Vrh "L" Kráľovská stráž - 5. týždeň

Toto je môj najobľúbenejší týždeň v živote šteniatok. Už sú to pekní psíci, veselo behajú, hrajú sa. Zúbky majú ešte malé a tak s nimi veľa škody nenarobia. Aj prsty zvyčajne ostanú celé, keď sa človeku zahryznú do ruky. Kŕmia sa spoločne z jednej misky, žiadne bitky. Aj dvor im ešte postačuje na vzájomné hry a klbčenie. O týždeň sa budú očkovať a potom už hurá do prírody.

Videá:   Jamaica so šteniatkami     Jamaica so šteniatkami 2

Jamaica so šteniatkami 3

Jamaica je pre šteniatka takou veľkou sestrou aj keď oficiálne im je teta. Ak sa niekto venuje numerológii, možno ho zaujme fakt, že tento týždeň sa nesie v znamení štvoriek.  Šteniatka majú vek 4 týždne, Jamaica 4 mesiace a mama Fidži 4 roky.
Jamaica ešte nestihla zabudnúť, s čím všetkým sa hrala pred dvomi mesiacmi a teraz to živo predvádza. Napr. tunel. Ten, čo mali naši "J"-kari, ten načisto zničili. Jamaica preto používa len tunel na cvičáku a ten je dosť veľký (aj vysoký aj dlhý) a spokojne v ňom môže behať. To isté chce robiť aj s malým tunelom pre šteniatka. Ale ledva sa tam vtrepe. Je to zážitok ju sledovať. Len bránica pri tom dostáva zabrať od smiechu.

Keďže počasie je príjemné, šteniatka už spávajú trvalo vonku. Majú k dispozícii búdu, ale tam idú len keď prší, inak radšej oplihávajú okolo, pod pníkom, alebo len tak na tráve. Kým sa šteniatka pred búdou kŕmia, Fidži odtiaľ zazerá na ostatné psice, aby náhodou šteniatkam nič nezjedli. 

 

Pozorovať veselé hry šteniatok sa dá len pred jedlom. Vtedy sú dosť aktívne, behajú, vláčia hračky a domŕzajú do Jamaicy. Akonáhle sa najedia, zaľahnú a drichmú. Návštevy k šteniatkam sú u nás vítané. Drobci si ľahko zvyknú na cudzích ľudí, tešia sa na nich, hrajú sa s nimi a to je dobrý vklad aj do ich ďalšieho života na cvičiskách.

Videá: návšteva 1     návšteva 2      domáca pohoda             

 

  

    Rodičia        Kontrola vrhu         Váhová tabuľka

Album 1. týždeň   Album 3. týždeň   Album 4. týždeň     Album 6. týždeň   Album 7. týždeň   Album 8. týždeň 

Album 9. týždeň     Album 10. týždeň     Album 12. týždeň    Album jarmok

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Lakeland       Largo     Leon      Lockhart     London     Luxemburg      Lyon

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh IVrh J, Vrh K

hlavná stránka