Montana Kráľovská stráž

Montana Kráľovská stráž
sučka čierna so znakmi, narodená  7. 5. 2013
Čip: 900182000229765, SPKP 1158

bydlisko: Nórsko - Nesodtangen


Posudok z kontroly vrhu vo veku 8 týždňov:

dňa 2. 7. 2013
suka, čsz. Kompaktná, mohutná, dobre uhlená. Výborná štruktúra srsti. Znaky stredne plavej farby, dobre utvorené a ohraničené, na papuľke zatiaľ chýbajú, na hrudi tenký biely pásik dĺžky 1 cm. Výborná dĺžka uší, správne nasadené, stredne hnedé oko, zhryz tesnejší nožnicový. Chvost dobrej dĺžky, bez deformácii. Priateľská, zvedavá, najakčnejšia z vrhu. Hmotnosť: 8000 g.
 
 
výstavy: veľmi nádejná 1, Najkrajšie šteňa výstavy IHF (Medzinárodná federácia hovawartov), BIG dorast 2. miesto

 
 
Montana je veľmi aktívne šteniatko, ktoré je neustále niekde na prieskume a žiadnu zábavku si nechce nechať ujsť. Svoj nový domov  si našla v Nórskom meste Nesoddtangen. Lepšie povedané je to moje maslo, že išla práve tam. Jej nová majiteľka - Margrethe - si u nás zajednala šikovné šteniatko - sučku - ktorú chce trénovať predovšetkým na stopy. Tak so jej vybrala Montanu. Prvý tréning si stihli dať hneď v deň odberu ešte u nás v Martine. Montane jej nová majiteľka veľmi padla do oka a od prvej jazdy v jej aute už behala len za ňou, hoci sme boli na prechádzke spoločne. Zjavne si boli súdené a moja voľba sa ukázala byť správnou. Cestu do Nórska mala Montana po zemi - autom aj po vode - trajektom.
 
 
 
  
 
Prvá výstava - september 2013 - Oslo, Nórsko - veľmi nádejná 1, Najkrajšie šteňa
 
  Prvú výstavu absolvovala Montana ešte ako šteniatko. Bola to veľmi významná výstava - výstava IHF, teda medzinárodnej federácie hovawartov, ktorú na mieste videli zástupcovia klubov hovawartov z celej Európy. Slovensko tam malo zastúpenie práve vďaka našim šteniatkam - Montane a Mont Blancovi, ktorí obaja zvíťazili vo svojej triede šteniat a Montana navyše získala aj titul Najkrajšie šteňa výstavy.
 
 
ROK 2014
 
Výstava  v Nórsku - veľmi nádejná - BIG dorast 2. miesto
 
Montana mala veľmi úspešný víkend. Na dvojvýstave v Nórsku získala oba dni hodnotenie veľmi nádejná 1 a v záverečných súťažiach aj 2. miesto medzi dorastencami všetkých plemien.
 
 
 

   Rodičia      Váhová tabuľka    Portréty    

Album 1. týž.     Album 2. týž.   Album 3. týž   Album 4. týž    Album 5. týž.

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Matterhorn    Mexico   Mont Blanc    Malajzia    Mallorca    Mauretania     Montana

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh IVrh J, Vrh K  Vrh L

hlavná stránka