y
Šteniatka v chovateľskej stanici Kráľovská stráž

Ako jediná chovateľská stanica hovawartov na Slovensku
sme už päť krát priviedli na svet druhú generáciu výberového chovu šteniatok.

 

Už po šesť generácií máme negatívne výsledky rontgenov kĺbov.

V našom chove sa zatiaľ neobjavil ani jediný prípad výskytu hypotyreózy,
či dedičných očných ochorení. Od roku 2014 testujeme rodičov na degeneratívnu myelopathiu vďaka čomu už neprivedieme na svet šteniatka postihnuté touto chorobou.


Naše šteniatka robia radosť svojim majiteľom nielen na Slovensku,
ale aj v krajine pôvodu plemena - v Nemecku, ďalej v USA, Rusku, Rakúsku, Švajčiarsku, Francúzsku,
Nórsku, Švédsku, Fínsku, Slovinsku, Srbsku, Poľsku, Maďarsku a Česku.

September 2023 - Máme šteniatka

Ak máte záujem o krásne, zdravé a povahovo vyrovnané šteniatka hovawart, na výber sú:

tri sučky čierne so znakmi

BARCELONA     BARMA      BRITANIA

     

a jeden úžasný plavý psík s priateľskou a hravou povahou, ideálny do rodiny s deťmi.

CAMERON Kráľovská stráž

 

VRH "B1"

Narodili sa 8.6.2023

mamou je
C.I.E. VIRGINIA Kráľovská stráž


otcom 
Ch. Amigo z domu na hvezdárni

 

 

  jedná sa o spolovice nemecký rodokmeň, kedže aj VIRGINIA aj AMIGO majú veľmi kvalitných otcov z Nemecka.
 

VRH "C1"

Narodili sa cca 12.6.2023

mamou je
Gch. XAMINA Kráľovská stráž

 

 

otcom 
C.I.E. AMAROK Saint Barbarons

 

 

 

 

Výber rodičov je vskutku exkluzívnym spojením.

obaja majú negatívne RTG na bedrové aj lakťové kĺby DBK – A, DLK – A, obaja majú očné testy negatívne,

ich šteniatka nebudú postihnuté DM.

AMIGO má medzinárodný pracovný certifikát, VIRGINIA je šampiónka viacerých krajín s mnohými výstavnými titulmi.
 


 

Rodičia vrhu C1 - XAMINA a AMAROK sú obaja veľmi milej a nekonfliktnej povahy, obaja majú zdravotné testy, zdravé bedrové aj lakťové kĺby a ani ich šteniatka nebudú postihnuté degeneratívnou myelopatiou.

 

Obaja sú šampióni krásy s naozaj nádherným exteriérom.

 

Veríme, že potomstvo po oboch rodičovských pároch je rovnako kvalitné ako sú ich rodičia s vysokými predpokladmi na výstavnú, pracovnú aj chovateľskú kariéru.

 

Aj keď šteniatka budú mať dobré predpoklady pre chovateľskú, či výstavnú kariéru,
pokojne nás kontaktujte aj v prípade, ak žiadne takéto ambície nemáte a chcete šteniatko hovawarta len ako rodinného priateľa, spoločníka a strážcu.

 

Váš záujem o šteniatka je vítaný na
tel. č.:
  +421 / 911 175 573     alebo mailom   

 

 

Aj keď sú naše slečny výstavne aj pracovne úspešné, neznamená to, že do rovnakej kariéry budeme nútiť všetkých majiteľov našich potomkov. Pokojne nás kontaktujte aj v prípade, že máte záujem o hovawarta ako rodinného strážcu a spoločníka. Najdôležitejšie pre nás je, aby sa naše šteniatka mali v nových domovoch dobre.
Výstavné tituly sú len čerešničkou na torte.

U hovawarta je zo všetkého najdôležitejšia povaha. Má vrodené vzorce správania pri strážení svojej rodiny a jej teritória. Vzniknuté situácie rieši sám podľa vlastného uváženia a preto je absolútne nevyhnutné, aby to jeho uváženie bolo v súlade s predstavami jeho majiteľa. Práve z tohto pohľadu sa robí aj bonitácia povahy, ktorá preveruje schopnosť hovawarta vzbudiť a vzápätí ukľudniť nervovú sústavu pri vzniku nebezpečnej situácie, ktorú musí vyriešiť a následne sa civilizovane správať medzi ľuďmi, ktorí nie sú pre neho a jeho majiteľa nebezpeční.

 

V bežnom živote to krásne vidieť na pár fotkách sučky FRANCIE Kráľovská stráž, ktorá je dcérou našej Cortiny a sestrou našej Fidži. Fotky sú nafotené v priebehu jedného popoludnia, kde Francia krásne rieši situáciu s útočiacim figurantom, za pár chvíľ pokojne a odovzdane spolupracuje so svojou malou psovodkou a večer sa ešte nechá dievčatami navliecť do maškarného kostýmu.
Takto má vyzerať správny hovawart, ktorý perfektne zapadol do svojej rodiny, ktorú neomylne stráži a ochraňuje a zároveň deťom robí parťáka.

Dalo by sa možno namietať, že s deťmi z vlastnej rodiny je to jednoduché, keďže rastú vedľa seba každý deň. Ale hovawart, ktorý to má "v hlave v poriadku", nemôže mať problémy so žiadnym dieťaťom. Na týchto fotkách napr. naša Jamaica Kráľovská stráž spolupracuje pri výcviku s dievčatkom, s ktorým sa vzájomne vidia prvý krát v živote a ktoré ešte pred rokom robilo panické scény, keď sa k nej priblížil akýkoľvek pes. Odkedy sa do ich rodiny pred pol rokom prisťahoval syn Francie - Kansas Kráľovská stráž, je z nej veľká milovníčka veľkých psov.

Krásny článok o tom, čo vás čaká s hovawartom.

 

S našimi doterajšími potomkami sme sa stretli na
1. Kráľovskom víkende, 2. Kráľovskom víkende, 3. Kráľovskom víkende
5. Kráľovskom víkende    6. Kráľovskom víkende,
7. Kráľovskom víkende
Veríme, že aj naše budúce šteniatka budú žiť aktívnym životom a budeme ich stretávať na ďalších Kráľovských víkendoch.

Od majiteľov nášho šteniatka sme dostali takéto maily:
"Veľmi, veľmi ma teší, že sme sa rozhodli pre šteniatko z Vašej chovateľskej stanice. Bola som Vašimi skúsenosťami a radami, celkovo prehľadom o psíkoch a vzťahom k nim nadšená. Super!!! Nech Vám táto práca aj naďalej robí radosť". Daniela K.

"Je vidět, že roky vaší práce přinášejí ovoce a jsem ráda, že jsme si vybrali štěňátko právě u vás.
Dáváte do chovu své srdce a je to znát." DB

 

Podobných odoziev dostávame veľa a to nás nielen veľmi povzbudzuje v chovateľskej práci, ale aj zaväzuje k napĺňaniu očakávaní budúcich majiteľov. Ďakujeme, veľmi si to ceníme.

Váš záujem o šteniatka je vítaný na
tel. č.:
  +421 / 911 175 573     alebo mailom   


Ilustračné fotky našich predchádzajúcich šteniatok

Našou prioritou je povaha šteniat. Naše sučky vedieme tak, aby boli nielen nepodplatiteľnými strážcami, ale aj slušnými a civilizovaným hovawartami, s ktorými môžeme bez problémov chodiť medzi ľudí. Rovnako tak vyberáme aj otcov našich šteniat. Medzi našimi šteniatkami sa nevyskytuje žiadna problematická povaha, nie sú bezdôvodne agresívne ani voči ľuďom, ani voči iným psom. Nie sú bojazlivé. Svoje strážne povinnosti si plnia, ako sa na správnych hovawartov patrí. Robíme všetko preto, aby boli rovnako kvalitné šteniatka aj v našich nasledujúcich vrhoch. 
Niekoľko generácií predkov má neg. DBK (RTG na dyspláziu bedrových kĺbov je 0/0). Cortina aj Fidži absolvovali vyšetrenie očí na dedičné choroby s výsledkom - negatívny.

S hovawartami máme už 15 ročné skúsenosti, ktoré sú podporené aj 3-ročným bakalárskym štúdiom kynológie na Univerzite veterinárskeho lekárstva. Záleží nám na tom, aby z týchto skúseností mali úžitok aj budúci majitelia našich šteniatok. Preto každé šteniatko dostáva od nás do výbavy okrem balíka maškŕt, hračiek a iných drobností aj DVD s filmovým materiálom o výchove a výcviku psov od šteňacieho až do seniorského veku. DVD tiež obsahuje filmové ukážky z výcviku základnej poslušnosti, nácviku stopovania a obrany psovoda. Toto DVD Vám môže byť užitočné pri bežnom výcviku socializovaného a civilizovaného psa, ako aj pri príprave psa na skúšky športovej kynológie a tiež na bonitáciu.

Keďže za tie roky prežité s hovawartami už veľmi dobre vieme, čo hovawart počas svojho života potrebuje a aká výbava a výstroj je pre neho najvhodnejšia,  poskytujeme budúcim majiteľom našich šteniatok možnosť si u nás túto výbavu a výstroj zakúpiť za výhodné ceny, rovnako tak aj ideálne krmivo pre začiatok.

viac o chov. stanici Kráľovská stráž

prehľad doterajších odchovov

domovská stránka