej Idy. Strávila s nami dva dni na výstave, v podstate sa od stanu nepohla viac než na 10 m, aj to len vtedy, keď sa chcela vycikať. Dokonale napĺňala svoju povesť gaučáka.
Na konci víkendu sa naše cesty rozišli. my sme sa vrátili do Martina a Mauri cestovala so svojou novou rodinou do Svidníka. Ešte va ute bolo všetko v pohode. Keď však na parkovisku pred panelákom Mauri zistila, že ja tam už nie som a teda že návrat do Martina jej nehrozí, vykľulo sa šidlo z vreca a od tej chvíle je Mauretánia šteňa s vrtuľou v zadku, čo sa skoro nikdy nezastaví, behá, lieta, hryzie, skáče, blázni sa, trápi Chiaru. Ničoho sa nebojí. Otázka je, prečo túto svoju povahu tak dokonale maskovala? Či sa bála, že takého šaľa - šaleného nikto nebude chcieť? Majú ju však veľmi radi a svojim temperament do novej rodinky dokonale zapadne.
 
 
Prvá výstava - august 2013 - ŠV SHK - trieda šteniat - veľmi nádejná 2, v konkurencii 9
 

 Rodičia      Váhová tabuľka    Portréty    

Album 1. týž.     Album 2. týž.   Album 3. týž   Album 4. týž    Album 5. týž.

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Matterhorn    Mexico   Mont Blanc    Malajzia    Mallorca    Mauretania     Montana

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh IVrh J, Vrh K  Vrh L

hlavná stránka