Vrh "I" Kráľovská stráž - 8. týždeň

Šteniatkam narástli riadne mliečne zuby, ktorými už pár týždňov terorizujú celé svoje okolie. A tak prišiel čas na to, aby si tie svoje dierkovačky vyskúšali aj na niečom odolnejšom, než sú naše ruky. Dostali varené kosti s mäsom. Mimoriadne sa im to páčilo. Zabavili sa na dlhý čas. Bol to vítaný oddych aj pre ich maminu Fidži, ktorá ich do tejto chvíle stále kojí. Aj ju už presviedčam, nech tým malým piraniam nič nedá, veď dostávajú normálne jedlo, ale občas predsa len podľahne čaru kojenia svojho potomstva.

 

Čas nastal už aj na základné výchovné metódy. Prvou úlohou, ktorú musia šteniatka zvládnuť, je správne sa podriadiť silnejšiemu. Fidži si vždy vyhliadne nejakého neposlušníka, ktorý behá príliš rýchlo, alebo lieta príliš nízko, naháňa ho po dvore a dovtedy ho bude dohryzkávať na krku, kým sa drobec nenatiahne hore bruchom v celej svojej kráse a nedá tak najavo svoju absolútnu podriadenosť. Vtedy je mu udelená milosť a môže ísť šantiť ďalej.

Cortina nezaprie svoju náklonosť k mužským návštevám, akoby všetci chlapi chodili k nám iba kvôli nej. Nechá sa škrabkať zo všetkých strán, vysmiata okolo celej hlavy. A keď už návšteva venuje svoju pozornosť niekomu inému, aspoň si Cortina oddane ľahne k nohám, hoci aj do vaničky pre šteniatka. Tá sa fakt natrepe do hocičoho. Šteniatka zas uprednostňujú niečo mäkké pod seba. Akonáhle prestriem na podstenie deku, alebo paplónik, hneď sú tam všetky naložené jedno cez druhé. Škoda, že toľko prší a nemôžeme si tieto leňošiace chvíľky užívať toľko, koľko by sa nám chcelo.

 

Aj prekážky sa už drobcom zapáčili. Kladinu prekonávajú zhora aj zdola. Tunel už ani nefotíme, lebo je na ňom viac dier, než textilu.
S odchodom týchto šteniatok do sveta, odíde aj tunel do večných lovísk. Ak sa bude dať zachrániť aspoň drôtená konštrukcia, možno pre ďalšie šteniatka ušijeme nový poťah na tunel.

   

Kým neprišli hnusné dažde, stihli sme ešte piknik v prírode. Aj keď výstavba kadejakých obchodných reťazcov a výrobných plechových škatúľ napreduje šialeným tempom, predsa len sa ešte dajú nájsť miesta, kde rastie tráva a nechodia autá. Bolo to krásnych pár hodín na čerstvom vzduchu, lebo najskôr si šteniatka obzreli okoli, potom dostali na zábavu mäsové kosti, potom si výdatne pospali. Po zobudení dostali obed, vyšantili sa, pospali a to sme sa už museli poberať domov, lebo začínalo pršať.

  

 

  Rodičia        Váhová tabuľka

album 1.týž   album 2.týž   album 3.týž    album 4.týž   album 5.týž     album 6.týž   album 7.týž
album 9.týž

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Ibiza     Imola     Isabella     India      Istria      Indian       Iran      Island      Ivory

"I" - čka na zvode mladých

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H, Vrh CH 

hlavná stránka