Vrh "I" Kráľovská stráž - 9. - 10. týždeň

Začiatkom júla sa do sveta ropŕchli takmer všetky šteniatka. Doma zostali len traja: Iran, Ivory a Imola. Zhodou okolností Iran - čierny so znakmi, Ivory - plavý a Imola - čierna. Tak sme mali na ukážku z každej farby jedného. Aby nám nebolo málo, prišiel k nám "do úschovy" 7 mesačný blonďák Faktic. Jeho ľudia sa vybrali na dovolenku a on ku nám na prázdniny.
Naše baby ho na začiatku umravnili, aby vedel, čo si dovoliť môže a čo nie. Iran a Imola ho trošku poobzerali a ďalej sa venovali svojim vylomeninám. Zato Ivory bol v siedmom nebi. Konečne prišiel tvor, ktorý je farebne rovnaký.

Kým sme ešte mali Gaiku, bolo vždy do očí bijúce, ako sa plavé šteňatá motali stále okolo Gaii a ostatné zase okolo tmavých - Cortiny a Afriky. Odkedy máme doma iba Trio Black, nemali šteniatka na výber. Pre Ivoryho bol teda príchod Faktica mimoriadnou udalosťou. Stále sa motal iba pri ňom, spával pri ňom. Aspoň nebolo Fakticovi smutno v cudzom prostredí.

Dakara 

Keď nás už bolo takto pomenej, ľahšie sa išlo aj na výlet do prírody. Aj do auta sme sa akosi pomestili, aj na lúkach sa 3 šteniatka dali lepšie ustrážiť. Vodcom mládeže sa ihneď stl práve Faktic. Šteniatka sa ním behali ako káčatká za kačicou. Veľkým babám zase robila spoločnosť Dakara.

Krpcov veľmi zaujala loptička na špagáte a stále sa o ňu naháňali, kradli si ju a naťahovali sa. Záujem o loptičku je cennou devízou pre výcvik v budúcnosti.

Po týždni išiel do svojho nového sveta aj Iran. Počasie sa vylepšilo a tak sme chodievali plávať na štrkoviská. Imola tak opatrne a pri kraji, ale Ivorkovi sa plávanie mimoriadne zapáčilo. Najskôr plával za veľkými psicami, onedlho sa vybral na veľké plavecké okruhy aj sám. Je to úžasné psisko, s perfektnou povahou. Veľmi milý a priateľský, z ničoho si nerobí ťažkú hlavu, nič nové nerieši. Bez mihnutia oka sa nechal naložiť na nafukovačku a pustiť na vodu. Ešte aj frajersky pózoval pred foťákom. Škoda, že sa nenarodil ako sučka, určite by zostal u nás doma. Ale nechať jedného psa v babskom háreme, to by sme sa časom asi všetci zdiveli. Budeme dúfať, že ho noví majitelia nebudú mať len sami pre seba, ale že ho občas ukážu na nejakých kynologických akciách.

 

 Rodičia        Váhová tabuľka

album 1.týž   album 2.týž   album 3.týž    album 4.týž   album 5.týž     album 6.týž   album 7.týž   album 8.týž

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Ibiza     Imola     Isabella     India      Istria      Indian       Iran      Island      Ivory

"I" - čka na zvode mladých

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H, Vrh CH 

hlavná stránka