Vrh "J" Kráľovská stráž - 8. týždeň

Šteniatka opäť trošku podrástli, sú zvedavé, všetečné, všetko chcú vidieť a všade chcú byť. Počasie nám praje a tak sme každý deň niekde na výlete. Jazda autom sa im veľmi páči, vystrkujú hlavy z kufra, aby im z krás za oknom nič neušlo.

 


 

Výlety si užívali aj Afrika, Cortina a Fidži. Pridala sa dokonca aj Dakara. Šteniatkam ukázali, že sa netreba tmoliť len okolo auta, ale behať sa dá krížom krážom po celej lúke. Pekné bolo, že keď sa niektorý drobec pozabudol a svorka sa mu vzdialila, ihneď bežal k autu a tam čakal. Aké sú tie šteniatka malé, také sú šikovné. Veľkú zábavu mali krpci najmä v potoku. Behali hore dole, voda špliechala, všetci vysmiati od ucha k uchu. No čo si človek môže priať viac?

 


Z druhej strany potoka, kam chodievame najčastejšie, je trávnaté letisko pre vetrone, ale občas tam pristane aj väčšie lietadlo a často aj helikoptéry. Keď je pekné počasie a vetrone majú letecký deň, čo je v lete takmer každý deň, je krásne pozorovať, ako nám lietajú ponad hlavy. Do vzduchu sa dostávajú na lane za motorovým lietadlom, robí to dosť hluku, ale vďaka tomu sú šteniatka v budúcom živote odolné voči hluku technickej civilizácie.

 

 

Nezáleží na tom, na akom veľkom, či malom dvore sa šteniatka narodili, šíre lúky fatranskej prírody im dávajú dostatok príležitostí na rozvoj ich maličkých osobností.

  JAMAICA  

Prví z domu odišli Jantar a Jasmine. Jasminka išla priamo na výcvikový tábor hovawartov do Bojníc, kde pokračovala jej socializácia. Jantara si jeho budúci majitelia chceli prísť najskôr len pozrieť, ale natoľko ich očaril, že už rovno odcestoval s nimi do Bratislavy. Jasminku sme išli na tábor navštíviť spolu s Jaltou a Jacksonom. Obaja sa odsťahujú veľmi ďaleko zo svojho rodiska - Jackson do Nemecka a Jalta do Francúzska. Ktovie, kedy ich zase uvidíme,  tak sa boli ukázať aspoň v Bojniciach.


 

   Rodičia           Kontrola vrhu         Váhová tabuľka

Album 1. týždeň  Album 2. týždeň  Album 3. týždeň  Album 5. týždeň  Album 6. týždeň

Album 7. týždeň         Album 9. týždeň       Album 10. týždeň

Májové rande

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Jackson       Jantar     Jemen      Jefferson     Jupiter     Jordan     

Jamaica      Jalta       Jena        Jasmine

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh I

hlavná stránka