Vrh "G" Kráľovská stráž - Great Britain
 

Jch. GREAT BRITAIN Kráľovská stráž - sučka, plavá, narodená  4. 6. 2009, tetovacie číslo 829, bydlisko: Bratislava

Posudok z kontroly vrhu:
dňa 26.7.2009
Great Britain (829): sučka, stredne plavá, výborné zosvetľovanie, na zadných labkách svetlejšie prsty,
pigment na pyskoch a viečkach úplný, na nose takmer zatiahnutý. Mohutná,  mohutné laby, krásny dlhý chvost OK, krásne dlhé uši, tmavé oko, zhryz nožnicový. Prítulná. 6,9 kg

RTG DBK - A/A, DLK 0/0

výstavné úspechy:
Slovenský šampión krásy mladých
výborná, 3xCAJC, res. CAC, CAC
Best of Queen Junior, Victory Junior Winner 2011

Skúšky: SOP, ZOP

október 2009:
Na návštevu ku Greit sme sa tešili rovnako, ako k všetkým našim šteniatkam. Naplánovali sme si to na sobotu po Svetovej výstave psov. Tá sa však tak natiahla, že keď sme ku Greit konečne dorazili, pomaly sa začínalo stmievať. Ledva sme stihli pár fotiek. Za tmy sme potom nechali psice vonku sa blázniť a s majiteľmi sme si v teplúčku vymieňali zážitky. Greit má v posudku z kontroly vrhu uvedené, že je prítulná. Ono to bolo od nej v tom čase také prefíkané mimikry. Ako novorodenec bola totiž výrazne dominantná. Keď si začínali chodiť ľudia vyberať šteniatka, ju si stále nikto nevšímal, pretože od začiatku bola zadaná, ale prevziať si ju prišli hodne neskoro - po dovolenke. To však ona nemohla vedieť, bola po každej návšteve sklamaná, že si ju nikto neberie. Zo dňa na deň bola stále milšia a prítulnejšia. Až raz prišiel jej deň, odišla do veľkého sveta Bratislavy a keď zistila, že tam si ju už nechajú, prejavila sa v podstate svojej povahy ako riadne diablisko, živé torpédo a nekonečná zásobáreň energie.

Avšak vie byť aj veľmi milá, svojich ľudí má nekonečne rada, svoju ľudskú parťáčku už vycvičila, že psov sa báť nemusí a tá na počudovanie celej rodiny už spokojne a bez strachu kŕmila piškótami otrlé veľké hovawartky - Afriku, Cortinu a Fidži

október 2010:

Grétka už vyrástla na veľkú slečnu. Za ten rok sa jej darilo nielen na výstavách, ale aj na Kráľovských víkendoch, kde pozbierala celkom slušnú zbierku medailí. Medzičasom absolvovala zvod mladých absolútne bez výhrad a tiež RTG bedrových a lakťových kĺbov takisto bez nálezu. Budeme jej držať palce, aby sa jej takto darilo aj naďalej.

november 2010:

Hovawarti boli na novembrovej Medzinárodnej dvojvýstave psov v Nitre početne bohato zastúpení. Ako vždy, opäť bolo viac sučiek a psov. Napriek tomu sa Grétke podaril husársky kúsok a po oba dni v triede mladých zvíťazila s hodnotením výborná 1 a titulom CAJC.  Splnila tak podmienky na udelenie titulu Slovenský šampión krásy. Domov si odniesla 2 krásne trofeje.

 

 
Vrh "G"     váhová tabuľka   album 1.týž.   album 2.týž.  album 3.týž.   album 4.týž. album 5.týž   album 7.týž

spoločný album G a H:   1. diel   2. diel   3. diel   4. diel   5. diel   6. diel   7. diel  8. diel

Prehľad vrhu "G"

Súrodenci: GastonGabun,   Golfo,   Gascon,   Gobi,   Goral, Grenada, Galaxia

 

hlavná stránka