Vrh "I" Kráľovská stráž - 7. týždeň

Čas letí neuveriteľne rýchlo a drobci sa dostali do veku, kedy ich čaká niekoľko úkonov. Nie všetky sa im budú páčiť. Tou najpríjemnejšou udalosťou bola návšteva majiteľov Attisa - otca šteniatok. Cortina si asi myslela, že je to jej špeciálna návšteva, lebo sa im mimoriadne venovala. Teda aspoň pánovi Foltýnovi. Nedá sa zaprieť, že sučky prejavujú svoju priazeň predovšetkým pánom. Že by si už robila očko na budúce krytie s Attisom? Škoda, že Attis zostal doma a tak sme nemohli urobiť fotky celej rodinky - mama, otec a šteniatka. Krpáni však svedomito účinkovali vo foto a video dokumentácii, aby si aj Attis doma mohol pozrieť, čo sa mu to u nás vlastne narodilo.

 Po náročnom čase pospali kade-tade, ale najradšej pod fotelkou, v ktorej na dvore sedávam. Už im na oddych stačí oveľa menej času než pred týždňom. A tak si ani nestihnem v pohode vypiť kávičku a už zas niekde niečo montujú, rozoberajú, trielia hore-dole po dvore a liepajú sa mi na kolená. Čo môže krajšie?


 Ďalšou udalosťou bola kontrola vrhu zo Slovenského hovawart klubu. Hoci to už nie je pre šteniatka len zábava, predsa to nie je to najhoršie, čo ich tento týždeň čaká. Väčšina šteniatok kontrolóra vyoblizovala, nechali si pozrieť zúbky, skontrolovať celé telo. Akurát Island dal najavo, že na takéto hlúposti nemá čas, lebo má rozrobené trhanie kartónovej krabice, obžúvanie šnúrok na topánkach a ešte musí stihnúť ponaháňať súrodencov. A Istria zas dala jasne najavo, že "tento chlap" sa jej ani trošku nepáči a celú procedúru usilovne odvracala hlavu bokom, aby o dotyčného ani len  náhodou nezavadila pohľadom.

Kocúr donedávna sledoval dianie na dvore len z bezpečných výšok, ale tento týždeň sa mu už šteniatka začali páčiť. Sú rovnako vysoké ako on, hoci už raz tak ťažké. Asi mu pripadajú ako mačky, tak si ich prišiel poobzerať zblízka. Aj keď sú šteniatka v poriadnej prevahe, Rišo sa ich vôbec nebojí a prechádza sa medzi nimi ako pán veľkomožný. Chvost dohora ako anténa, ale moc mu to nepomáha. Šteniatka ho hneď identifikovali ako svoju hračku a skáču po ňom, cápajú ho labkami, naháňajú po dvore. Ale jemu sa to asi páči, lebo len čo sa jednou stranou vyslobodí z klbka šteniatok, hneď sa zas z druhej strany vráti k nim a provokuje.

  
A keď už má Rišo spoločných naháňačiek dosť, vyskočí si na fotelku a oddychuje. Nikam neuteká. Zlatý kocúr. Vôbec neprská, nevyťahuje pazúriky. Ďakujeme Romanovi, že nám takého dobrého kocúra vychoval.
Týždeň skončil pre šteniatka návštevou veterinára. Keď dostali očkovanie, to si ani nevšimli, ale tetovanie čísel do uší sa im nepáčilo ani za máčny mak. Všetci to však prežili bez ujmy, dokonca aj pán veterinár odišiel so všetkými prstami na rukách.

 

  Rodičia        Váhová tabuľka

album 1.týž   album 2.týž   album 3.týž    album 4.týž   album 5.týž     album 6.týž  
album 8.týž   album 9.týž

OSOBNÉ STRÁNKY ŠTENIATOK

Ibiza     Imola     Isabella     India      Istria      Indian       Iran      Island      Ivory

"I" - čka na zvode mladých

O našich doteraz narodených šteňatách si môžete čo-to prečítať na týchto stránkach:

prehľad odchovov

Vrh A, Vrh B, Vrh C, Vrh D, Vrh E, Vrh F, Vrh G, Vrh H, Vrh CH 

hlavná stránka