Vrh "F" Kráľovská stráž - fotoalbum FIDŽI - ťažný pes
20.10.2009

Fidži je veľmi dobre stavaná suka. Jej anatomickú stavbu vysoko ocenila aj rozhodkyňa na výstave v Szentendre, ktorá jej udelila hodnotenie V1, CAC. V súboji o BOB (so psom a sukou z triedy otvorenej) označila Fidži za najlepšiu z hľadiska kostry. Takmer jej udelila aj titul BOB, ale prekážala jej momentálne kratšia Fidžina srsť a tak sa na počudovanie všetkých prítomných nakoniec rozhodla titul BOB neudeliť. Tak si doma hovoríme, že sme získali "skoro BOB".

Dĺžku srsti momentálne ovplyvniť nevieme, ale zato vieme ako vylepšiť ďalšie dve veci, ktoré občas Fidžinke na výstavách vytýkajú - voľnejšie lakte a mäkší chrbát. Je na to niekoľko dobrých rád. Napr. hádzanie loptičky do kopca. No hej a čo keď ju pes neprinesie? To budem behať do kopca sama? Ani za svet.

Tak som zvolila ľahšiu cestu (aspoň pre mňa). Zapriahla som Fidži ako ťažného psa. Konečne sa našlo využitie pre postroj, ktorý máme doma už 10 rokov. Kedysi som dala Gaike ušiť stopovací postroj na mieru. Pani nám iniciatívne urobila aj postroj ťažný, ten však nie je nastavovací. Gaika z neho za dva mesiace vyrástla (zmohutnel jej hrudník) a postroj nám bol nanič. Až dodnes. Po 10-tich rokoch tak máme konečne k postroju aj vhodného psa.
Keďže letné horúčavy už pominuli, Fidži má kĺby zrontgenované, môžeme sa pustiť do práce. Dnes sme si dali prvé koliečko po okolí. Predpokladala som, že Fidžine sa nebude chcieť tú haraburdu ťahať za sebou, ale tej by tuším bolo jedno, aj keby jej za riťou horela svetlica.

Fidži sa spokojne nechala obliecť do postroja, zapriahnuť do pneumatiky, zaradila turbo rýchlosť číslo 3 a obiehala všetky brány, zvedavá na psov za nimi. Bol to dobrý zaberák na moju kondičku. Ak toto vydržíme (teda ja) celú zimu, každý (alebo aspoň skoro každý) deň, tuším budem na jar behať ako srna.

Dúfam, že to prinesie svoje ovocie, Fidži zmocnejú svaly a v novej výstavnej sezóne už nebude taký pihviždík.

Základné informácie o Fidži
Fidži - začiatky obrany

Vrh "F" - základné informácie o šteniatkach
Vrh "F" rodičia - základné informácie o rodičoch                                          váhová tabuľka

Spoločné fotoalbumy - ako šteniatka rástli
album 1.týždeň        album 2.týždeň       album 3.týždeň    album 4.týždeň    

Albumy súrodencov:
          Filipína        Florida       Francia        Falkland       Fargo       Farrell         Fergus            Finn

domovská stránka