Vrh "G" Kráľovská stráž - Grenada
 

GRENADA Kráľovská stráž - sučka, čierna, narodená  4. 6. 2009, tetovacie číslo 830,
                                                    bydlisko: Metylovice (pri Frýdku - Místku)

Posudok z kontroly vrhu:
dňa 26.7.2009
Grenada (830): sučka, čierna, na hrudi úzky biely pásik 4 cm dlhý, v rámci tolerancie.
Zhryz nožnicový, výborné uši, dobrý chvost, tmavé oko. Veľmi živá, milá, prítulná.  6,5 kg

apríl 2010:

Grenada je už druhou hovawartkou svojich majiteľov, opäť sa teda potvrdilo, že kto má raz hovawarta, už si život bez neho nevie predstaviť.


marec 2011:

Keď sme boli s Fidži za jej prvým ženíchom v Karvinej, naplánovali sme si cestu domov s malou obchádzkou cez Frýdek-Místek, neďaleko ktorého býva Grenada. Hoci je Grenada od Fidži o rok mladšia, predsa je jej teta. V psích rodokmeňoch to býva niekedy pekne zamotané.
V tomto prípade je Afrikina dcéra Grenada mladšia, než Afrikina vnučka Fidži. Obe slečny sa rýchlo zoznámili a veľmi dobre si rozumeli. Ponaháňali sa po dvore, olizovali sa, boli naozaj milé. Chvíľami sme ani nevedeli, ktorá je Grenada a ktorá Fidži. Najistejším poznávacím znakom bola šnúrka, ktorá visí Fidžine na krku. Ale keď je Grenada na fotke sama, vôbec nezaprie podobu s Afrikou.


Grenada sa má doma veľmi dobre. Tak trochu na samote pod lesom má k dispozícii veľký pozemok, ktorý svedomito stráži. Srnky ani nemusí chodiť naháňať do lesa, lebo jej chodia až domov na záhradu obhrýzať ovocné stromčeky. S domácim pánom chodieva na denné vychádzky k lesu, donedávna chodila pravidelne aj na cvičák, takže základy slušnej výchovy sú jej samozrejmé. Cez leto sa s Grenadou uvidíme opäť, keď k nám príde na prázdniny. Snáď jej veselo ubehne čas, kým bude jej rodina relaxovať pri mori.

   
 

 
Vrh "G"     váhová tabuľka   album 1.týž.   album 2.týž.  album 3.týž.   album 4.týž. album 5.týž   album 7.týž

spoločný album G a H:   1. diel   2. diel   3. diel   4. diel   5. diel   6. diel   7. diel  8. diel

Prehľad vrhu "G"

Súrodenci: GastonGabun,   Golfo,   Gascon,   Gobi,   GoralGreat BritainGalaxia
 

hlavná stránka