Vrh "J" Kráľovská stráž - 7. týždeň

Šteniatka sú konečne zaočkované, začipované a tak mohli podstúpiť kontrolu vrhu z SHK. Všetko zniesli statočne, predviedli sa aktívne a priateľsky. Pána kontrolóra vyoblizovali a pokúšali sa mu odmontovať hlavne nos.

Hodnotenia jednotlivých šteniatok sú tu.

 

 

Najväčšiu radosť sme všetci mali z toho, že vďaka očkovaniu sme mohli zbaliť všetky labky a vyraziť za krásami fatranskej prírody. Lúky medzi Malou a Veľkou Fatrou sú v apríli čarovné hlavne tým, že hoci tráva sa už zelená, vrcholky kopcov sú ešte biele. K tomu modrá obloha a farebné kombinácia je neodolateľná. Pre mňa je toto ročné obdobie farebne oveľa fascinujúcejšie, než jeseň, hoci aj odtiene oranžovej sú nádherné.

No povedzte, čo viac potrebujú šteniatka k šťastiu, než takýto veľký priestor, kde sa môžu vybehať dosýtosti.

 

JUPITER JORDAN JENA JEFFERSON JANTAR JANTAR JASMINE

JASMINE     CORTINA CORTINA CORTINA

   

Vo výletoch do prírody sme skĺbili tréning jazdy autom, zoznamovanie sa s novými priestormi, s vodou v potoku, urobili sme si piknik v prírode, šteniatka sa napapali a dobre si schrupli. Popritom sa naučili, že stredobod istoty je auto. Ak sa niekto zatúlal, zabudol sa a nevšimol si, kam sa podel zvyšok svorky, veľmi skoro pochopil, že treba čakať pri aute, lebo skôr, či neskôr sa všetci zídeme práve pri ňom.

 

 

   

 

Afrika s Cortinou - skúsené matky už všetko sledujú v pohode a s nadhľadom.

 

Doma mali šteniatka jedinečnú zábavku. Perfektným parťákom im bol kocúr Gucci. Pár dní im bol váhovo aj veľkostne rovnocenný a veľmi sa tešil, že má toľko nových seberovných kamarátov. To chudák však netušil, ako rýchlo ho prerastú. Aj tak sa mu medzi nimi páčilo. A keď sa kocúr pobral oddychovať do bezpečia, dali sa obliehať synovca.

Od začiatku bolo jasné, že jedna sučka zostane u nás doma. Veľmi dlho to mala byť plavá Jasmine, pretože na plavý prírastok sa doma už dávno tešíme. Ale o blondýne sníval aj bývalý majiteľ našej Great Britain a tak sa začalo zvažovanie aj iných možností. Finálne rozhodovanie bolo medzi Jaltou a Jamaicou. Jalta na mňa mimoriadne pôsobila svojou mohutnou stavbou tela a rezervovanou, ale veľmi múdrou povahou. Úplným protipólom bola Jamaica s veselým kukučom a priamou, veľmi priateľskou povahou. Bohužiaľ sa tak prejavovala len voči cudzím ľuďom, mňa veselo a systematicky ignorovala. Naopak Jalta cudzích veľmi nemusela, zato ku mne bola mimoriadne prítulná. Ťažko bolo sa rozhodnúť a tak som si prizvala nezávisle na sebe viacerých výcvikárov. Všetci jednotne hlasovali za Jamaicu. Tak uvidíme, čo z nej vyrastie. V kútiku duše mi však vždy bude smutno za Jaltou.

   Rodičia           Kontrola vrhu         Váhová tabuľka

Album 1. týždeň  Album 2. týždeň  Album 3. týždeň  Album 5. týždeň  Album 6. týždeň

Album 8. týždeň         Album 9. týždeň       Album 10. týždeň

Májové rande

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Jackson       Jantar     Jemen      Jefferson     Jupiter     Jordan     

Jamaica      Jalta       Jena        Jasmine

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh I

hlavná stránka