Lakeland Kráľovská stráž

Ch. Lakeland Kráľovská stráž -
pes čierny so znakmi, narodený  14. 6. 2012
bydlisko: Kalná nad Hronom                          Čip 900182000164748  SPKP: 1057

DBK A/A, očný test: negatívny

Posudok z kontroly vrhu vo veku 6 týždňov:              

dňa 29. 7. 2012
6,3kg: pes čsz, správne veľký a mohutný, stredne mohutná hlava s mierne jemnejšou nosovou časťou, tmavé oko, správne dlhé a nasadené uši, nožnicový zhryz, stredne plavé znaky, na končatinách ohraničené,  na hrudi správne oddelené, na papuľke sa ešte dofarbujú, na hrudi pár jednotlivých bielych chlpov, chvost správnej dĺžky, zatiaľ hmatateľný 1 semenník. Veselá a priateľská povaha
Pozn. chovateľky: 7.8.2012 - hmatateľné oba semenníky zídené v miešku

výstavné úspechy: Slovenský šampión krásy mladých, Slovenský šampión krásy, Slovenský grandšampión
                                CAJC, CAC, CACIB, BOJ, BOS, BOB Derby winner 2013

Video z výcviku Lakelanda vo veku 3 mesiace 

 

Lakeland (LEIKO) je veselý a priateľský pes. Je veľmi vnímavý s citlivou dušou.

Z celého vrhu bol záujemcami vybratý ako prvý a najkrajší. Mal ísť od nás do Žiliny k rodine, ktorá už mala našu hovawartku Havanu (ako dvojročnú ju zabilo auto). Bol preto od začiatku rezervovaný a nikto iný si ho vybrať nemohol.
Keď budúca majiteľka mala na rukách Leika, práve sa na dvore objavila Havanina mama Cortina, ktorej akoby Havana z oka vypadla. Pani sa len ťažko bránila smútku, ktorý stále sprevádza spomienky na Havanu. Leiko túto zmenu nálady vnímal mimoriadne silno,  nerozumel tomu, ale vedel, že pri takejto emócii nechce byť. Vymanil sa z náručia, ušiel a schoval sa v zákutiach dvora. Priebežne vykúkal a zisťoval či je návšteva ešte u nás. A vyšiel až potom, keď boli cudzí ľudia za horami, za dolami. A tak do Žiliny odcestoval Luxemburg.

Všetky iné návštevy má Leiko rád, je ústretový, rád sa nechá brať na ruky. Je dobrý jedák, zje všetko, s jedlom sa neprple.
Veríme, že si nájde tých pravých ľudí pre seba. 


 

 

 
 

13.10.2012 - Leiko odišiel do svojho nového domova. Hoci v deň trinásteho (našťastie v sobotu a nie v piatok), veríme, že to bude pre Leika aj jeho nových majiteľov šťastný deň.

 

Leiko bol od narodenia pôsobivé šteniatko. Každý kto prišiel, alebo vyberal podľa fotiek na internete, chcel práve Lakelanda. Ale ja som mala utkvelú predstavu, že musí mat ľudí, ktorí mu zabezpečia chovnú kariéru. A tak som si ho podvedome stále nechávala doma. Chvíle s ním boli krásne, perfektne zapadol do svorky, bol úžasný mazel. Bohužiaľ nemáme podmienky na chov psíka zároveň so sučkami. Museli sme teda dúfať, že sa pre neho nájde rodina, ktorá ho bude mať rovnako rada ako my a ktorá sa s ním bude venovať aj výstavnej a chovateľskej kariére.

Skúsenosti ma už naučili, že nemá zmysel sa ponáhľať, pre každé šteniatko ten správny čas príde. A pre Leika prišiel práve tento víkend, keď sa

ozvali ľudia, ktorých poznám už spred vyše 10 rokov. Svojho prvého hovawarta - psa si kúpili v roku 1992, bol to historicky prvý klubový

šampión a už v tých časoch, keď bol hovawart rarita, zložili s ním skúšku SVV1. Odvtedy mali ešte jednu sučku, rovesníčku našej Afriky. Keď sa s ňou vo veku 10 rokov museli rozlúčiť,  začali hľadať šteniatko, ktoré by malo v rodokmeni toho ich prvého hovawarta a ešte ďalšie podmienky mali na rodokmeň. Leiko to všetko spĺňal, tak si ho prišli pozrieť a už rovno s ním odišli. Bude sa tam mať super. A už sa tešíme, keď sa stretneme na nejakej výstave.

  

Leika sa mi podarilo navštíviť, keď mal 5 mesiacov. V novom domove je už naozaj ako doma, má sa veľmi dobre. Má niekoľko zvieracích kamarátov, ale najviac ho na dvore hnevá kohút.

Ihneď spoznal auto, v ktorom sa dva mesiace rozvážal na výlety a keď som odchádzala, seriózne nastúpil ako vždy predtým, že ideme spolu. Možno si myslel, že jeho nové pôsobisko bol tiež len taký dlhší výlet. Ale nenechal sa dlho presviedčať, opäť vystúpil a pekne zostal so svojimi novými majiteľmi.

 

 

 

 

 

ROK 2013 - LEIKOvi sa darí aj v tréningu aj na výstavách

 

 

     Rodičia        Kontrola vrhu         Váhová tabuľka

Album 1. týždeň   Album 3. týždeň   Album 4. týždeň   Album 5. týždeň  

Album 6. týždeň   Album 7. týždeň      Album 8. týždeň  Album 9. týždeň     Album 10. týždeň     Album 12. týždeň

Album jarmok

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Lakeland       Largo     Leon      Lockhart     London     Luxemburg      Lyon

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H,  Vrh CH, Vrh IVrh J, Vrh K

hlavná stránka