Vrh "I" Kráľovská stráž - 3. týždeň

Šteniatka sa pomaličky rozkukávajú, dvíhajú hlavičky a chodia na všetkých 4 nôžkach. Zatiaľ dosť nemotorne, ale určite to bude zo dňa na deň lepšie. Občas sa už podarí zachytiť na fotku nejaký ten "ksichtík", očičká sa už rozliepajú, hoci šteniatka ešte veľa toho nevidia.


Keď spia na jednej kope, je z toho riadna kuca-paca a dosť ťažko zistiť, ktorá noha patrí ku ktorej hlave a kde má ktorý chvostík svoje telo. Okrem toho, že drobci začínajú vidieť, začínajú aj počuť. A patrične to využívajú. Výdatne si trénujú hlasivky, v ich hlasových prejavoch už krásne počuť rôzne druhy štekotu. A poniektorí špecialisti už vedia aj krásne zavýjať.

 

Blonďáci často držia spolu. Na prvej fotke je ešte hnedý psík s jedinou blondýnkou v objatí, chvíľu na to už sú chrbtom k sebe. Ani neviem, kedy sa stihli pohádať. A kým si oni veselo odfukujú, iný cestovateľ už špekuluje, kadiaľ by sa dalo z bedničky vyliezť

Teplé, slnečné popoludnia už trávia šteniatka vonku na tráve v tieni. Fidži ich svedomito kojí, ale už s tým má dosť starostí, lebo krpci sa tlačia, súperia o miesto pri bare, no je to svorka riadnych hladošov. Keď už chúďa Fidži nevedela kam z konopí, vymyslela super polohu na nakŕmenie celej čaty naraz. Ľahla si na chrbát hore bruškom a v štýle ľudovej pesničky "Zjedzte ma, vĺčky, zjedzte" sa nechala napospas hladným krkom.

Kým sa Fidži stará o stravu pre svoje potomstvo, Afrika s Cortinou strážia dvor. Dobre sú zalezené pod kríkmi. Z pohľadu od domu ich pekne vidno, ale okoloidúci od ulice ich nevidia vôbec. Ak nejaký zvedavec príliš nakúka cez plot, vyletia baby z úkrytu a špeha pekne vystrašia. Šteniatka majú teda prvotriednych bodyguardov. Možno aj vďaka tomu, že aspoň týmto spôsobom Afirka a Cortina pomáhajú Fidžine, získali si od Fidži právo pričuchnúť ku šteniatkam. Kým totiž boli iba v bedni, nedovolila Fidži ani jednej parťáčke nazízať do bedne. Ale teraz vonku na dvore bolo už Cortine dokonca veľkoryso dovolené si jedno šteniatko aj oliznúť. A keď sme už pri tom olizovaní, celkom náhodou sa podarilo odfotiť detail Fidžininho jazyka. Mal to byť portrét celej hlavy, ale objektív bol príliš priblížený a tak máme, čo sme nechceli. Faktom ale je, že Fidžinin jazyk každý deň zohráva v starostlivosti o šteniatka hlavnú úlohu a teda samostatný portrét si určite zaslúži.

 Rodičia        Váhová tabuľka

album 1.týž   album 2.týž  album 4.týž    album 5.týž
album 6.týž   album 7.týž   album 8.týž   album 9.týž

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Ibiza     Imola     Isabella     India      Istria      Indian       Iran      Island      Ivory

"I" - čka na zvode mladých

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H, Vrh CH 

hlavná stránka