Vrh "L" Kráľovská stráž - 12. týždeň

 

Už doma robia radosť len dvaja najmladší chlapci - Lakeland a Leon. Sú veľmi milí a ťažko sa s nimi budeme lúčiť, keď sa pre nich nájdu tie správne rodiny. Majú veselý a pestrý život. Tri krát do týždňa chodia na cvičisko, kde sa im venujú rôzni ľudia, aby neboli naviazaní len na nás doma, ale aby boli ochotní spolupracovať aj s cudzími ľuďmi. Sú veľmi učenliví, krásne reagujú na povely. Leiko je viac na maškrty, Leon má rád aj hračky.

Video z výcviku Lakelanda                        Video z výcviku Leona

Koniec týždňa sa niesol v znamení aktívneho socializačného víkendu.
Najskôr sme strávili čas v spoločnosti priateľov pri ohníku, kde sa Leon a Lakeland správali absolútne samozrejme. Nevadil im ani oheň, ani mnoho ľudí, ani hudba z aparatúry. Vybláznili sa do sýta a aj si kadečo vyžobrali od kolegov. Od piškótiek, cez šunku až po ovčí syr.

 

Na druhý deň sme sa cestou domov zastavili na prechádzku v oblasti Poník pri Banskej Bystrici. Je tam nádherne. Na vrcholkoch Nízkych Tatier už bol prvý sneh, na kopcoch v okolí zvonili ovečky. Taká pohoda, až jaj. Užili sme si krásne spoločné chvíle, chlapci poobhrýzali polienka, čo našli a keď už boli zjavne dosť unavení, pobrali sme sa ďalej. V Banskej Bystrici sme navštívili majiteľku Andyho, s ktorým sa kedysi kamarátila ešte naša Gaika. Bohužiaľ ani Gaika ani Andy už nežijú, ale naše priateľstvo trvá ďalej. Na návšteve si psíci pospali, cestu hore a dole panelákom absolvovali v maličkom výťahu celkom bez problémov.

 

 

 
 

Po odchode z Banskej Bystrice sa deň pre nás ešte neskončil. Pri Turčianskych Tepliciach sme sa zastavili na návšteve u Islanda Kráľovská stráž. Všetci traja si celkom dobre rozumeli, vynaháňali sa na dvore. Chlapci vyskúšali Islandove hračky a dovolili Islandovej majiteľke, aby si ich vzala na ruky. Prvý bol v náručí Leon. To sa Leikovi moc nepáčilo a ťahal Leona za chvost, aby išiel rýchlo dole a mohol sa maznať aj Leiko. Samozrejme aj jemu to bolo dopriate.

 

  Tieto dva dni boli pre Leona a Lakelanda poriadne náročné. V aute ihneď zalomili aj s Afrikou, ktorá nám celé dva dni robila spoločnosť. Spolu spali spánkom spravodlivých až kým sme neprišli domov. V podobnej socializácii pokračujeme aj naďalej, aby svojim budúcim majiteľom robili chlapci len radosť.

     Rodičia        Kontrola vrhu         Váhová tabuľka

Album 1. týždeň   Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň   Album 6. týždeň   Album 7. týždeň 

Album 8. týždeň    Album 9. týždeň     Album 10. týždeň     Album jarmok

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Lakeland       Largo     Leon      Lockhart     London     Luxemburg      Lyon

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh IVrh J, Vrh K

hlavná stránka