Vrh "J" Kráľovská stráž - 3. týždeň

 

Tretí týždeň je v živote šteniatok veľmi zaujímavý, pretože sa im začínajú otvárať očká, začínajú počuť a začínajú sa už pekne pohybovať.
Už to nie sú len tuleníky, ale čím ďalej tým sú z nich krajší psíci. Keďže ich je 10 a sú to už riadni mackovia, nezmestia sa k mliečnemu baru všetci naraz. A tak sa striedajú po piatich.

 

Radosť je sledovať dianie v bedni. Aj keď spia, sú krásni, ako sa naťahujú jeden cez druhého, vykladajú si hlavičky na mäkké brušká svojich súrodencov, oblápajú sa labkami. Jedna fotka krajšia ako druhá. 

Prvý jarný deň privítali šteniatka na priedomí na slniečku. Veľmi sa im to páčilo. Hlavne v pelechu na koberci. Tráva im už taká sympatická nebola. Ale hneď na prvý deň sa naučili pekne si zaliezť na pelech, keď chceli spať a vyliezť na trávu, keď chceli cikať.
Cortina je na svoje potomstvo veľmi hrdá, patrične to dáva najavo každej návšteve a využíva každú príležitosť,
aby si prišla po pochvalu za to, akých krásnych drobcov priviedla na svet.

Aj keď často pri fotení aranžujem psov a šteniatka do rôznych póz, tieto tri nádhery sa takto naštelovali samé. Čo tam po tom, že hlava je na tvrdom, hlavne že riťky sú pekne v mäkúčku a teplúčku.
 

Keďže cez deň je krásne teplúčko a na noc aj tak ešte chodia šteniatka spať do domu, na dvore majú zatiaľ k dispozícii letný domček. Fidži ho nejaký čas obliehala a sledovala, či sa jej nepodarí prepracovať k šteniatkam. Pri pôrodnej bedni sa jej  to zatiaľ nepodarilo, tam ju Cortina vždy vymákne. Ale hliadkovanie pri domčeku sa jej vyplatilo a nastala jej vytúžená chvíľa, keď sa prešmykla k šteniatkam a aspoň na chvíľu sa mohla tváriť ako starostlivá maminka.

 

  Rodičia       Kontrola vrhu         Váhová tabuľka

Album 1. týždeň  Album 2. týždeň  Album 5. týždeň   Album 6. týždeň

 Album 7. týždeň   Album 8. týždeň         Album 9. týždeň       Album 10. týždeň

Májové rande

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Jackson       Jantar     Jemen      Jefferson     Jupiter     Jordan     

Jamaica      Jalta       Jena        Jasmine

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh I

hlavná stránka